Přejít na obsah

Motor 1.6 16V 77 kW


mvh

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem tady na fóru hrozně dlouho nebyl a teď koukám, že bych také mohl vyřešit problém se studeným rozjezdem u mého R 1.6. Bohužel záruka mi proběhla už v půlce října (takže ještě před tím, než byl nový sw na světě). Nevítě někdo, kdo už ta na tom přehrátí sw byl, kolik ta úprava stojí? Abych pravdu řekl, ten problém mi vadí jenom někdy (většinou večer když potřebuji rychle vyjet z parkoviště od práce). Ráno totiž vycouvávám od baráku, pak pomalu po cestě, zavřít vrata a pak silnice - no a tam už se problém neobjeví, asi už je motor malinko zahřátej. Tak proto kdybych měl platit nějakou nehoráznou částku, asi bych se na to vykašlal. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Pred asi dvema mesici jsem psala, ze mi nahrali nove SW do RJ motoru a pevne jsem doufala, ze se tim odstrani problem pri rozjizdeni studeneho motoru. Musim ale konstatovat, ze je to spis horsi, trva delsi dobu, nez motor normalne" tahne". Uz jsem treba na ctyrce, ale musim znovu podrzdit a na dvojku mi to i po 500 m znovu blbne. Mam jeste dva tydny zaruky, tak chci rychle do servisu. Ma nekdo podobnou zkusenost, ze i po oprave maji stejny problem, ne-li horsi? A to treba i pri venkovni teplote 8 stupnu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem byla v servisu poprve, tak o tom problemu vedeli a pevne jsem doufala, ze se to vyresi. Ale, jak jsem psala, je to jeste horsi. Jdu v patek znovu, tak napisu, jak to dopadlo. Jen me zarazi, ze se tak motor chova, i kdyz bylo tech 8 stupnu. Nejvic to blbne okolo 5 stupnu. Nekdy bylo i pod nulou a motor byl OK. Fakt tomu nerozumim. Rozjed do mirneho kopecka je nejhorsi. A jeste musim rict, ze lonskou zimu jsem tyhle problemy nemela. To jsme meli auto stare asi rok. Ted mame najeto skoro 20.000 a blbne to. Ach jo. A zaruka skoro u konce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu jsem byla s timto problemem podruhe, udelali vselijake testy a motor je pry v poradku. Takze s tim neudelali nic. A dnes konci zaruka. Jeste by snad mohl byt problem s palivem a ony pry nedavno nejake problemy byly - probehlo to tiskem. Jenze tankuju u ruznych benzinek (Benzina, u Globusu...), takze tezko rict. Mozna se zkusim soustredit na jednu benzinku a uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Koupil jsem rok starého Roomstera 1.6 77kW s ESP a mám naprosto stejný zde uváděný problém. Před rokem jsem měl Fábii 1.2 51kW a tam jsem řešil podobný problém přehráním sw. Nevíte někdo jestli je nový opravný sw na 1.6 už v servisech ? Byl bych rád i za radu jak této "vlastnosti" předejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...