Přejít na obsah

Sladký zápach z ventilácie pár sekúnd po štarte


NemesiSK

Doporučené příspěvky

Ahojte, riešim zapeklitý problém.

 

Pár týždňov dozadu sa mi začal v aute objavovať sladký zápach z výduchov ventilácie po štarte.

Deje sa to len na pár sekúnd po naštartovaní, po dlhšom (pár hodín) státí.

Zhruba v rovnakom čase mi do pravej prednej časti, pod svetlom nacúvalo auto.

Usudzoval som, že sa možno narušil chladiaci okruh a cítiť chladiacu zmes.

V servise, kde auto bolo opravované som to niekoľkokrát spomenul, bavili sme sa o tom takisto s technikom.

Už po odstrojení auta vôbec žiadny únik chladiacej kvapaliny nenašli, navyše v časti kde do mňa narazilo auto, podľa technika nevedie vedenie chladiaceho okruhu.

Dnes som auto vyzdvihol z opravy, všetko opravené na jednotku, no ten zápach po štarte ostal.

Aj dnes som sa o tom bavil s technikom a vravel že sa tomu venovali a skúmali ale nenašli nikde žiaden únik.

Následne mi povedal, že študoval technologický postup a návod a niekde tam našiel, že sa môže stať, že keď je natlakovaný chladiaci systém, tak cez veko môže uniknúť tlak, čo by zodpovedalo sladkému zápachu, lebo vravel že v tej časti je aj ventilátor ventilácie.

Dialo by sa to ale tak často, prakticky po každom dlhšom státí a z ničoho nič len v posledných týždňoch?

 

Skúšal som aj privoňať k chladiacej zmesi v nádržke, no nemám pocit, že to vonia úplne rovnako ako to čo cítim v aute a nie tak intenzívne.

 

Úbytok chladiacej zmesi som nespozoroval.

Klíma tiež chladí (neviem či to nové eko chladivo v klíme má nejaký zápach).

Ďalšia podstatná vec na zváženie, od nehody do odovzdania do opravy ubehli 2 týždne, dovtedy som s autom normálne jazdil a najazdil som 1200km.

Keby unikalo chladivo z klímy, asi by už bolo celé fuč a diagnostika by im to ukázala tiež.

ADBlue som tiež dopĺňal približne v rovnakom období, ale to žiaľ neviem ako zapácha, lebo som ho nedopĺňal ja.

 

 

 

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mi, že by to mohla smrdieť klíma samotná.

Auto nestálo nikdy viac ako deň-dva, prakticky stále sa používalo, keď to začalo z ničoho nič cítiť.

Stačí že auto postojí pár hodín a už to cítiť.

Nerozumiem, prečo to práve zapácha sladko, nepodobá sa mi to na smrad alebo jak to vysvetliť :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nie je to ventilácia a nie je to ani motorový priestor.

Dnes som čistil auto a keď som strčil hlavu pod volant, zápach tam bol cítiť.

Auto vypnuté.

Potom som otvoril motorový priestor a celý ho preňuchal, nikde ani stopa po tom zápachu.

 

Vedel by mi niekto prosím odfotiť, ako vyzerá priestor medzi pedálmi a volantom?

Tú dieru, kde je stĺpik riadenia a kabeláž atď.

Zaujíma ma hlavne tá zvislá stena.

Dať mobil na úroveň pedálov a fotiť smerom dohora.

 

@OpelInsi ty zvykneš byť veľmi ochotný, nemohol by si prosím? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK tak presne tento priestor som fotil asi 2 týždne dozadu. Kolega má presne rovnaké auto ako ty - výbava, farba, dátum výroby - a od volantového stĺpika mu vypadla taká biela čudná hmota, ako keby kus handry (ale je taká jemná plastiková) a visí mu to dole k pedálom. Smrad nehovoril, ale zistím ti a pošlem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsi trafil si klinec po hlavičke, vyzerá to ako pur pena, je to také žuvačkovité.

Keď som poslal foto do servisu, technik mi povedal, že pozeral na iné oktávie a mal by tam byť taký filc, ktorý tam drží pomocou tej hmoty.

U mňa ale z nejakého dôvodu nie je / zmizol.

Ako diel to však neexistuje, tak to ani nevedia objednať.

 

Chcíplá myš by snáď nesmrdela sladko, nie že by som ju tam chcel.

Kde by ale bola?

Do auta sa nemala ako dostať, v motorovom priestore nie je žiadny smrad.

2023-05-25 19.55.18.jpg

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když jsem si prošel místní fotky, tak mi to nedalo a šel jsem se podívat na parkoviště do mého auta... Žádnou zakuklenou mumii jsem tam nenašel, ale je fakt, že to vypadá trochu jinak než u ostatních... Jestli je to kvůli motorizaci? (druhá fotka je širokoúhlý objektiv)

 

 image.thumb.jpeg.5f1eaaf27bb153ed4fe0a2170ad070e8.jpeg  image.thumb.jpeg.249092b1f581d82bc2ced95faaa92fe9.jpeg

 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak klíma vydezinfikovaná v škodovke, ale žiadna zmena.

Netuším už, čo by to mohlo byť.

 

čo som si všimol:

 

-začalo to približne 2 mesiace dozadu

-po dlhšom státí - stačí pár hodín, cítiť v aute na pár sekúnd sladký zápach

-lokalizoval som to v priestore na nohy pod volantom, tam sa to nazbiera

-nejde to z centrálnych výduchov ventilácie, zrejme to rozfúka výduch na nohy

-cítiť to len pod volantom, u spolujazdca nie

-po otvorení kapoty nikde necítiť žiaden zápach, z motorového priestoru to teda nejde

-únik chladiacej kvapaliny nikde nenašli (skúmali vedenie, lebo auto bolo po nehode, náraz do predného nárazníka pod pravý svetlomet)

-únik klimatizácie to tiež nie je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nedalo mi to, dal som auto vydezinfikovať ozónom a na moje sklamanie, žiadna zmena, zápach stále zostáva.

Dnes bolo auto na výmene voliča DSG a spomínal som ten problém, tak vrámci rozobraného stredového tunelu skontrolovali rozvody chladiacej kvapaliny a nenašli úplne nič.

Takisto natlakovali chladiaci systém, aby overili, či neklesne tlak a tlak neklesol.

Čo tam teda robí ten sladký zápach, zostáva mi záhadou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mel tento problem u O3. Delala to el. vlozka topeni klimatizace. (https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5wa963235-vlozka-topeni-prvovyroba-evropska-unie-47516.html) Je umistena pod volantem. Byl tam z vyroby nejaky spatny kontakt a vypalovalo se to. Ale topi to jen kdyz je vetsi zima, coz asi nebude ted v lete tvuj problem. U O3 to slo v menu vypnout a hned jsi vedel na cem jsi…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...