Přejít na obsah

Přední stěrače OI - problémy, nejdou vypnout, atd.


Octavius84

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Ahoj , mam problem na aute v rodine , je to sice golf IV 2006 , ale je to identicke s O1. Chyba po zapnuti steraču nejdou stěrače vypnout, musi se vypnout motoru a vytahnout klic ze zapalovani a i presto se samy větsinou spustí. Relé kontrolovano a meneno za nové nepomohlo, motorek předních stěraču nový - nepomohlo, odpojen zadni motorek (ikdyž už par let byl nefunkční- nepomohlo. Nejaka rada na co se zaměřit dále? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli i teď, ale dříve býval v převodovce u motorku stěračů "doběhový" kontakt, který se rozpojil (zastavil) stěrače, když dojely do spodní polohy. Hádal bych problém tam. Něco podobného s řešilo ve starších příspěvcích. https://forum.skodahome.cz/topic/17675-p%C5%99edn%C3%AD-st%C4%9Bra%C4%8De-oi-probl%C3%A9my-nejdou-vypnout-atd/?do=findComment&comment=1536487

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Je tu hafo komentářů, ale musím se podělit o koment co jsem naše na jiném fóru. Pokud máte v pořádku mechanismus, promazaný a vše jde krásně rukou a na motorku odvrtaný ty nýty a ty dva plíšky jste trochu naohýbali ven, promazali a pořád vám stěrače dělají co chtějí. U mě to bylo tak, že i když jsem je vypnul, tak se mi ještě několikrát protočili, nebo se točili pořád dokola i když jste páčku dali dolu do polohy jednoho setření a i přesto se pak zastavili v různých polohách, tak je problém v relé. Takže přikládám komentář z jiného fóra ten mi pomohl: odmontuješ dekl co je u pedálů, sáhneš do prostoru relátek a vytáhneš to dlouhý černý nebo hnědý relé na mém autě má označení 377. Pak vycvakneš dekl a pod nim uvidíš 2 přepínací relátka. Vycvakneš jim pružinky. Dáš bokem ten přepínací kontakt. Pak všechny kontakty těchto obou relátek přelízneš jehlovým pilníkem a vše složíš zpět. Ty kontakty se vypálí a pak to takhle blbne.

 

 Tak hodně štěstí při opravě :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...