Přejít na obsah

ZKUŠENOST V "SERVISE" ŠKODA


Bery

Doporučené příspěvky

Podělím se s váma o zážitek v servise Skoda. Detailni popis me zavady je v prispevku OKAMŽITÁ SPOTŘEBA A ČIDLO? Dnes jsem jel kolem servisu Skodovky tak jsem si rikal jak uz jsem tu jen tak se poptam co by stalo napojit auto na VAG a zjistit jestli neni v haji nejake to cidlo spotreby paliva ze mi to ukazuje obcas uplny nesmysl i kdyz auto jede normalne a opravdova spotreba taky normalni... Prijdu k pultu za kterym sedeli dva lide venujici se zakaznikum a rikam: Jestli by bylo mozno nechat promerit auto, protoze mam onen zminovany problem s udajem okamzite spotreby ze ukazuje nesmysl ze me to stve a chci to mit v poradku.... Hned na to se ozval druhy dotycny za pultem s tim, ze to neni zadnym cidlem,ale ze aktualni spotreba muze byt klidne i 90l na 100km.Rikam: Ja vim, ale asi tezko na rovne ceste pri neutralu a zahratym motoru... Tak pak zacal, ze to je mym ukazatelem resp. palubnim pocitacem.Rikam: Vy to hned tak vite? a on na me: ANO MATE CERVENE PODSVICENI PALUBNIHO POCITACE??? rikam: ano. A on mi rika: NO TAK TO JE CHYBA V NEM.UKAZUJE SPATNE.VYMENA TOHO UKAZATELE (asi displeje s jednotkou nebo jak to vlastne myslel) VAS VYJDE NA 3000,- !!! tak jsem podekoval s tim, ze radeji cely palubni ocitac s nesmyslnou spotrebou zalepim paskou nez za tohle davat 3000,- a aniz by se na to podivali uz mi rikal zavadu. A tak se ptam........ Myslite si , ze je mozne aby prodejce byl v "servise Skoda" tak dobry a rekl mi zavadu hned za pultem aniz by nekdo videl VAG udaje a to jen diky tomu ze mam cervene svitici palubni pocitac??? Je mozne, ze v "servisech" Skoda jsou uz tak daleko???? Pokud ma pravdu pujdu a omluvim se mu a koupim flasku, ale me se to nezda. Nejsem spokojen s jeho odpovedi a celkove s pristupem "znackovych" servisu vubec. :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to ale typické pro autorizované servisy. Od stolu řeknou vyměníme to a to, protože je to nejsnazší. Oni neopravují, nepřemýšlí - rovnou díl vymění starý za nový. Když to pořád nefunguje, je to divný, zkusíme vyměnit ještě to a to...

Nechci nasazovat na autorizované servisy Škoda, ale myslím že moc nepřeháním... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píše Vaša, ani bych se nedivil kdyby to byla známá závada od Škodovky.Už bych pomalu kupoval tu láhev. :D:D:D

Porad mi vrta hlavou zapojeni toho ukazatele... v motoru bud je nejake cidlo, ktere ma na starosti pak udaj o spotrebe paliva a nebo ridici jednotka motoru samozrejme taky podle nejakeho cidla nebo algoritmu vypocitava AKTUALNI spotrebu paliva kterou pak posila na tzv. palubni pocitac a ten ji zobrazuje na displeji.Stejne jako ukazatel venkovni teploty ma treba cidlo vepredu auta.Nevim jak je mozne aby teda cela trasa k palubnimu PC byla jako ze v poradku a jen palubni pocitac zobrazoval nesmyslny udaj treba za jizdy bez akcelerace misto treba 6L/100Km tak ukazuje 55l/100km ???? a to porad treba pul hodiny v kuse???? proste jakoby se zblazni a ukazuje nejake nesmysly kolem 50-ti litru.A pak treba se zase vzpamatuje a ukazuje normalne.Nevim proste se mi nejak nezda zeby se sam od sebe nejak opravoval a zase se poblaznil... kdyby tam byl nekde studeny spoj nebo neco tak prece nepojede bud vubec nebo ukaze nulu, aspon si myslim teda.Padajici rucicky u jinych aut proste spadly na nulu a konec, ale palubni pocitac aby se tvaril ze jede a pritom jakoby nejel.... nevim fak jsem zmateny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslite si , ze je mozne aby prodejce byl v "servise Skoda" tak dobry a rekl mi zavadu hned za pultem aniz by nekdo videl VAG udaje a to jen diky tomu ze mam cervene svitici palubni pocitac??? Je mozne, ze v "servisech" Skoda jsou uz tak daleko????

