Přejít na obsah

Poblikávání displeje a světel


Vrbi

Doporučené příspěvky

.Viki: Otazka je, co v tvem podani presne znamena slovo "pohasina" a v jakem rezimu jsi byl - jestli jsi jel nebo stal - od toho se odviji otacky motoru a rezim alternatoru.

Pokud stojis pred garazi, mas pustena dalkova svetla (tudiz kompletni osvetleni + dalkovy = cca 250W) a motor bezi na volnobeh a pri tom jeste zacnes stahovat okno, tak si myslim, ze mirne pohasnuti je naprosto normlani, proste ten motor okna si vezme dalsi pomerne velkou davku proudu a alternator na volnobeh nedava sve maximum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nějak jsem se na to pozhasínání světel vykašlal a dnes večer když jsem se vracel domů tak už to teda poblikávalo pořádně, samo od sebe. Při tom poblikávání mi připadá, jako kdyby povolil volant, takže ve čtvrtek jedu do servisu a zeptám se co stím. Myslíte že to bude to čidlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to úplně přestalo. Předtím ale to chování bylo přesně jak popisuješ, včetně toho chování volantu. Jenže jak mi v servisu řekli, tak pokud to nebude zrovna dělat, tak nic nenaměří a smůla, takže když to teď nedělá nechal jsem to plavat :-( Pokud se to ale zase objeví, jsem rozhodnutý tam jet.

.Viki, jestli se v servisu něco dozvíš, dej prosím vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robilo mi to predtým dlho (preblikávanie, servo hlavne v zákrutách zabralo a vypínalo, bolo to dosť nepríjemné hlavne na parkovisku, ked potrebuješ rýchlo manúvrovať) a na diagnostike nebolo nič, priniesol som im auto s teplým motorom, a druhý krát som im nechal auto na noc, aby sa na to pozreli aj so studeným, až potom vymenili tie svorkovnice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě to pohasíná za jízdy, když si třeba otvírám okýnko, nebo když ho chci skontrolovat jestli je dovřený (zmáčknu čudl nahoru). Snímač polohy je měněnej minulej rok, vypinalo to servo, a minulej rok se kupovala i baterka, alternator kontroloval elektrikář..

tak nevím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jak koukám mám i já podobný problém,když jsem jel dnes domů tak jsem při rozsvícených dálkových světlech zkoušel otevřít elektrické okno a pozhasínala mi světla i trochu budíky, a dělá to i při rozjezdech na jedničku, myslíte že to bude tím čidlem nebo to může být baterkou??

Viki ,s tymi oknami to robi aj mne a je to normalne.Aspon myslim, iked moja baterka ma uz 6 rokov :)) A snimac sa prejavuje sporadicky alebo uplne.Sporadicky odpaja a zapaja servo ,co bolo docela haluzne.U mna bol problem,ze odislo komplet riadenie TRW takze som menil riadenie.

Editováno: , autor: Bemo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes jsem byl v servisu, napojili auto na diagnostiku a nic se nenašlo, takže až to prý začne zlobit víc, mám zase přijet. No co dodat, jen aby to nebylo pozdě :disgust:

Čili to co u mě, jenom mě rovnou řekli po telefonu ať tam nejezdím, že aniž by se to projevovalo, nic nenaměří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šel jsem tam ale rovnou s tím, že to bude nejspíš to čidlo, ale jak říkám, diagnostika nic neukázala, takže žádný problém :disgust:

