Přejít na obsah

Motor 1.6 16V 77 kW


mvh

Doporučené příspěvky

co sa tyka motorov chlapci nechcem vas sklamat ale asi snivame o nemoznom. koncern vw nema nic ponuknut 3 motory (1,4TSI, 1,8TFSI, 2,0TFSI) ostatok mozu zmiest zo stola stare a proti konkurencii podpriemerne. a to ze planuju TDI common rail je sice pekne aj vykony co slubuju ale konkurencia uz ponuka a kym oni s tym prijdu tak konkurencia bude mat dalsiu generaciu a vykonnejsiu takze zase chytia kravu za chvost ako vzdy.

ale spät k fabii: bavil som sa s predajcom a pytal som sa ze kedy dostane fabia TDI common rail len sa pousmial. tak sme sa zacali bavit a v com ma pravdu je jedna vec este ich samotny vw, ked ich uz bude mat tak hned ich neda len tak celemu koncernu a do skodovky by sa mohli dostat tak v priebehu roka a to najprv do modelov superb a octavia a konkretne fabia az potom ak vobec ale jeho osobny nazor je ze ani nie a keby aj ano tak az v nasledujucej generacii, usudzoval podla toho ako sa teraz posuvaju veci v koncerne.

takze asi tak kto bude chcet novu fabiu TDI bude mu muset stacit chro chro alebo cakat 5-10 rokov :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja by som sa s tym poklesom vykonu netrapil.Je to prave v tych vyssich otackach volnobehu,teda v sytici......Pridanim plynu sa kratkodobo "akoby prechlasta motor a kym sa s tym elektronika vyrovna tak je poznat to spadnutie vykonu.Skuste s tym po nastartovani 2 minutky povrcat na prazdno a problem zmizne.Vseobecne je riadiaca jednotka motora naladena moc neutralne.Kym som si kupil svojho Roomstra,mal som od predajcu 10 dni predvadzacie vozidlo na skusku.Kedze bolo predvadzacie,tak som mu dal poriadne zabrat a tam pri poriadnej ostrej jazde bolo krasne vidiet ako na tom je riadiacia jednotka.Pri podradeni vo vysokych rychlostiach namiesto brzdenia motorom,nasledovalo priam vystrelenie auta dopredu a dost trvalo,kym sa jednotka spamatala a uzavrela privod paliva a motor zacal brzdit.Prejavuje sa to pri vsetkych rychlostnych stupnoch.Sytic napriklad jednotka zapina aj ked je vonku teplo,staci ak auto stoji cca 5 hodin.Tu kde som teplota v noci neklesne pod 19 stupnov a aj tak mi po nastartovani bezi motor na sytic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Podobný jev jsem pozoroval i na Felícii 1,3 55kW a OI 1,6 74kW. Vždycky se mi to stalo na první křižovatce při snaze o rozjezd. Stačilo přes spojku trochu vytočit motor a už bylo po problému. Vždy jsem si myslel, že to nějak souvisí s vlhkostí a nějakou tou vodou co se někde nakondenzovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny ,

a prosím o radu, nebo názor. Vlastním Fabii II 1,6 16V 77Kw 4 měsíce a můžu říct, že co se téhle motorizace týká jsem v celku spokojen. Před tím jsem jezdil s Fabii I a to na motoru 1,4 16V 74 Kw a můžu říct, že motor 1,6 je živější, lépe táhne od spodku a dokonce se mi zdá, že spotřeba je u mého nového motoru 1,6 totožná, jako u 1,4 16V 74 Kw, což mě překvapilo, čekal jsem větší spotřebu . Ale to jen tak na okraj pro ty, kteří nad tímto motorem uvažují. Co mě trošku znepokojuje je fakt, že když ráno vyjíždím z garáže a po ujetí několik desítek metrů na první a druhý rychlostní stupeň, motor kucká a netáhne. Zajímavé je že , pak to hned přestane a jede krásně. Jako by měl málo paliva, nebo co. Tento jev bych přirovnal k rozjezdu škody 125 L v lednu bez vytáhlého sytiče. Když jsem měl Fabii I s motorem 1,4 16V 74KW, nic takového neexistovalo, krásný plynulý rozjezd, jak létě v +30°C, tak v zimě při -15°C. Nechápu proč to dělá, je to snad nekvalitním benzínem ? Benzín kupuji u značkových čerpacích stanic. Zkoušel jsem natankovat natural 98 v domnění, že tenhle jev vymizí, ale nestalo. Motor při rozjezdu stále kucká a netáhne. Mám ještě dotaz na natural 98, můžu tankovat benzíny s vyšším oktanovým číslem do tohoto motoru ?? Nemůžu něco poškodit, nebo tak ?? Za odpovědi děkuji…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem natankovat natural 98 v domnění, že tenhle jev vymizí, ale nestalo. Motor při rozjezdu stále kucká a netáhne. Mám ještě dotaz na natural 98, můžu tankovat benzíny s vyšším oktanovým číslem do tohoto motoru ?? Nemůžu něco poškodit, nebo tak ?? Za odpovědi děkuji…