možná to byl převlečený vedoucí servisu :D zkus zajít do jiného autorizovaného servisu a pokud tu závadu tam potvrdí tak pak pán u pultíku tě správně informoval o dané závadě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle se muze stat, nekdy kapnes na vola. Ja byl mezi svatkama sikovnej a najel na nejakej klacek a ulomil kus toho plastovyho podbehu v zadnim kole, no rikal jsem si ze to slepim, ale uz jsem ho nenasel, tak jsem si rekl ze na to dlabu, ale pak se me to rozlezelo v hlave a ze uvidime. Vymenim ho podle toho kolik stoji. A tak jo, volam do prvniho podniku skoda a to R.O.S. prepoji me do skladu a tam chytrej chlapik me rika: " Pane to skodovka nendodava jako nahradni dil, to si musite sehnat u nejakyho neznackovyho prodejce nahradnich dilu, u nas by to stalo 5000! " . No rikam si ty jsi ale debil a volam jinam, ozve se mladej hlas, rikam co chci a on ze jo, stoji tolik a tolik, ale musi se objednat, dodani do druheho dne. Ja objednal a vymenl.

Cili nehled na jednoho cloveka a zkus to jinde, jedine tak se doberes nejakyho zaveru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to u někoho napojit na VAG ať vyčte závady motoru. VAG má dneska snad každej a toto by mohl i každej umět (vyčíst chyby).

ale vzhledem k tomu že ti řekli 3000 tak o nový budíky nejde ty nostojí 3000,- ale 9000,-

odkud jsi ???

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to u někoho napojit na VAG ať vyčte závady motoru. VAG má dneska snad každej a toto by mohl i každej umět (vyčíst chyby).

ale vzhledem k tomu že ti řekli 3000 tak o nový budíky nejde ty nostojí 3000,- ale 9000,-

odkud jsi ???

No pokud by se nasel nekdo rozumny s VAGem a dokaze vycist jestli se nekde neprojevuje nejaka chyba behem jizdy byl bych rad.Nekdo z Ostravska. Český Těšín, Karviná atd... Az pojedu kolem nejakeho jineho "znackoveho" servisu z hluboka se nadechnu a zkusim to znova... Uvidim co mi reknou zas jinde. PS. Pritom ja mu hned na zacatku rikal,ze bych byl rad hodit to na VAG at mi to poradne zdiagnostikujou, ale tomu frajerovi se viditelne nechtelo ani zvedat zadek ani telefon. Mozna maji hafo penez a vsichni k nim jezdi s autama tak nejakou jednu octavku se spotrebou nebudou resit, ale samozrejme nechtel jsem je nutit.Precejen by vystydla kava a zacinam si posledni dobou vsimat toho jak nekdy clovek ma v kapse penize chce urcitou sluzbu,zaplatil by, ale servisy na da se rici lehce ziskane penize kaslou (napojit a zjistit vypis z VAGu, podle me lehke penize) a celkem odbyvaji nektere veci. A to si raci ani nechci predstavit jak by v servise neco vymenili a nakonec by to delalo stejny problem a oni by se jako vzdy strasne divili.Tak by vymenili pak pul auta.Takze si myslim, ze podle nich je lepsi se do toho raci nepoustet a je to hned z krku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádné čidlo spotřeby v motoru nexistuje, u rotačních čerpadel se spotřeba počítá podle plohy regulační objímky v čerpadle a jeho otáček (a rychlosti vozidla), tenhle údaj o spotřebe se dá vyčíst v jednotce motoru, nevím ted který kanál, tuším 12 nebo tam někde.

Z jednotky motoru jde ta informace do jednotky budíků, přijde mi dost nepravděpodobné, že by šla z jednotky motoru mylná informace, nejspíš bude chyba opravdu někde v budíkách.

Ve VAGu bych v jednotce motoru našel kanál s údajem o spotřebě a za jízdy porvnal udaj na palubáku, pak už budeš vědět co je asi špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to u někoho napojit na VAG ať vyčte závady motoru. VAG má dneska snad každej a toto by mohl i každej umět (vyčíst chyby).

ale vzhledem k tomu že ti řekli 3000 tak o nový budíky nejde ty nostojí 3000,- ale 9000,-

odkud jsi ???

