Přejít na obsah

Jak se projevuje spatna lambda sonda?


Leonin

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

tak to moja kontrolka motora svieti stale, no teraz uz castejsie nesvieti, tak dokola to je kol119 v servise som s tym nebol, obehal som dalsie 4 a v kazdom mi vraveli nieco ine. co je ale velmi zaujmave, vyskusajte:

zda sa mi ze ta kontrolka zasvieti ked zacnem pouzivat ventilator, vzdy som ho mal na najteplejsom. a toto je este zaujmavejsie. nahodou som zistil ze ked 4 x po sebe nastartujem, tak mi ta kontrolka zhasne. uz 2 x som takto nastartoval, vypol, nastartoval, vypol atd a ta kontrolka zhasla :palec2:

co to moze byt, aka chyba??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar chlapci. Chcel by som sa opytať čo včetko signalizuje kontrolka emisii. V auguste mi začala svietiť a išiel som do servisu. Najprv my to vymazali za 500 sk. Po dvoch dňoch začalo svietiť opäť. že vraj je zle čidlo teploty chl.kvapaliny. Vymenili to a chybu vymazali. o 2 dni kontrolka zasvietila zasa. že zla lamda sonda pred katalizatorom.vymenili ju a chybu vymazali. o 2 dni svietila opäť. takže vymeniť sondu za katalizatorom.chceli za ňu 6ooo sk. ja som si zohnal za 3500 a dal som ju vymeniť. včera kontrolka začala opäť svietiť. žeby lambda sonda vydržala len polroka?alebo niečo ine odyšlo. mam 1.4/44kW a 87 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to robí tiež...skusal som vymenit kadečo, v priebehu cca 3 rokov..od filta, sviečok, pred. ,zad.lambdy, palivový filter, prísady do benalu na prečistenie trisiek a čo ja viem čo ešte...stále to isté. Ešte že jazdím na LPG- pri tom mi to nerobí. Mne sa to prejavuje ked idem do kopca, alebo viac tomu pridám...možno ešte palivové čerpadlo. Ale ked jazdím na to LPG...tak mi to neva.

Skuste ako tu radil jeden kolega......Prelepit tu signelku čiernou páskou... :feve:;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je v prdeli s tou kontrolkou emisii (kontrolkou motora co tu vravim o svojom probleme) tiez poznam babu co si menila lambdu za novu a tiez jej to za den znova svietilo. aj jej kamaratovi to svieti. podotykam ze vsetko fabie. to je neuveritelne, aj ta moja fabia s tou kontrolkov mi derie hlavu. mne sa lubilo ako som chodil po vela servisoch a v kazdom mi nieco povedali a v dalsom servise mi to zase vylucili. :smich:

vyskusajte to co ja 4 x po sebe nastartujte a mozno vam to pomoze. skusal som to 2 x a fungovalo mi to. ta kontrolka zhasla. mozte potom napisat ci aj vam to zafungovalo.

na fabiach blbne elektronika, urcite si fabiu uz nikdy nekupim. ak sa vyznate pohrajte sa s kablikmi, zvykne to byt aj nejaky zly kontakt. tiez mi v servise vraveli ze mam na pol dna odpojit kabel na baterke, na pole minus, ze mozno sa lambda precisti. vyskusajte. mozno stoji za to auto na tyzden odstavit. kazdopadne dajte referencie ak na nieco pridete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpajanie baterie mam už nacvičené niekolko krát.....resetne sa ti vsetko Od RJ až cez autorádio, hodiny....a za pár Km ti to svieti znovu. Mne to síce neva, ale ked ti začne svietit kontrolka motora, znamená to že motor ide na nudzový režim a spotreba je iná...celkove ide blbo...A na technickej kontrole budu krutit nosom.... :feve:;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

tak jsem zavital do klubu "postizenych s kontrolkou elektroniky motoru". Stalo se to dnes rano, kontrolka se rozsvitila, pak zacala blikat (po pridani plynu) a ted uz trvale sviti. Zaznamenal jsem i pokles vykonu, diry pri akceleraci (po zahrani motoru uz bylo lepsi), nepravidelny volnobeh a maximalka na dalnici byla 120km/hod s lehce zvysenou spotrebou paliva. Vic to proste nechtelo jet. Vetsi kourivost jsem nezaznamenal.

