Přejít na obsah

Mio Smartbox III zapojení


sprocha

Doporučené příspěvky

Vážení,

prosím o radu, kdo máte zkušenost s Mio Smartbox III. Mám Octavia III combi CNG DSG, autokamera Mio 818 a tento smartbox.

Všechny piny nastaveny na ON, přesto se kamera po ukončení jízdy a zamknutí auta, nevypne, nahrává nonstop a už mi takto vycucala i autobaterii. Při, i bez parkovacího režimu v autokameře.

Prosím o radu, kde by mohla být chyba, případně jak správně nastavit?

Hledal jsem všude možně, snad mám špatně připojený červený a žlutý kabel?

Děkuji

Editováno: , autor: sprocha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za nasměrování.

problém byl jako vždy, mezi židlí a klávesnicí.  Blbec jsem si změřil jen jeden vstup pojistky, přehodil jsem to na pozici 47 - zadní stěrač a už to konečně premává, jak má.

Ještě jednou díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj kluci, k Vánocům jsem dostal kameru 70mai Dash Cam M500 a k ní kit pro napájení parkovacího režimu 70mai Hardwire Kit UP02

zde odkazy:

https://xm.cz/70mai-dash-cam-m500-32gb-black_z56607/

https://xm.cz/70mai-hardwire-kit-up02_z3427/

 

 

Hned v úvodu musím říct, že mám VW Touran 2017, ale podle všeho sco jsem našel na internetu jsou pojistky rozložené stejně jako v Octavii 3.gen.

 

Mám tam jako u výše popisovaného Smartboxu od Mio 3 kablíky:

černý   (kostra)

červený VCC+   (stálé napájení)

žlutý ACC   (spínané napájení)

 

chci se zeptat, jak to tedy zapojit, černý předpokládám někam pod šroub na kostře, žlutý na pozici 12V zapalovače (SC40) nebo na zadní stěrač (SC47), ale kam ten červený???

 

A ještě, když vyndám pojistku ze svorkovnice a proměřím svorku, tak se to připojuje na stranu pojistky, kde v tu chvíli není napětí že jo?

 

 

Moc díky za radu.

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kamera je svorka 30, ale nie kazdy ju musi mat vo vybave. Navyse je to mini poistka, nie standard velkost. Vacsina kupuje tie rozbocovace na prave tu vacsiu poistku. Pochybujem ze sa mu bhde chciet pripajat zozadu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, misor1994 napsal:

Mas multimeter? Ak ano, tak si premeraj poistky s nim. Aj cuvacia kamera (poistka 18) by mala byt napajana stalym napatim.

No to jsem zkoušel, jenže mám pod napětím asi polovinu svorek a nechci to dávat k něčemu důležitému (kdyby se náhodou někdy něco kvůli kameře odpálilo). Couvací kameru nemám. Na netu píšou že na klakson, ale netuším kde je jeho pojistka, pozice 4 by měl být alarm, ale ten nemám 😕

 

 

před 5 hodinami, wirer napsal:

Ano, kamera je svorka 30, ale nie kazdy ju musi mat vo vybave. Navyse je to mini poistka, nie standard velkost. Vacsina kupuje tie rozbocovace na prave tu vacsiu poistku. Pochybujem ze sa mu bhde chciet pripajat zozadu :)

 

tady přikládám to, co mám fyzicky v autě osazeno (označeno tečkami). Určitě použiju ty rozbočovače, nic pájet nechci.

Volkswagen-Touran-5T-2016-2020_pojistkový box.jpg

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto ti nekaze spajkovat :) nemas obsadenj spominanu 18. Zo zadnej strany napojis kablik, osadis poistkou a mas trvalych 12V. Bez spajkovania, bez njtnosti pouzivat rozbocovace, ciste a uhladne. Ale je to o dost viac rozoberania, preto to ber ako priklad...

 

Inac existuje aj rozbocovac pre male poistky. Teda trvalych 12V vjes napojit na spominanu 18,pretoze privod tam je. Okrem toho aj dalsie poistkove pozicie maju zvycajne privod natiahnuty, teda nemusis to pripajat k nicomu ale napojis na solo poistkove miesto. A mas istotu, ze nic neodpalis... Navyse urcite nie multimetrom, ak jednu svorku das na kostru a druhu na poistkovu poziciu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to mám dělat doma sám, chci to udělat jednoduše přes rozbočovací konektor, koupené zatím žádné nemám právě proto, že nevím kde to bude připojené (koupím podle velikosti svorky až to otestuju že to funguje). Samozřejmě, že měřit multimetrem umím, ale je divné, že by bylo všechno trvale napájené, některé musejí být po vypnutí klíčku bez napětí ne... Ze které mnou obsazené svorky mám tedy vzít to stále napájení pro box? Pokud nikdo neví jasnou odpověď, seženu nějakého elektrikáře ať to zapojí, už to řeším od Vánoc a pořád mám kabel v zapalovači a parkovací režim nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stale zober kludne zo zapalovaca (12V zasuvka) - poistka 40 (svorka 30), velkost standard

spinane zober ako bolo pisane zo zadneho stieraca - poistka 47 (svorka 15), velkost standard

 

pri rozbocovacoch pozor na spravne otocenia a ktora poistka chrani ktory okruh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, wirer napsal:

Ano, kamera je svorka 30, ale nie kazdy ju musi mat vo vybave. Navyse je to mini poistka, nie standard velkost. Vacsina kupuje tie rozbocovace na prave tu vacsiu poistku. Pochybujem ze sa mu bhde chciet pripajat zozadu :)

Nevadi, ze nie je vo vybave, staci pouzit ten rozbocovac/rozdvojku pre jednoduchost, ked je v pozicii zavedene pripojenie na jednej strane, a spravne ho zapojit, aby bol zabezpeceny privod napatia. A prave preto, ze su v drziaku rozne velkosti poistiek, je idealne kupit aj rozne velkosti rozbocovacov.

image.thumb.png.6d46a45186d585d34728b441a353474e.png

 

Kedze nejde o Octaviu ale Touran, treba skusit ci ozaj je zapalovac zapojeny na svorku 30 so stalym napatim. Staci ale posunut poistku a bude zapojena na svorku 15. Vlastne ked som sa naspat vratil k povodnemu prispevku, tak citam, ze zlty kabel napojit na zapalovac, takze momentalne je zapojeny na svorku 15 so spinanym napatim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapalovač se vypíná po vytažení klíčku. Zkusím proměřit ty volné pozice (na u mě neobsazené pozici 4 by měl být alarm, ten by měl být napájený Staley tak jestli je na všech svorkách stále napájená přívodní část, tak bych tam měl mít trvalé plus. Uvidím, kouknu na to dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám zapojeno.

Zapalovač (pozice 40) mám spínaný po zapnutí klíče, ale dal jsem nakonec kablík ACC na zadní stěrač (pozice 47), červený kablík VCC+ jsem dal na u mě volnou pozici 28 a černej GND- sem dal pod šroub na kostře.

 

Opravdu ten SMART BOX funguje až po zapojení všech kablíků. Po zapnutí klíčku nahrává pořád, jakmile vypnu zapalování, přepne se do parkovacího režimu a po 5ti minutách začne hlídat a při minimálním otřesu začne nahrávat.

👍

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...