Přejít na obsah

Adaptácia snímača G450 cez VCDS


Doporučené příspěvky

Ahojte.Mám Touran 1.6 TDI/81kw/CRKB/2016 a možno to sem nepatrí ale tieto motory majú aj Octavie,takže to možno niekomu pomôže.Na aute mi začalo vyhadzovať kontroku motora a po diagnostike VCDS mi vyhadzovalo chyby ako:
20169 - tlakovy snimac vyfuku 1 (G450)
P0471 00 [101] - neverohodny signal
25737 - tlakovy snimac vyfuku 1 (G450)
P0474 00 [237] - sporadicky
Zistil som,že sú dva snímače.Uložené sú za motorom.Prvý je G505 a sníma tlak pred DPF a druhý G450 sníma tlak za DPF a porovnávajú sa medzi sebou a s atmosferickým tlakom.Očividne ten G450 už menený bol.Po vyčítaní,čo vlastne vidí ten G450 som zistil,že pri vypnutom motore alebo na volnobehu alebo pri jazde stále vidí -885hPA,čo je -885 mBar a napätie z neho do ECU ide cca.1045mV. Podla správnosti má byť pri vypnutom motore 0 mBar, pri volnobehu cca.do 3-7 mBar.Takže som usúdil,že je vadný.Kúpil som podla VIN oba nové originál a vymenil.Chybu som vymazal,spustil nútenú regeneráciu,ktorá prebehla bez problémov na necelé 2 g.Potreboval by som ale adaptovať aj snímač G450,kedže mi teraz na volnobehu ukazuje 14 mBar pri regenerovanom DPF ale podla návodu pre UDS protokol,ktorý mám ja,nemožem nájsť žiadnu adaptáciu,či reset naučených hodnôt v základných nastaveniach VCDS.Viete poradiť ako ho adaptovať a či vobec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...