Odpoj čidlo řízení na servu a projeď to. Autu se nic nestane (odzkoušeno, max. to napíše závadu čidla). Převážně na místě půjde hůř točit volantem, ale pokud se odstraní závady, které popisuješ bude to na 90% čidlo. U mě se to projevovalo poblikáváním a chaotickým spouštěním serava, i když bylo řízení v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

aj mne auto pohasina svetla a interier. robi to ked sa clovek pomaly pohyna alebo parkuje na parkovisku tak to preblikava. robi to uz rok. bude to tym snimacom ale je zaujimave ze kontrolka serva a funkcnost serva je 100% nikdy nevypadol jeho ucinok servo fakci ako ma len to pri rozjazde a manevrovani pohasina takze pokial sa to iba takto prejavuje prdim na to. riesit to zacnem az by vypadavalo servo ale ako pisem uz vyse roka to takto robi a servo za tu dobu nemalo ani raz vypadok takze nateraz to neriesim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, skúsil by som ako poslednú možnosť keď je servo a snímač ok premerať alebo rovno repasovať alternátor pretože ak dlhodobo nedobre dobíja alebo mu kolíše výstupné napätie pri záťaži jednak sa baterka nedobíja a pri státí alebo manévrovaní kedy sa zväčša svieti, je pustený ventilátor a k tomu servo cucne cca 30 až 40A má ten altík čo robiť a zjavne to už nezvláda. A tu je Ďalšia súvislosť...alternátoru krátkodobo klesne napätie a ďalší zdroj je baterka ktorá sa takto tou záťažou "vyšťaví" po čase

.Viki: Otazka je, co v tvem podani presne znamena slovo "pohasina" a v jakem rezimu jsi byl - jestli jsi jel nebo stal - od toho se odviji otacky motoru a rezim alternatoru.

Pokud stojis pred garazi, mas pustena dalkova svetla (tudiz kompletni osvetleni + dalkovy = cca 250W) a motor bezi na volnobeh a pri tom jeste zacnes stahovat okno, tak si myslim, ze mirne pohasnuti je naprosto normlani, proste ten motor okna si vezme dalsi pomerne velkou davku proudu a alternator na volnobeh nedava sve maximum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak před chvilkou jsem zavezl auto do servisu. Vyzvednout si ho mám kolem třetí. Vzhledem k tomu, že mám najeto 56.000 a ročně najedu max. 10.000 tak jsem jim to tam nechal i na prohlídku po 60.000.

Každopádně k problému s poblikáváním byla zběžná odpověď přejímacího technika, že se asi jedná o vadný senzor, cena nového cca 3.000,- Takže uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec to bylo malinko komplikovanější, ale snad už je vyřešeno.

Na tý prohlídce co jsem psal na žádný problém, co by způsoboval to poblikávání nepřišli (se ani nedivím, zas to přestalo). Každopádně, ale protože rovnou dělali prohlídku při 60.000, tak jsem s plnou peněženkou rozhodně neodjížděl, no to už je ale na jiný téma :-D

Řekli mi, jakmile se poblikávání objeví, tak ať hned přijedu. Začalo to včera, ale bohužel jsem to jaksi nestihl, takže jakmile to dneska ráno začalo hned po nastartování zase poblikávat, vzal jsem to nejkratší cestou do servisu (kde si mě ještě pamatovali :) ). Naštěstí to za těch pár kilometrů nepřestalo, tak jsem ten vánoční stromek mohl přejímacímu technikovi hned ukázat (páč jsem si napůl připadal, že si vymýšlím).

No a za hodinku volali, že si to můžu vyzvednout, že je to opravený.

A problém byl jak jinak než v tom zde popisovaném čidle.

Konkrétně se jedná o 6Q1423291DX - SENSOR UHL

Konečná cena s DPH včetně práce 3.453,- <_< no co se dá dělat, mohlo by být i hůř. Hlavně že už bude pokoj. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím,mám ten samej problém..Jednu dobu mě pořád svítilo i servo a ted mám od toho klid..Ale problikavání světel nepřestalo,,někdy to nedělá vbc a někdy zase jo ale jen chvilku a hodně a pak to zas přestane..Od motoru jde takovej divnej zvuk nebo to spíš bude servo co vydává tyto pazvuky :D ale zamrčí si to a pak zase vpohodě :D tak jako nvm no,,ale skusím odpojit to cidlo a pojezdit a uvidím co to udělá,popřípadě to vysuším jestli tam není vlhkost!..no ztm to dělat nebudu bo je ežtě zima :D ale jak to bude napíšu zde jak jsem dopadl :-) ztm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...