No pokud by se nasel nekdo rozumny s VAGem a dokaze vycist jestli se nekde neprojevuje nejaka chyba behem jizdy byl bych rad.Nekdo z Ostravska. Český Těšín, Karviná atd... Az pojedu kolem nejakeho jineho "znackoveho" servisu z hluboka se nadechnu a zkusim to znova... Uvidim co mi reknou zas jinde. PS. Pritom ja mu hned na zacatku rikal,ze bych byl rad hodit to na VAG at mi to poradne zdiagnostikujou, ale tomu frajerovi se viditelne nechtelo ani zvedat zadek ani telefon. Mozna maji hafo penez a vsichni k nim jezdi s autama tak nejakou jednu octavku se spotrebou nebudou resit, ale samozrejme nechtel jsem je nutit.Precejen by vystydla kava a zacinam si posledni dobou vsimat toho jak nekdy clovek ma v kapse penize chce urcitou sluzbu,zaplatil by, ale servisy na da se rici lehce ziskane penize kaslou (napojit a zjistit vypis z VAGu, podle me lehke penize) a celkem odbyvaji nektere veci. A to si raci ani nechci predstavit jak by v servise neco vymenili a nakonec by to delalo stejny problem a oni by se jako vzdy strasne divili.Tak by vymenili pak pul auta.Takze si myslim, ze podle nich je lepsi se do toho raci nepoustet a je to hned z krku.

Ozvi se mi na mail...

Ja jsem taky z Karvinska, takze ti to napichnout muzu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello Hello

Ja mam tiez velmi zle skusenosti so servisom skoda....

Este ked som mal feliciu tak mi zasvietila kontrolka, ze nedobija baterku..tak som zasiel do aut. servisu... Tam ich samozrejme najviac zaujimali vsetky mozne udaje o mne a o aute, aby mohli otvorit zakazku..az potom to boli ochotny dat na vag... na vagu nic neukazalo a tak mi povedali, ze nevedia co tomu je... vraj ked vag nic neukaze, tak je vsetko ok a nemam si to vsimat... za tuto pre mna naozaj hodnotnu odpoved si vypytali asi 300 sk..kedze auto bolo oficialne prijate do servisu a museli to vyuctovat... paradox je, ze asi 100 metrov od tohto servisu som zasiel za chalanom..mohol mat asi 18 rokov a opravoval auta v garazi.. ten hned vedel, ze je vadny alternator a po vymene bolo vsetko ok...