Tankováním N98/100 nic motoru neuděláš, taky ho do svého R 1.6 občas tankuji.Já mám natočíno asi 34000 na motoru, neškube mi ale když je chladné ráno tak se mu taky chvilku nechce táhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam 1.4 16V 63kW a musím říci že to dělá také, přesně při rozjezdu to prostě nejede, v servisu mi řekli že to hlídá elektronika prý kvůli tomu aby nedošlo k přetížení studeného motoru, nic méně mi to dělá i když je motor teplý, ve škodovce mi řekli že je to blbost, že by to dělat nemělo... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci to je blbost a v servise vas chcu opit suchym rozkom, aby RJ sledovala a obmedzovala si predstav ze bude situacia kde budes potrebovat pridat a aby ta RJ nepustila to je blbost to by si nemohol vyrobca dovolit. jednoducho aj ked je motor studeny a dam plny tak musi ist, nicenie je vec druha ale to uz je na kazdom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mna jedine co napada je ze a vlastne to je pozorovatelne u mna a adam to tiez videl je ze pri plnom plyne pri prvom raze takejto akceleracii je to take spomalenejsie ako keby v eko rezim ale potom uz pri druhom, tretom raze je uz o chlp lepsia reakcia ako keby zase sport rezim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve skodovce rikali ze je to blbost, ale je pravdou ze tento jev pocituju take, jako by se to auto pridusilo, rozjezd do mirneho kopce a akcelerace nic moc, ale nadruhou stranu, jednotka toto ridit muze, a dokonce ridi, v zavislosi na teplote motoru, mozna a to me jen tak napadlo je to kvuli ECO 4 ale je to jen domenka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co tu popisujete se mi občas stávalo i na Felicii 50kW MPI. Většinou na 2 při snaze o mírný rozjezd při studeném motoru. Jinak dneska jsem se svezl Fab II 1,6 77kW a dost mě to nadchlo. Uvažuju o koupi Fabie, původně jsem chtěl 1,4 16V, ale nejspíš to bude tahle 1,6. Poreferuju, jakmile (jestli) ji pořídím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

majko: co moze vw vyradit s produkcie je stare 1,9 TDI a ten ich kultivovany trojvalec 1,4 TDI. co ma konkurencia konkretne staci sa pozret fiat ma dobre JTD, PSA koncern 1,4 HDI, 1,6 HDI, uz aj korejci ci uz kia alebo hyundai ma 1,6 CRDI. inak staci porovnat taku 1,4 HDI proti 1,4 TDI a to HDI je nebe a dudy proti TDI. dalsia vec vw ponuka 1,9 TDI 77kW kdezto kia, hyundai ponuka 1,6 CRDI 66, 85kW to iste ponuka aj koncern PSA 1,6 HDI vo vykone cca 80kW, co ponuka vtomto vykone a objeme vw stary predpotopny 1,9 TDI co jednak s hladiska objemu spada do vyssej kategorie, o kulture chodu ani nehovorim.

p.s.: jednoducho kto nie je priaznivcom konkretnej znacky ked sa rozhoduje aky motor tak nema ani jediny dovod kupit vw lebo neponukaju s hladiska ani jednu vec v com by bol lepsi ako konkurencia, vw zaspal dobu alebo nemaju tak schopnych ludi ako konkurencia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je skor vymenovanie motorov, nie porovnanie, ktore som mal na mysli (maju lesi vykon, spotrebu krutak,zivotnost). Npr. mne "nekultivovanost" TDI cka nevadi, pre mna osobne to jednoducho len znie inak. Nie je to zaujatost, nejazdim na TDI (teda nie pravidelne). Ale nemal by som ziaden problem zobrat TDIcko. Ja to vidim skor ako problem cielovej znacky nie konkretne TDI. Z TDI sa predsa toho da vyzmykat ovela viac ked treba, aked treba zerie ovela menej. Pokial viem dovod na prechod na CR je skor problematika buducich EURO noriem. To ze v SKODE nebudu vzdy aktualne novinky je kazdemu jasne. S tym sa treba zmierit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...