Přejít na obsah

Zádní nárazník 2,0 TSI


Emblacker

Doporučené příspěvky

Zdravím skupino,do manželky včera v koloně drcla zezadu paní. Paní dnes vovala,jakou částku má poslat na učet.Uplně nevím,kolik jí říct nebo to řešit rovnou radši s likvidátorem? Co myslíte? Ono se zdá,že to není nic velkého ale jen ta odrazka stojí asi 1200,-. Díky za názory a rady

20230413_172420.jpg

20230413_172427(1).jpg

20230413_172432(1).jpg

20230413_172441(1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlasím s roubic. 

Zbytočne si pridávaš robotu. 

Budeš musieť zháňať lakýrnika, ktorý nárazník bude musieť vybrúsiť, tmeliť (možno aj lepiť), striekať a ešte aj budeš musieť zháňať novú odrazku. 

Dáš to na havarijnú do Škodovky a prídeš si o dva-tri dni po hotové auto s novým nárazníkom. 

Nevieš, či nemáš polámané spony, úchyty...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reknu to asi takhle. Loni na podzim nas odrel pan na sidlisti v ty ostry hrane nárazníku, nebyl svine a nechal na sebe kontakt za stěračem. V servisu rekli ze ta hrana kdyz se dokituje tak to pri sebemenší prohnuti praskne. Tak ze novej naraznik + lak + prace + náhradní auto = 24700,- . Ve tvem případě je i mozna budouci Závada čidla kdyz na to tak koukam. Tak urcite pres pojistovnu 😉

Editováno: , autor: ČudlR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Emblacker napsal:

Určitě to nebude hned,než se pan likvidátor uráčí dorazit.A asi to udělám rozpočtem.

Kdyz to das do autorizaku, nebo proste do servsisu co dela na pojistovnu tak jediny co bide mit a pojistovnou ze v servisu podepises papiry a nic jinyho neresis. Proste bez starosti a este dostanes nahradni auto po dobu opravy zadara kdyz budou mit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem myslel,že rozpočtem dostanu nějakou určitou částku,nárazník nechám vyměnit dvorního mechanika (který dělá každé pondělí a čtvrtek v autorizáku škodovky) tak že by to snad dokázal sehnat levněji a ješte by mi nějaký peníz zbyl na výměnu adaptivních tlumičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 4. 2023 na 9:50, Emblacker napsal:

Tak nějak jsem myslel,že rozpočtem dostanu nějakou určitou částku,nárazník nechám vyměnit dvorního mechanika (který dělá každé pondělí a čtvrtek v autorizáku škodovky) tak že by to snad dokázal sehnat levněji a ješte by mi nějaký peníz zbyl na výměnu adaptivních tlumičů.

Tohle špekulování má smysl u "staré vrány", kdy se smíříš s tím, že necháš poškozené, odřené cokoli a prachy od pojišťovny použiješ jinak - např. zalátáš mezeru v rodinném rozpočtu. U auta, s pořizovací cenou 1M+, v solidní ojetině za 500k+ to moc smysl nedává.

Btw. tlumiče DCC se dají s trochou snahy sehnat za cca. 20-25k /ada a práci ti udělá dvorní mechanik.

 

A jak tu psali kluci, v rozpočtu se budou snažit krátit na kde čem, zvlášť pokud viník je u nějaké lowcost pojištovny. S fakturou od autorizáku navíc budeš v daleko lepčí pozici pro případ, kdyby jsi si to musel z jakéhokoli důvodu opravu uhradit sám a škoku následně vymáhat. Btw. doporučuji se seznámit s dokumentem ÚS 2221/07

 

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, LiveBomb napsal:

Tohle špekulování má smysl u "staré vrány", kdy se smíříš s tím, že necháš poškozené, odřené cokoli a prachy od pojišťovny použiješ jinak - např. zalátáš mezeru v rodinném rozpočtu. U auta, s pořizovací cenou 1M+, v solidní ojetině za 500k+ to moc smysl nedává.

Btw. tlumiče DCC se dají s trochou snahy sehnat za cca. 20-25k /ada a práci ti udělá dvorní mechanik.

 

A jak tu psali kluci, v rozpočtu se budou snažit krátit na kde čem, zvlášť pokud viník je u nějaké lowcost pojištovny. S fakturou od autorizáku navíc budeš v daleko lepčí pozici pro případ, kdyby jsi si to musel z jakéhokoli důvodu opravu uhradit sám a škoku následně vymáhat. Btw. doporučuji se seznámit s dokumentem ÚS 2221/07

 

Dobře,to dává smysl.Jak tedy ted postupovat?Viník to nahlásí na svoji pojištovnu a ta pošle odhadce na poškozený díl? Nebo to rovnou hodit do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 4. 2023 na 23:59, ČudlR napsal:

Reknu to asi takhle. Loni na podzim nas odrel pan na sidlisti v ty ostry hrane nárazníku, nebyl svine a nechal na sebe kontakt za stěračem. V servisu rekli ze ta hrana kdyz se dokituje tak to pri sebemenší prohnuti praskne. Tak ze novej naraznik + lak + prace + náhradní auto = 24700,- . Ve tvem případě je i mozna budouci Závada čidla kdyz na to tak koukam. Tak urcite pres pojistovnu 😉

Něco podobného jsem řešil tři roky zpět u Octavie a cena byla přes dvacet. Taky doporučuji přes pojišťovnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Emblacker napsal:

Dobře,to dává smysl.Jak tedy ted postupovat?Viník to nahlásí na svoji pojištovnu a ta pošle odhadce na poškozený díl? Nebo to rovnou hodit do servisu?

Odvézt do servisu. S doklady předat euroformular o dopravni nehodě, kde druhý účastník uzna zavinění nebo pripadne cislo pojistné udalosti a pojišťovnu viníka.

Převzít náhradní vozidlo, jezdit  a čekat na dokončení opravy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar,trvalo to ale konečně jsem se dokopal k tomu vyřešit ten kleplý zadní nárazník. Ve zkratce jsem hodil auto do předem domluveného sevisu kde si nárazník borec ihned nafotil vše se mnou sepsal a poslal mě do vedlejší kanceláře ,kde mi pujčili náhradní vůz po dobu opravy.Dostal jsem novou Octavii Scout v naftě.Za mě pěkný auto,pěkný svezení a oproti mému 2,0TSI o 4l menší spotřeba :D.Jediné co mi trochu vadilo,že na opravu nárazníku má servis 7 dní a 7 dní mi pojištovna hradila náhradní vůz.což je v pořádku ale když jsem vůz vracel,stejně jsem musel domu MHD a pro opravené auto jsem mohl až další den,kdy se čekalo na proplacení nákladů od pojištovny.Celkově to vyšlo na 35000,- z toho bylo 10500,- za náhradní vůz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...