Dalsi pripad uz s octou... zasvietilo chyba asr..potom kryticka chyba motora...okamzite chod do servisu..aspon to pisali v prirucke..tak som isiel..opat autorizovany..ale v inom meste... situacia taka ista... 20 minut vyplnovania udajov... potom 15 minut pred branou... prisiel manik s notebookom.. pripojil.. vynuloval chybu a kedze pisalo, chya\ cidla teploty.. tak ze vymenit... Nemal som vtedy cas..tak som sa objednal na iny termin... vynulovanie chyby..cca 270 sk.. potom mi vymenili cidlo cca 2000 sk.. samozrejme chyba sa vynulovala a par dni ok.. potom sa objavila znova... tak vymenili dalsie cidlo tentoraz na chladici... cca 800 sk... samozrejme chyba znova... tak som zase navstivil zapadnutu garaz, ktoru som objavil vdaka znamemu... bol to termostat.. ale to s tym termostatom..musim uznat,,... to som sa dozvedel od vas...teda z tohto fora a viac menej som isiel na istotu... v autor. servise zan chceli 3500 sk..manik mi ho dal za 1000 aj s montazou... takze asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ked sa tu pise o autorizovanych servisoch SKODA pridam sa aj ja s mojou skusenostou: Mam auto Skoda Octavia 2,0 L SLX a od prvych kilometrov mi zerie olej, pri pomalej jazde treba doliat 3 litre na 15 000 KM, ked mu dupnem tak aj 5 litrov. Isiel som teda do servisu s tym, ze to auto im vraciam pretoze je nemyslitelne,aby auto ktore stalo 650 000 SK malo takuto nehoraznu spotrebu oleja. V servise sa vsak odvolavali na tu znamu vetu s prirucky: Motor moze pri vacsej zatazi mat spotrebu oleja az 1l/1000 KM preto odporucaju olej kontrolovat pri kazdom natankovani benzinu! (nehorázna kravina). Takze v servise ma poslali prec, ze je to uplne normalne ze musim doliat aj 5 litrov oleja, kebyze mi to zerie viac ako 1L/1000KM tak to mozu riesit. Avsak po dlhej konzultacii napokon mi povedal, že mam na aute spravit nejakych 70 000 KM aby si kruzky sadli. No neostavalo mi nic ine, len urobit 70 000 KM a potom po 2 rokoch ked som tolko KM spravil, olej neprestala zrat, tak pani v servise sa rozhodli vymenit piestne kruzky. Za vymenu piestnych kruzkov som musel ako inak zaplatit, pretoze auto uz v zaruke nebolo. Po vymene kruzkov, olej zrala stale rovnako, takze vysledok ziadny. Tak som sa rozhodol vymenit motorovy olej ten co som tam mal, bol to Castrol TXT 5w-30 za "hustejsi olej" avsak v servise mi povedali, ze ak vymenim iny olej, tak mozem poskodit motor. Tak nadobudli vo mne obavi, ci neposkodim motor tak som to napokon nechal tak, a dolieval som 7 rokov drahy olej, ktory jeden liter stoji 650 SK. Takze naklady na dolievanie oleja boli velmi velke, nakolko auto ma najazdene 240 000 KM. Po dlhsej dobe som sa rozhodol napisat do Mladej Boleslavi, a ti mi len napisali ze treba vykonat vahovu skusku, a ak sa preukaze ze mi to zerie viac ako 1L/1000 KM tak to budu riesit. Napokon som sa dozvedel ze ked tam dam olej "hustejsi" napr. 10w-40 tak spotreba sa zmierni, alebo uplne prestane zrat. Takze uvidim ako to napokon bude, ale som maximalne nespokojny s autorizovanim servisom Skoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz jsem byl jeste v lete kupovat na strechu zaslepky po zahradce tak mi zenska v autorizovanem servise rekla: a nechcete uz raci nove auticko????? Rikam ji: PANI ME MOJE OCTAVKA Z ROKU 98 URCITE POSLOUZI JESTE HODNE DLOUHO A NEBUDU KUPOVAT ZADNE JINE JEN SI NA NEM UDELAM CO JE TREBA... A v duchu jsem si rikal: JO TO BY SE VAM TAK LIBILO KAZDOU CHVILI SI OD VAS KUPOVAT AUTO VY SE PAK O MNE BUDETE 2 TYDNY STARAT ABY SE NEREKLO A PO DVOU TYDNECH SE BUDETE CHOVAT JAKO JE U VAS ZVYKEM... Takze jak vidim ty ruzne letaky od Skodovky jaky maji super servis a jak se budou o zakaznika starat a clovek pak prijede za nima, ale je uz to nezajima pokud zrovna nemate auto za 800 000 tak to at se jdou bodnout.Jsem nastvany to jo, protoze sice nemuzu tvrdit jak to v jinych servisech chodi, ale me jine servisy ani nezajimaji myslim jine znacky. Jas mam skodovku a cekal jsem vic nez jen pekne letaky o super servise a nakonec je to uplne jinak. :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm dva tyzdne? to si na tom este super... ja ked som kupoval auto, tak behali okolo, a tvarili sa, ze mi znesu aj modre z neba.. potom mi dali fakturu a poslali ma do pokladne... po zaplateni som si prisiel po kluce a auto... v tej chvili na mna pozerali, ze co od nich chcem.. vyslovene mi hodili kluce na stol a ze auto mam tam odstavene pri stene a uz sa so mnou nechceli bavit..len aby som uz konecne vypadol.. ostal som z toho taky ohureny, ze som sa nezmohol na slovo...manzelka nemohla nastupit, lebo ta strana bola len par cm od steny... znechutene som odisiel.. zial az doma som pochopil, preco bolo auto takto pristavene... boli totizto oskrete spolujazdcove dvere... samozrejme nemalo vyznam ist spat do predajne, lebo o tom zjavne vedeli a naraficili to na mna... a aj tak by mi povedali, ze som si to stihol oskriet sam.. takze som musel dat prestriekat uplne nove dvere na uplne novom aute...takze o dvoch tyzdnoch skvelej spoluprace nemoze byt ani rec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm dva tyzdne? to si na tom este super... ja ked som kupoval auto, tak behali okolo, a tvarili sa, ze mi znesu aj modre z neba.. potom mi dali fakturu a poslali ma do pokladne... po zaplateni som si prisiel po kluce a auto... v tej chvili na mna pozerali, ze co od nich chcem.. vyslovene mi hodili kluce na stol a ze auto mam tam odstavene pri stene a uz sa so mnou nechceli bavit..len aby som uz konecne vypadol.. ostal som z toho taky ohureny, ze som sa nezmohol na slovo...manzelka nemohla nastupit, lebo ta strana bola len par cm od steny... znechutene som odisiel.. zial az doma som pochopil, preco bolo auto takto pristavene... boli totizto oskrete spolujazdcove dvere... samozrejme nemalo vyznam ist spat do predajne, lebo o tom zjavne vedeli a naraficili to na mna... a aj tak by mi povedali, ze som si to stihol oskriet sam.. takze som musel dat prestriekat uplne nove dvere na uplne novom aute...takze o dvoch tyzdnoch skvelej spoluprace nemoze byt ani rec...

