Přejít na obsah

Motor 1.6 16V 77 kW


mvh

Doporučené příspěvky

Díky za radu, snad narazím na nějakého ochotného serv. technika, který to bude řešit. Zkusím ještě vypínat ESP po nastartování, třeba to dočasně pomůže. Protože ho mám krátce, tak nemám vysledováno za jakých podmínek to přesně blbne. Můj tip je ranní teplota pod 10 stup. Nemáš po flashnutí jiný "divný jev" v motoru ?

Editováno: , autor: Blacky
pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

klucí, co se teda do FII skrývá pod "1.6" ? Co je to za typ motoru (nenašel sem tu přesnou odpověď)? Je to FSI koncepce ? Nebo je to starý 8V? Jak je to s hlučnostní v interiéru (při porovnání s 1.4MPI)?

Jaká je normální průměrná spotřeba město?

díky za zkušenosti a info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Neviem ci to je motorom alebo cim, Ale ked idem a na krizovatke zabrzdim tak mi ostanu vysoko otacky na 1200 ..az pokial nepustim brzdovy pedal. vtedy otacky padnu na cca 800. .nejsom si isty ci to robilo aj predtym ,je mozne ze som si to nevsimol alebo az ked mam teraz naflashovany motor?? alebo nieco s brzdami ?? vie niekto ?

(keby niekto chcel teploty :D tak teplota vonku cca 28,Motor 90) takze to neni nastudeno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak som skusil isť aj ja do servisu, auto mi tiež neťaha pri nizkych teplotach, ked som išiel do kopca hned po naštartovani rano tak to bola katastrofa, do otačok sa mu nechcelo a vykonom sa mu tiež moc nechcelo. Zaujimave je, že v lete je všetko v poriadku. V servise si ho chceli nechať až do dalšieho dna, čo mi teda absolutne nevyhovuje a až tak im nedoverujem :aggressive: . Povedal som im že by mal byť nejaky novši SW motora... no a čakal som 3 hodiny v podstane na nič. Bolo mi povedane že sa im nič take za tu dobu neprejavilo a že SW v motore je aktualny.... to si dovolim dosť pochybovať kedže auto je už 2 roky stare, odvtedy už určite musel byť novši soft.

Nevie niekto kde zistim vo VAGu verziu SW v RJ motora ? A aka je ta aktualna verzia ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže z VAGu som vičital toto: 03C 906 057K verzia SW by mala byť 9817 ...takže usudzujem že v servise sa im nechcelo prekodovať SW alebo tam žiadny nemaju.

Čo odporučate ? Mam isť do ineho servisu aj s tymto papierom, nech vedia že tam ma isť novy SW ?

Na nete som našiel toto:

p6090329-50655.JPG

Editováno: , autor: Napster050
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

To co zde popisujete (škubání a lenost při studeném startu, popř. vyšší spotřeba) dělá tento motor i v nových Seatech Ibiza a VW Polo 9N3. Za celou dobu existence problému se objevil až nedávno nějaký SW Update pro RJ motoru.

Někomu se to zlepšilo, někomu ne, ale naopak si všichni stěžovali na "zlenivění" motoru. zjevně se jedná o nevyřešený problém.

Koncern to už ale neřeší, jelikož tento motor patří do starého železa a je postupně nahrazován novým motorem 1,2 TSI popř. 1.4 TSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravi pánové.Letos v dubnu jsem sehnal fabku 1.6 16V kombi a nemám s tím problém.Co se týče výkonu,tak je fakt,že 105 koní není zas nic extra,ale na ježdění mi to stačí.Co se týče spotřeby,tak to zaleží od stylu jízdy(asi jako u každého auta).Ale já jsem spokojený.Nedávno jsme byli s manželkou a dcerou na výletě,pohoda pianko,a spotřebu jsem měl 6,3.Samo,když tomu šlapu po krku (většinou jedu sám),tak vylezu výš.Ale jak říkám,jsem spokojený.Ale rád bych se zeptal na jinou věc co se týče tohodle auta.A tou jsou brzdy.Chtěl bych tam dát časem sportovní kotouče,ale rozměr od výroby mi moc šancí nedává.Poradí mi někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...