Přejít na obsah

Ruční brzda


hayes11

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych,chcem sa opytat ci nahodou niekto nevie ako mam skratit chod rucnej brzdy,u kamarata na fabii ide na take tri zacvaknutia a u mna pomaly na 10.....

niekto mi spominal ze sa to da docielit utiahnutim nejakeho srobika ale neviem kde ho mam hladat.......vdaka za odpovede a ked niekto posle foto kde sa to nachadza tak budem vdacny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsme u te rucni brzdy. je normalni ze ma jakoby 3 polohy? stava se mi, ze kdyz zatahnu rucku a pak povoluju tak skonci nekde uprostred (pritom mi pripada ze uz je nadoraz dole) a zacne rvat vystraha ze je rucka vytazena. Poprve jsem to potkal na juniorovi z pujcovny ale uz se mi to stalo i na vlastnim. nejaky napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je tady to téma, tak se taky zeptám.

Zdá se mi, že má páka ruční brzdy dost dlouhý chod. A při uvolněné brzdě, když otáčím bubnem, tak v polovině otáčky drhne čelist o buben a v polovině jde volně. Dá se to nějak seřídit, nebo by stačilo párkrát pořádně zabrzdit ručkou?

Taky mi někdy po dlouhém stání ruční brzda zatuhne a jde to těžko utrhnout. Může být křivej buben?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj vsichni, moc prosim o radu - mozna jsem proste typicka ac neblondata zenska, ale auto proste nejede... Vypada to ze jsou zadni kola totalne zablokovana. - auto stalo asi tyden na ulici se zatazenou ruckou - muze byt nejak zasekla ta brzda, nebo je mozny i jiny duvod? - PROSIM O POMOC JAK SE MAM ZASE ROZJET :unsure: PS: Mam Fabienku 1,2 HTPcko tesne po zaruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálni věc u fabie

už jsem se naučil parkovat na mistech kde není nutné používat ruční brzdu na delší dobu

a pokud je vlhké počasí tak to je pro brzdy jak lepidlo

me zatím pomohlo parkrát zatahnout pakou ruční brzdy až nadoraz a zkusil bych rozjet dopredu a dozadu prostě trochu lečba šokem

kamoš to rešil na oktavce tim že sundal kolo a poradna rana kladivem do brzdoveho bubnu brzdu premluvila

preji hodně štestí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jen nechápu kolik lidí zatahuje ruční brzdu zcela zbytečně když stačí dát 1 nebo R to jen s kopce bych zatahoval ručku ale ne až na doraz(dle prudkosti), ale takhle jdu a vidím týpka jak přijede na rovné parkoviště žádný kopec a slyším ten typicky zvuk pro ručku, to fakt nechápu :huh:

možna se to sem nehodí - sorry

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jen nechápu kolik lidí zatahuje ruční brzdu zcela zbytečně když stačí dát 1 nebo R to jen s kopce bych zatahoval ručku ale ne až na doraz(dle prudkosti), ale takhle jdu a vidím týpka jak přijede na rovné parkoviště žádný kopec a slyším ten typicky zvuk pro ručku, to fakt nechápu :huh:

možna se to sem nehodí - sorry

A hlavne ty svatecni ridici,kdyz jedou do Kauflandu,Tesco a tak to je vsude slyset..krrrrrrrrr...a pritom vsude rovina....asi kdyby zacal foukat fitr.. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEBO, si lehni vzadu pod auto a nech nekoho at ti zahejbe ruckou... to co se bude minimalne hejbat jsou brzdove pakny... Tak vem nejaky kladivo a dej do tech paken par ran a jsi v pohode. Jde o to, ze se obcas seknou a staci jim, aby se jim trochu pomohlo... tohle se stalo mymu kamosovi na ceste z Francie na mondeu... tohle nam rekli mechanici, kdyz jsme jim volali ve 3 rano.... takze tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jen nechápu kolik lidí zatahuje ruční brzdu zcela zbytečně když stačí dát 1 nebo R to jen  s kopce bych zatahoval ručku ale ne až na doraz(dle prudkosti), ale takhle jdu a vidím týpka jak přijede na rovné parkoviště žádný kopec a slyším ten typicky zvuk pro ručku, to fakt nechápu :huh:

možna se to sem nehodí - sorry

A hlavne ty svatecni ridici,kdyz jedou do Kauflandu,Tesco a tak to je vsude slyset..krrrrrrrrr...a pritom vsude rovina....asi kdyby zacal foukat fitr.. :t

Přesné a výstižné, bohužel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne pred tescom zatahovat rucnu nie je rozumne. ale napriklad na parkovisku clovek nikdy nevie. niektore deticky skusaju ci sa da auto potlacit. minule som bol svedkom ako asi 3 deticky tak 7 rokov chceli potlacit favo lenze mam zatiahnutu rucnu takze mali smolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim, jen zadne mlaceni kladivem do bubnu - mozna to pomuze, ale spis taky znicis buben.

Kdyz klepat, tak rozumne velkym kladivem, ale pres dreveny spalicek.

A pak se lehce zkouset rozjet stridave dopredu a dozadu.

Jinak obecna rada, nezatahovat rucku kde to neni treba, na rovine vubec ne a nebo jen na prvni ci druhy zub.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim, jen zadne mlaceni kladivem do bubnu - mozna to pomuze, ale spis taky znicis buben.

Kdyz klepat, tak rozumne velkym kladivem, ale pres dreveny spalicek.

A pak se lehce zkouset rozjet stridave dopredu a dozadu.

Jinak obecna rada, nezatahovat rucku kde to neni treba, na rovine vubec ne a nebo jen na prvni ci druhy zub.

Běžným kladivem buben nezvičíš, to mám vyzkoušený lol

to bys do něj musel řezat palicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim, jen zadne mlaceni kladivem do bubnu - mozna to pomuze, ale spis taky znicis buben.

Kdyz klepat, tak rozumne velkym kladivem, ale pres dreveny spalicek.

A pak se lehce zkouset rozjet stridave dopredu a dozadu.

Jinak obecna rada, nezatahovat rucku kde to neni treba, na rovine vubec ne a nebo jen na prvni ci druhy zub.

Běžným kladivem buben nezvičíš, to mám vyzkoušený lol

to bys do něj musel řezat palicí.

když jsem stahoval buben ze š105 tak jsem do nej byl jak hluchej do vrat a vydržel

a hlavně mirny nasilí není fašismus lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...