Tak to je teda vrchol. Na to nemam slov. To snad neni ani pravda. Simply Clever :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze ne, protoze pise jen o spatnych zkusenoctech o dobrych se toho moc nevi to bereme jako samozrejmost ne

myslim si ze vetsina zkusenosti je negativnich...Obcas pomuzou ale musis to brat tak ze servis musi fungovat je to kseft a kseft jako takovy se snazi na lidech vydelat stjne jako vsude...Ja kdyz jsem byl davno v servise tak jsem si stezoval na urcitou zavadu ohledne elektriny a bohuzel to funguje vetsinou tak ze clovek vubec do styku se servisakem neprijde...u pultu to rekne nejakemu zamestnanci ktery dela ze posloucha a clovek stejne vi ze mu to pravym uchem vleze a levym vyleze.Pak se jako na neco podivaji a nauctujou nehoraznou sumu... na opravy auta ma hodne lidi zkusene mechaniky bud zname nebo mene zname ale kteri jsou schopni cloveka v klidu vyslechnout a pokud je to oprava na par hodin tak treba u ni primo jsou a vidi co se dela a ze novy zakoupeny dil je opravdu vymeneny stejne tak olej ktery clovek koupi je opravdu v aute...Nechci nejak rozmazavat tuhle problematiku, ale myslim si, ze nejdenou se stalo,ze si clovek koupil nevim jak drahy olej do auta a ve "znackovych" servisech ho nechal menit a ani pak nevi na co vlastne jezdi.Pochybuju ze to nekdo pak zkousi rozborem.Tim nechci nekoho ocernit, ale myslim si, ze servisy jsou proste ne aby s usmevem pomahali lidem.Co si budem namlouvat.Jim je nase auto nekde.Delaji jen praci za kterou jsou placeni a jdou domu.Jen clovek co si auto koupil za penize ktere musel vydelat nebo je splaci vi co je to starat se o auto.Jim je to jedno.Udelaji 8 hodin a jdou domu.Je supr mit cloveka DOBREHO a schopneho ktery umi opravit auto komplet a jine zas na elektroniku a diagnostiku.Servisy az v krajnim pripade.Myslim si ze hodne lidi odchazi ze servisu zklamanych a pravem.Je to cele o jejich pristupu.A muzou si za to sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze ne, protoze pise jen o spatnych zkusenoctech o dobrych se toho moc nevi to bereme jako samozrejmost ne

Jiz jsem do jineho tematu o dobre zkusenosti psal. Nevim, zda je jeste nyni "autorizovany", ale nemam tam zadny problem. Upozornuji, ze take zadne zname z drivejska. Pouze jsem tam auti koupil a jezdim tam na servisky.

Neni to o nazvu firmy, ale o lidech.

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná je to tipická závada

tak jako třeba u budíků 98-99 padající ručičky

Můžu potvrdit tudle kravinku, která mela stat okolo 7 k za vymenu budiku v servisu, pak to jeden sikovny mechanik opravil za 200 kc, uz si presne nepamatuju co to bylo ale bylo to neco na prevodovce nejaka kravina ale nevim jak uz se to jmenuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě O1 začala kuckat, tak jsem na doporučení fóra jel na VAG do Škoda servisu, tam jsem si to pouze nechal napíchnou a vytisknout paměť závat, za to jsem dal 233 kč (to se mi zdá moc za 2 min. práce ), 1 kus A4, na které bylo něco o lambdě a když jsem se zeptal technika, co to teda dělá, zak mi řekl, že zapalovací kabeli.Když mi řekl že 1 ks stojí origo přes 700 kč, tak jsem se otočil a rychle dokuckal domů.Nakonec to byla špatná lambda a teď už jezdím bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...