Přejít na obsah

Jak se projevuje spatna lambda sonda?


Leonin

Doporučené příspěvky

Chlapi sakra téměř všichni máte staženou DP. Když máte nějaký takový problém podíváte do ní vůbec? Nedávno jsem řešil lambdu za katem na Fab 1,4 50KW mé sestry. Rozsvítila se kontrolka motoru a trvale svítila. Nerovnoměrný chod na volnoběh, snížený výkon a asi vyšší spotřeba to jsme nesledovali. Na Vagu to vypsalo tři závady. Z toho plynulo, že buď špatná lambda za katem, nebo vedení k této sondě, nebo vadná ř.j. motoru. V DP je přesně popsané jak změřit. Na kterých pinech má být jaké napětí, které jde do sondy, lambda má mít na pinech(musel bych teď hledat na kterých) určitý odpor . Když jem měřil odpor tak sonda nebyla průchozí. Tady na foru má nabídku ND Sebo. Spojil jsem se s ní a snad asi do dvou nebo tří dnů byla sonda za libovou cenu ( třetina ceny z Etky) doma . Nasadil jsem ji ,vymazal závady a vše je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Taky mi svítila kontrola elektroniky motoru a VAG hlásil chybu lambdy, tak jsem pro jistotu nechal vyměnit obě dvě, ale za 2 dny po výměně se rozsvítila zase/výměna byla minulý pátek/..............Takže zítra jdu opět nadiagnostiku a asi ji budu reklamovat......

Editováno: , autor: quadrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, taky mi to delalo, vymenil jsem sondu a za 2 dny to svitilo zase, bylo jasne, ze je spalena smes vyfukovych plynu moc bohata, tak to hlasilo chybu z duvodu, ze to zralo olej, bylo tam totiz jine spalovani, vymenil jsem krouzky, uz je tomu 1500 km a nic uz nesviti, bez problemu. Urcite je to tim, zkus prekrouzkovat. Zere ti to olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Franta : takhle vždy diagnostikuji a nikdy jsem neměl problém. Stačí aktivovat kanál a potom šlápnout na brzdu. Otáčky se zvýší na 1500ot a za chvíli je hotovo. Objevuje se ti : "test běží" ?

Editováno: , autor: per
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, taky mi to delalo, vymenil jsem sondu a za 2 dny to svitilo zase, bylo jasne, ze je spalena smes vyfukovych plynu moc bohata, tak to hlasilo chybu z duvodu, ze to zralo olej, bylo tam totiz jine spalovani, vymenil jsem krouzky, uz je tomu 1500 km a nic uz nesviti, bez problemu. Urcite je to tim, zkus prekrouzkovat. Zere ti to olej?

Ani nepociťuju, že by to žralo zas tak moc oleje. Všeobecně tyhle motory olej žerou - leju tam kvalitní 10W40. Kolik si dal za překroužkování???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Franta : takhle vždy diagnostikuji a nikdy jsem neměl problém. Stačí aktivovat kanál a potom šlápnout na brzdu. Otáčky se zvýší na 1500ot a za chvíli je hotovo. Objevuje se ti : "test běží" ?
test mě neběží protože na kanálu 034 v druhym poly nemam teplotu 400 ale -32 cvičim na tom už tři dny ví někdo něco

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
to Franta : takhle vždy diagnostikuji a nikdy jsem neměl problém. Stačí aktivovat kanál a potom šlápnout na brzdu. Otáčky se zvýší na 1500ot a za chvíli je hotovo. Objevuje se ti : "test běží" ?

No takto se testuje lamda za katem. Před katem se testuje u 1.4 jinak, ale asi vím, proč to nešlo. Motor totiž běžel na plyn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém, vymněnil jsem lambda sondy, ale kontrola elektroniky motoru se mi stále rozsvěcí. Sice mi zadní ostřikovač funguje, ale když ho pustím, tak mi pod autem zůstane kaluž kapaliny do ostřikovačů. Takže to bude asi stejný problém....můžeš mi napsat jak si postupoval výmněnou nebo opravou té hadičky??? Po případě, kde se vůbec nalézá???? :blush: Rád bych zase jezdil naplno svým autem, protože když se ta mrcha rozsvítí, tak prostě vůbec nejede....Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani mistři jak se projevuje že mam špatnou lambda sondu?jak se potom auto chova?a jaka je cena nove LAMBDY?

