Přejít na obsah

Otáčkoměr


MrPedro

Doporučené příspěvky

Vyměnil sem palubku ve FA, protože odešel tachometr a na "nové" je místo hodin otáčkoměr.

Vím, že musí být přiveden kabel od cívky. Netuším však odkud a hlavně kam přesně na palubce připojit.

Poradí někdo, eventuelně přidá plánek či foto?

PS: Hezké svátky a hodně dárků všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakej máš rok výroby? Do rv 92 je to:drát se přivede z cívky vývod č 1 myslím žlutý jediný vodič (na druhém jsou dva vodíče) protáhneš ho po pravým podběhu se svazkem od světel a altíku přes průchodku pod oknem u spolujezdce kolem pojistkovýho panelu pod palubkou do přístrojů na desetipólovou svorkovnicu na pin č 9 a mělo by to makat. :palec2:. Plánek najdeš v kdejaké knížce o fávu, tu si kup bude se ti hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

NAzdar vsichni.Jsem uplny zacatecnik ohledne aut.Tohle je me prvni Fa. Knihu od Andrta mam.Je tam schema,ale z nej jsem pouze vycetl ze to mam privest na PIN c.9. To az tak tezke nebylo,vzhledem k tomu ze vzadu na budikach je jen jeden 10-ti pinovy konektor :) ale kam to pripojit na te civce,to uz je vetsi problem. Ono se sice rekne zluty drat,ale co kdyz tam mam cerny,hnedy,a zeleny ? Zkousel jsem to kazdopadne pripojit postupne na vsechny ale nejak to nechtelo jet ani na jednom :( Ale stejne bych potreboval vedet ktery to je najisto,abych mohl pak hledat chybu jinde.Treba vysvetlit to ktery drat od kraje to je? Je to ten prostredni ,nebo jeden z krajnich ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cívka má pouze dva slaboproudý vývody (primární vinutí) Na jeden je přívod + 12V od spínadí skříňky a je to propojený s krabičkou elektronickýho zapalování, na druhým vývodu sou zapojený zapalovací impulzy - u tebe samostatný vodič zapojený jen do krabičky el. zapalování.Tak na ten to připojíš. Takže jestli tomu rozumím jak to popisuješ že máš tři dráty tak dva ze tří drátů sou zapojený na jeden vývod (+12V),otáčkoměr je na ten druhej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím. Kluci mám takový problém. Koupil jsem favo všechno ok ... pak začal nějak blbě ukazovat otáčkoměr ... takže přirovnám to takhle ... když sešlápnu plyn a točím správně cca 6000 ot. tak na budíku mam pouze 3000 ot. kde je chyba? Dnes jsem měl sundaný celý ten systém kde to je i tachometr apod... a nic jsem tam nezjistil. Pak jsem hledal v chytré knížce a našel něco o čidle. Tak jsem ho vymontoval bylo špinavé... vyčistil jsem ho a otáčkoměr stále nic:(tak kde je chyba ? Už nemám ponětí. Ještě podotknu když to začlo blbnout tak pak asi 2 dny ukazoval zase normálně, ale teď už ne :( jinak kdyby to tady někde bylo řešeno mám v tom chaos jsem nově zaregistrovaný a moc tu s tím ještě neumím. Dík za informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ktore cidlo si kontroloval? :) Napis kde je umiestnene. Potom ti napisem na co to cidlo v skutocnosti je. :)

Chyb moze byt viacero. Bud kabelaz k indukcke alebo otackomer v pristrojovke. Volil by som najskor moznost cislo 2, kedze sa mi zda ovela pravdepodobnejsia.

Zohnat pristrojovku je myslim najmensi problem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ktore cidlo si kontroloval? :) Napis kde je umiestnene. Potom ti napisem na co to cidlo v skutocnosti je. :)

Chyb moze byt viacero. Bud kabelaz k indukcke alebo otackomer v pristrojovke. Volil by som najskor moznost cislo 2, kedze sa mi zda ovela pravdepodobnejsia.

Zohnat pristrojovku je myslim najmensi problem. ;)

Koukal jsem podle manuálu a našel jsem ho tam a je to na převodovce je tam uchycen jedním šroubkem. Je to na 10 (desítku) klíč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle cidla na prevodovce predpokladam ze mas motor se vstrikovanim BMM. Cidlo bude OK, jinak by nesel motor, pulzy pro otackomer jdou z ridici jednotky, takze bud spatna kabelaz nebo otackomer. Pro karburatorove verze si bral otackomer signal z inducky, pro oba systemy jsou otackomery rozdilne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se moje chyba. Je to 11/93 a je to vstřikování. Ne jen někdo tady psal něco že to byl tahometr, tak jsem napsal že o kousek vedle je připojeno lanko na tahometr a kousek od něj je na převodovce to čidlo na otáčkoměr. Když jsem to čídlo vytahl motor nešel nastartovat....tudiž asi soudím že čidlo bude ok. Ted zbývá buď ta kabeláž nebo budík otáčkoměru :-(a co takhle ukostření to najdu kde přesně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvedl bych si draty od otackomeru na nejake misto kde pujde pripojit merak a merit, pokud je napajeni a signal z cidla OK( nevim jestli z toho lezou pulzy, nebo uz analog), tak to bude otackomerem.

Které dráty myslíš? Přímo ty 3 z otáčkoměru? nebo takový ten svazek s tím několika pinovým konektorem? Jinak nemám možnost právě zkusit druhý otáčkoměr:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahojte, tak mam dalsi problem...

mam odpojeny tachometer z prevodovky, lebo potrebujem zohnat vlozku, kde sa pripoji. otackomer vsak fungoval bez problemov. v poslednom case vsak zacal protestovat aj otackomer. skratka vobec nereaguje, neukazuje otacky. zaujimave vsak je, ze ked vypnem motor, otackomer vyskoci hore a padne dolu. len pri vypnuti motoru.

nestretli ste s tym? neviete mi poradit v com to moze byt?

ide o Favo 136L

Vdaka za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, otackomer je napajany z indukcnej cievky kablikom, ktory ide do budikov. Skontroluj svorku na inducke, tam su 3 kable.. Jeden ide do zvecovacu iskry, a dalsie dva do interieru. Jeden z nich je otackomer. Potom vyber budiky a ked povolis vzadu na budikoch dva sroby, tak das von otackomer, ktory je pripojeny 3 kablami na plosak. Jeden je +12, druhe je zem a treti je impuls od inducky. Vyskusaj nastartovat a zmerat ten kablik, ci ti tam ide stava. Farby su hneda, biela a zelena. Mam tusaka ze zelena je imlupz.. Ale vyskusaj si to pozriet na plosaku z druhej strany. Tam mas vyznacene co je co. Ked na tom kabliku bude 0 tak pozri koncovku do budikov, s tvojho miesta to je vpravo dole, ta vescia. Inducka je pripojena do pinu uplne na boku ak sa nemylim tak v lavo hore ked sa na koncovku pozeras spredu podla zapojenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
Mám škodu favorit, jednobodový vstřik-koupil jsem ho nedávno a když jsem v nízkých otáčkách sešlápl prudce plyn, začal cukat, tak jsem vyměnil palec rozdělovače spolu s kabely (z favorita, který mi stojí za barákem na náhradní díly) a teď zase blbne otáčkoměr-ukazuje míň otáček než ukazovat má a když vypnu motor, tak ručička zůstane na 1500 ot./min. V čem může být problém?

 

Podotýkám, že otáčkoměr stávkoval už v tom favoritu, který mám teď na díly a ze kterého jsem palec s kabely vzal.

 

Díky za vaše rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...