Přejít na obsah

Osvětlení nástupního prostoru ve zpětných zrcátkách


Martyp

Doporučené příspěvky

Jsou tam LED diodky a jednu máš asi prasklou-nebo špatný kontakt. Rozebrat a vyčistit to prý jde.

Dost toho píšou kluci u SUPa tak tam pohledej.....

Já jsem to musel vyměnit celé, protože mi do obou zrcátek teklo :feve:

Jj stejnej problem. Vymena celeho osvetleni v pravem zrcatku protoze do nej teklo, coz vedlo taky k shoreni diody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si skoro teprve po roce používání mé OII všimnul že osvětlení prostoru před dveřmi ze zpětnýách zrcátek SKUTEČNĚ funguje jen za tmy, jo šlověk se furt učí ;)

Zdravím,

to znamená že interiérové osvětlení také svítí jenom za tmy ? (samozřejmně při otevření dveří, nebo dálkáčem)

Kde na autě je snímač venkovního denního světla ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

ano maji to jen vyssi vybavy, da se to dodelat, osvetleni spina RJ dveri. (teda pokud to neni nejakej classic s klickama i vepredu...) u FL se meni spodni kryt + do nej mala svitilnicka, u pred FL to bude celej spodek

Jo je to před FL. To znamená, že stačí vyměnit jen ten spodní díl zrcátka se světýlkem a bude to fungovat? Nebo se musí ta RJ upravit? A kabely?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Jde nějak jednoduše sundat ten průhledný kryt světla a blinkru zespodu zrcátka? Mám ho na levé straně prasklý, chci dát nový, tak jestli to stačí nějak vycvaknout, nebo je to složitější a je lepší to svěřit někomu, kdo to umí, abych to ještě nepolámal? Nový ještě nemám, abych se podíval, jak to vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, tak ctu vase prispevky ohledne Comming/Leaving home. Zeptam se znova, z odpovedi moudry nejsem. Mam OII - ambiente model 2008 a rad bych aby mi pri odemceni auta osvetlovala zrdcatka nastupní prostor. Ptam se, zda-li a za jakych okolnosti je toto mozne aktivovat, dodelat a co je k tomu zapotrebi vymenit??

Diky moc a pripadne se omlouvam se duplicni dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarvicko,chci se zeptat, zda je osvetleni nastupniho prostoru ze zrcatek soucasti systemu Light assistant?Nebo je to pouze o nejakym nastaveni?Pres MAXI-DOT jsem nic nevystarchal.. :( A muj dojem je ten,ze je to i na autech,ktere light assistant a leaving home nemaji..?

zdravím , mám OII 2007 a valí mě naprosto všechno svícení pod zrcátkama, leaving a comming home a jak tam nějkdo psal že to nefunguje kvuli tomu že nemá deštěvej senzor tak je uplná blbost, stačí když se l a c home nacoduje do maxidotu, jinač osvětlení svítí na všechn oII elegance a RS určitě! jestli to nesvítí tak zkontrolavat pojistky nebo žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ctu vase prispevky ohledne Comming/Leaving home. Zeptam se znova, z odpovedi moudry nejsem. Mam OII - ambiente model 2008 a rad bych aby mi pri odemceni auta osvetlovala zrdcatka nastupní prostor. Ptam se, zda-li a za jakych okolnosti je toto mozne aktivovat, dodelat a co je k tomu zapotrebi vymenit??

Diky moc a pripadne se omlouvam se duplicni dotaz.

zdravím, pokud to fakt chceš tak vyměn zrcátka která tam tu žárovku mají (tu osvětlovací) a napoj si ji bud na žárovku v interiéru osvětlení, nebo na osvětlení ve dvěřích a je to, já osobně si budu ted přepojovat osvětlení v zrcátkách a budu si to napojovat na zpátečku takže když zařadím spátečku tak se mi rozsvítí světla pod zrcátky,(příjdemi to lepší využití při parkování večer podelně než aby mi to svítilo když nastupuji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ctu vase prispevky ohledne Comming/Leaving home. Zeptam se znova, z odpovedi moudry nejsem. Mam OII - ambiente model 2008 a rad bych aby mi pri odemceni auta osvetlovala zrdcatka nastupní prostor. Ptam se, zda-li a za jakych okolnosti je toto mozne aktivovat, dodelat a co je k tomu zapotrebi vymenit??

Diky moc a pripadne se omlouvam se duplicni dotaz.

zdravím, pokud to fakt chceš tak vyměn zrcátka která tam tu žárovku mají (tu osvětlovací) a napoj si ji bud na žárovku v interiéru osvětlení, nebo na osvětlení ve dvěřích a je to, já osobně si budu ted přepojovat osvětlení v zrcátkách a budu si to napojovat na zpátečku takže když zařadím spátečku tak se mi rozsvítí světla pod zrcátky,(příjdemi to lepší využití při parkování večer podelně než aby mi to svítilo když nastupuji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Neni v tom nic složitého stačí dokoupit spodní dí zrcátek (led + objímka pro žárovku nasvícení nástupního prostoru cca 850kč)k el instalaci zrzátka přidat jeden vodič napojit jej do svorkovnice ve dveřích a nakodovad

Leoši, kam přesně do jakého konektoru?

Měnil jsem spodky zrcátek - nateklo do nich, zalil jsem je silikonem a přidal osvětlení nástupu, ale zapojil jsem ho na osvětlení dveří - to červené světlo při otevřených dveří a je to naprd ...

Chtěl bych, aby to svítilo když auto odemknu, tedy na osvětlení interiéru? Dá se to někam ve dveřích přepojit? na jiný kábl? Nebo jde jdednotka dveří nakódovat tak, aby při odemčení svítilo i to světlo ve dveřích? to bych měl po problému, jen to SW upravit v kodovaní. Máte někdo zkušenost?

Ještě jsem si všimnul, že mi do svorkovnice zrcátek vede jeden kábl, který dál k zrcátku nepokačuje, končí pod dveřním tapcem a je bílo/fialový - máte někdo schema zapojení káblů? konektoru co na co je?

Díky.

PS: Jinak všem, co tu psali konstruktivní postupy, jak co rozebrat SLAVA! Je to fakt jednoduche a velmi rychle :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

tak píšu pokračování v osvětlení zrcátek. Někde na jiném webu jsem našel, že ten kábl ve svorkovnici u zrcátka (bílo/fialová) je opravdu osvětlení nástupu. To je super, ale ...

Voltmetrem jsem změřil, že po odemčení vozu je na káblu 12V, počasu zmizí stejně, jako by to mělo zhasnout,takže funkce je správná. Pokud ale na to připojím buď diodovou parkovačku nebo normální 5W parkovačku, tak to nesvítí, okamžitě po připojení napětí klesne asi na 2V, jako by to něco nepustilo. Měřil jsem to i na patici žárovky přímo.

Nejdřív jsem tam měl LED parkovačku, tak jsem myslel, že je tam kontrola prasklé žárovky, tak jsem ji vyndal a dal tam klasickou skleněnku 5W parkovačku a to samé.

Víte někdo, proč to takto je? Případně, kde se kóduje zapnutí osvětlení nástupu s nějakým popisem?

Je to ale divné, že tam 12V vede, pokud dám žárovku, tak to 12V odpojí.

Díky za info a nápady

Standa

******************************************************

Vyřešeno = nakódováním LP a PP jednotky dveří :-) Jak jednoduché

******************************************************

Editováno: , autor: Nekrisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...