Nazdar ako už bolo napísané ak máš zlú lambdu motor stráca na výkone a zvyšuje sa spotreba paliva. Tiež som mal podobný problém. Bol som na diagnostike a povedali mi že je zlá lambda že treba novú. Nová stojí podľa obchodu od 3600 do 4500 Sk. Nakoniec mi jeden známi zo servisu poradil aby som starú vybral a očistil závit drôtenou kefou, že môže byť zlý kontakt. Pomohlo to. Je to v poriadku už vyše pol roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém, vymněnil jsem lambda sondy, ale kontrola elektroniky motoru se mi stále rozsvěcí. Sice mi zadní ostřikovač funguje, ale když ho pustím, tak mi pod autem zůstane kaluž kapaliny do ostřikovačů. Takže to bude asi stejný problém....můžeš mi napsat jak si postupoval výmněnou nebo opravou té hadičky??? Po případě, kde se vůbec nalézá???? :blush: Rád bych zase jezdil naplno svým autem, protože když se ta mrcha rozsvítí, tak prostě vůbec nejede....Předem díky

Pravdepodobne máš len vytiahnutú hadičku z prechodky za vzduchovým filtrom. Tiež som mal tento problém. Je tam síce horší prístup ale v pohode to opravíš aj podľa hmatu. Je to otázka 10 minút.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi dnes taky rozsvitila kontrola elektronilky motoru - znicehonic za jizdy... (a ne a ne svine shasnout :D)... auto ale jede normalne a nepozoruju, nejaky ubytek vykonu nebo neco podobneho...

Jenom mam trochu "obavy" s tim jet do servisu, aby mi skutecne rekli co s tim je a nechteli me jenom odrbat... :( poradi nekdo v okoli Brna? diky moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rychle reakce! :)

takze je to ta druha "kontrolka elektroniky motoru" (ne EPC) - nevim proc jsou v navode popsane obe stejne :(

Brzdovy spinac je v pohode - teda podle toho co jsem zkousel - brzdove svetla sviti normalne pri seslapnuti brzdy! Takze to budou asi ty emise...? Sorry, v tomhle jsem lama - budu s tim muset hned do servisu, nebo s tim muzu jeste chvilku jezdit? :o Diky za info...

post-2916-1194856321_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsme auto napojili s kamarádem na diagnostiku a ukazovalo to konstantní napětí 1,275V na lambdě1 a při přidávání plynu se ani nehla (konstantní průběh). Vyměnili jsme ji teda a na diagnostice už začala reagovat, ale s nějakou "zvláštní" prodlevou - je to normální jev, musí si na ni motor nějak "zvyknout" nebo může být chyba ještě někde jinde? :o Díky za rady... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovy spinac je v pohode - teda podle toho co jsem zkousel - brzdove svetla sviti normalne pri seslapnuti brzdy! Takze to budou asi ty emise...? Sorry, v tomhle jsem lama - budu s tim muset hned do servisu, nebo s tim muzu jeste chvilku jezdit? :o Diky za info...

brzdový spínač můžeš mít v hajzlíčku, ikdyž ti brzdová světla chodí, pak ale nechodí tempík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
inak este k tomu moze byt znizeny vykon motora. citis ze auto zle taha. to ma za nasledok ze lambda dava riadiacej jednotke zle udaje a jednotka robi blbu zmes motoru.

Ahoj Houmre,

tak jsem si četl příspěvky o zmíněné kontrolce a nejsem z toho moudrý. Máme asi týden Fabii combi 2002 1.4MPi. Hned jak bylo auto naše, ujeli jsme 500 km a najednou se na palubce rozsvítila ona kontrolka. Podle manuálu jsme měli opatrně dojet do nejbližšího servisu. Udělali diagnostiku a závada zní:

řada 1- sonda 2, topný obvod

přerušení

sporadická

řada 1- sonda 2

neaktivní

sporadická

Jak zde někdo psal, v servisu začali o lambda sondě a nějaké horentní sumě.

Když z automobilu závady vymazali, po několika ujetých kilometrech se kontrolka rozsvítila znovu . Dnes jsem se s autím vraceli od rodičů domů. Na dlouhou cestu jsme natankovali Shel V Power, abychom motoru udělali hezky. Dvě třetiny cesty kontrolka nesvítila, ale pak se na desce objevila a mám pocit, že i spotřeba šla nahoru.

Zítra reklamujeme vůz u prodejce, aby auto opravili. Dokážete mi někdo říct, co je to za závadu a co by měli vyměnit ???

Nemůže tato závada signalizovat nějaký závažnější problém ?

Opravu bude dělat AAA na vlastní náklady. Nechci, aby auto opravili jen tak na oko. Moc děkuji.

New info: Ráno se motor opravdu trochu škubal, ale asi jen těch 20 vteřin než se zahřál na potřebnou teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...