Po precteni tohoto threadu usuzuji nejsem prilis moudry v cem je zakopanej pes?

Mam tedy skutecne vadnou LAMBDA sondu?

Zrejme dam auto stejne do servisu, ale rad bych predtim ujistil v cem muze byt pricina a co bude nutne vymenit? Aby me kluci v servisu kvuli tomu nemenili pulku motoru :-))

Mam 1.4 MPI, 50KW 12/2002 najeto skoro 150.000KM.

Take mam problem s odstrikovacem zadniho okna, sterac beha po skle jako o zavod, ale ostrikovaci smes se nekde ztraci. Predni strerace jsou ok. V servisu uz me jednou zadni odstrikovani delali - pry nekde vypadl kabel/tesneni nebo co? Pry k tomu dochazi nekde za vzduchovym filtrem. Nemate nekdo alespon malou fotecku?

Posledni otazka - kdy se meni u tohohle auta palivovy filtr? A mohl by vymena s timto problemem nejak souviset?

Predem diky

fabulus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No....som rád, že nie sme sami. Skus ist na VAG...može to byt tým palivovým filtrom....

S tým ostrekovačom zadného skla....za vzduch.filtrom je rozbočovač.hadičiek čo ide k zadným stieračom..najlepšie vybrat filter a za ním to najdeš...bude rozpojené/ to sa stáva ked tam nedáš nemrzku, alebo slabú...potom ti to zamrzne a tlak to vyhodí.... ;):feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No....som rád, že nie sme sami. Skus ist na VAG...može to byt tým palivovým filtrom....

S tým ostrekovačom zadného skla....za vzduch.filtrom je rozbočovač.hadičiek čo ide k zadným stieračom..najlepšie vybrat filter a za ním to najdeš...bude rozpojené/ to sa stáva ked tam nedáš nemrzku, alebo slabú...potom ti to zamrzne a tlak to vyhodí.... ;):feve: :feve:

Cau,

tak vcera jsem vyzvedl auto z autorizovaneho servisu. Byl vadny vstrikovac, pry na 3tim valci.

Cena i s praci kolem 3100Kc, takze doufam ze budu jezdit zase par desitek tisic v poho :-)

Jinak ohledne palivoveho filtru - pry je celozivotni, menit se nemusi, pokud tam nenalejete neco spatnyho (nezavisle potvrzeno)

Taky mam instalovany odporovy kabely, ktery maji udajne zamezit praskani zarovek resp. prodlouzit jejich zivotnost, tak uvidime.

PS. Diky za postreh ohledne toho zadniho odstrikovace.

Preju vsem spoustu spokojene najetych KM!

fabulus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivový filtr doživotní? lol Měl jsem ho rozřezaný a podle stavu jak vypadal bych to netvrdil :feve:

Po 150000km by letěl jako první.Nechal jswem vyčistit benz. vstřiky ultrazvukem(ještě před vyměnou filtru),první

co mi technik řekl ať vyměním filtr,ře už dlouho neviděl tak špinavý benzín ve vstřicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fobie 1.4MPI 50kW, r.v.2000, 100.000km

Ahojte, mam podezreni ze Lambda sonda je v loji, projel jsem na VAGu spektrum otáček (volnoběh) a lmbda dává následující hodnoty. Může mi to někdo potvrdit ?

Ví někdo jak jsou svázaný volty naměřený přímo na Labda sondě a procentuální hodnota, kterou přečtu VAGem z ŘJ motoru ?

(hodnoty ze zahřáteho motoru)

/min , %

768 , 1.2

768 , 2

800 , 2

800 , -1.6

768 , -2

800 , 1.2

768 , 1.6

800 , 2.3

800 , 0

800 , -0.8

800 , 2.7

2016 , -1.6

2368 , -2

2336 , 2

2336 , -0.4

2368 , 2.7

2368 , -0.4

3424 , 0

3648 , 0

3648 , -2.7

4352 , -2.3

4512 , -2.7

4384 , -1.2

2752 , 0

960 , 0

832 , -4.7

Li San

Editováno: , autor: lisi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...