Přejít na obsah

Roomster bez Maxidotu


petrk1

Doporučené příspěvky

myslel jsem folie,mam je na octave uz rok a pul a zatim bez problemu,ani bublinka,rumika pak koupim ale jen diesel,jsem jen na naftu,pockam az uplne vychytaji 1.4 tdi,kdyz ne tak pak 77 pd,ale jeste musi ve skode vychytat mouchy,rok pockam,mozna min,mam znameho ve skode servisu,tak mam cerstve zpravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ve F II mám tuto modrou kontrolku,ta zhasíná po ujetí cca 1 km na mírné otáčky,ale taky hodně záleží na venkovní teplotě.Pri teplotě 0 st.C zhasne do 1 km,při teplotě kolem -15 st.C zhasíná kolem 2.5 km,v létě při teplotách kolem +25 st.C,nebo ještě líp na slunci tato kontrolka pouze problikne a zhasne ihned.Neřek bych,že po 1 km se motor dostane do provozní teploty,dle mého se této teploty dosáhne po nějakých 10-15 km,zase v závislosti na venkovní teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je opravdu nějak rychle. Já mám maxi-dot a teď v zimě to trvá přibližně něco přes 3km než teplota dosáhne 90 st.

No, ale jak jsi psal, že v létě ti to jenom problikne. Přece se to nezahřeje hned po nastartování. Mně to i v létě trvá něco

do kilometru než se zahřeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

K čemu je dobrý vidět přesnou teplotu? Nikomu neberu, že se mu maxidot nemůže líbit, ale podle mojeho názoru to funkčně nic nepřináší. Venkovní teplotu mám na Climatronicu, na palubním počítači hodiny, nájezd a volitelně spotřebu/aktuální spotřebu/dobu jízdy/průměrnou rychlost/dojezd. Na dojezd se dívám když zazní gong rezervy, jinak sleduju jenom spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

K čemu je dobrý vidět přesnou teplotu? ...ale podle mojeho názoru to funkčně nic nepřináší. Venkovní teplotu mám na Climatronicu, ...na dojezd se dívám když zazní gong rezervy, jinak sleduju jenom spotřebu.

Bojler, neznám Tě, nevím kolika auty jsi už jezdil ani jak dlouho jezdíš - ale každý, komu jen trochu záleží na tom, aby netrápil techniku v nezahřátém stavu a taky aby včas zjistil, že se s motorem děje něco nedobrého si je vědom důležitosti ukazatele teploty - ať už oleje, nebo chladicí kapaliny. Kontrolka, která indikuje modře "studený" motor a zhasíná už po cca 1km jízdy je na 2 věci, protože opravdu MINIMÁLNĚ ohřátý je motor až po zhruba 3-5km jízdy - totéž platí pro červenou kontrolku přehřátí - k čemu je taková kontrolka, když indikuje až v momentě, kdy zpod kapoty fičí proud páry? Já jezdím víc než 20 let, všechna mnou dosavad řízená auta teploměr kapaliny měla (výjimka byl půjčený vzduchem chlazený Oltcit 11R) - a už se mi několikrát osvědčilo, že jsem si zvykl věnovat jeho údaji pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tě taky neznám a docela by mě zajímalo, u jakých vozů a jejich stáří je tohle skutečně potřeba sledovat. Za svoje řidičské účinkování jsem to nikdy nepotřeboval, dokonce ani s Feldou, kde se při vedru a stání v koloně před červeným políčkem stejně sepnul ventilátor. Upřímně, nějaký trápení techniky je mně úplně šumák. Koupil jsem to proto, aby to sloužilo. Ne, abych tomu sloužil já. Netušim, co by mně mohl ukazatel uměle udržovaný na prostřední hodnotě říct - tahle praxe začala s první Octaviou. Ale jako jestli to má někdo jako koníčka, tak proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nemusím řešit modrou kontrolku.Nechal sem si přendat budíky za maxi-dot a vidim přesnou teplotu.Doporučuji všem,kdo nemá maxi-dot ať jdou do něj.

ahoj djpetr, mám roomster a taky bez ukazatele teploty. Zvykám si na to. Prosím tě kolik stálo přendání budíků za maxi-dot? A kde ti to dělali. Díky za odpověď. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj djpetr, mám roomster a taky bez ukazatele teploty. Zvykám si na to. Prosím tě kolik stálo přendání budíků za maxi-dot? A kde ti to dělali. Díky za odpověď. :)

kontaktuj Honza72..vše zařídí a cena je odlišná podle toho,co vše se nechá domontovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...