Přejít na obsah

uložení hasicího přístroje


mirda328

Doporučené příspěvky

Zakoupil jsem si do Roomstera práškový hasicí přístroj (1 kg) a dopoledne o Silvestra jsem zkoumal, kam jej v kabině vozu připevním. V návodu k obsluze se uvádí, že hasicí přístroj je připevněn pod sedadlem spolujezdce. Vzhledem k tomu, že nemám ve výbavě schránku pod sedadlem spolujezdce, je tam totiž napevno plastový kryt, který zasahuje téměř k podlaze, hasicí přístroj tam připevnit nelze.

Vymyslel jsem na jeho upevnění jiné šikovné místo (viz obrázek).

Sundal jsem plastový kryt, do jehož části před sloupkem dveří jsem vyvrtal 4 díry, prostřednictvím kterých jsem připevnil držák hasičáku. Potom jsem plastový kryt zacvaknul zpět na místo a do držíku jsem připevnil hasičák. Hasičák je zároveň opřen o koberec podběhu a nohám spolujezdce nepřekáží.

Uvedený návod poskytuji pro Vaši inspiraci, třeba někdo vymyslí lepší místo na uchycení hasičáku. Samozřejmě by mohl být uložen i v kufru, ale tam by nebyl tak po ruce, jak je teď.

post-52-1167854253.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakoupil jsem si do Roomstera práškový hasicí přístroj (1 kg) a dopoledne o Silvestra jsem zkoumal, kam jej v kabině vozu připevním. V návodu k obsluze se uvádí, že hasicí přístroj je připevněn pod sedadlem spolujezdce. Vzhledem k tomu, že nemám ve výbavě schránku pod sedadlem spolujezdce, je tam totiž napevno plastový kryt, který zasahuje téměř k podlaze, hasicí přístroj tam připevnit nelze.

Vymyslel jsem na jeho upevnění jiné šikovné místo (viz obrázek).

Sundal jsem plastový kryt, do jehož části před sloupkem dveří jsem vyvrtal 4 díry, prostřednictvím kterých jsem připevnil držák hasičáku. Potom jsem plastový kryt zacvaknul zpět na místo a do držíku jsem připevnil hasičák. Hasičák je zároveň opřen o koberec podběhu a nohám spolujezdce nepřekáží.

Uvedený návod poskytuji pro Vaši inspiraci, třeba někdo vymyslí lepší místo na uchycení hasičáku. Samozřejmě by mohl být uložen i v kufru, ale tam by nebyl tak po ruce, jak je teď.

A nebude to jako v O II, kde by měl být taky pod sedačkou..a to právě místo toho krytu pod sedačkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakoupil jsem si do Roomstera práškový hasicí přístroj (1 kg) a dopoledne o Silvestra jsem zkoumal, kam jej v kabině vozu připevním. V návodu k obsluze se uvádí, že hasicí přístroj je připevněn pod sedadlem spolujezdce. Vzhledem k tomu, že nemám ve výbavě schránku pod sedadlem spolujezdce, je tam totiž napevno plastový kryt, který zasahuje téměř k podlaze, hasicí přístroj tam připevnit nelze.

Vymyslel jsem na jeho upevnění jiné šikovné místo (viz obrázek).

Sundal jsem plastový kryt, do jehož části před sloupkem dveří jsem vyvrtal 4 díry, prostřednictvím kterých jsem připevnil držák hasičáku. Potom jsem plastový kryt zacvaknul zpět na místo a do držíku jsem připevnil hasičák. Hasičák je zároveň opřen o koberec podběhu a nohám spolujezdce nepřekáží.

Uvedený návod poskytuji pro Vaši inspiraci, třeba někdo vymyslí lepší místo na uchycení hasičáku. Samozřejmě by mohl být uložen i v kufru, ale tam by nebyl tak po ruce, jak je teď.

A nebude to jako v O II, kde by měl být taky pod sedačkou..a to právě místo toho krytu pod sedačkou?

Přesně tak, místo toho plastu pod sedačkou se tam dá připevnit originální držák hasícího přístroje, bohužel jeho cena se blíží k 8-mi stovkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přidělaný tak aby se to při nárazu neutrhlo a nedolámalo holeně spolujezdci?

Držák hasičáku jsem připevnil 4 šrouby M5 do toho plastového krytu. Na vnitřní straně krytu jsou matice, pod které jsem dal poměrně velké podložky (aby se to z umělé hmoty nevytrhlo) a samotný hasičák se ještě v podstatě opírá o podběh, takže si myslím, že by to mělo při nárazu vydržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirda> obávám se, že kdybys měl ve výbavě schránku pod sedadlem, tak tam hasičák stejně nestrčíš, protože je tam místo tak maximálně na houbu na okno a složenou reflexní vestu.

vo fabii mam schranku pod sedadlom spolujazdca a naozaj by si tam ten hasicak asi nedostal ja som tam sice vestu aj hasicak dostal ale hasicak je tusim iba 0,75L ako taky sprej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirda> obávám se, že kdybys měl ve výbavě schránku pod sedadlem, tak tam hasičák stejně nestrčíš, protože je tam místo tak maximálně na houbu na okno a složenou reflexní vestu.

No snad by tam nechtěl všechno :smich: Musí si vybrat, buď schránku nebo hasičák :p

Jinak bych zas nepodceňoval hmotnosti věcí v interiéru a držáky při nárazu..to pak i relativně lehké věci dokázou pořádně lítat vzduchem..to bych asi u takového auta neřešil 800,- ..a dal to na místo, kde to bude držet jak má, když už tam hasičák chci mít :worthy

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Presne tak, buď schránku alebo hasiaci prístroj. Oboje dať pod sedadlo nemožno.

O pevnosti toho plastu však nie som presvedčený, napríklad pri bočnom náraze do vodičovej strany si myslím, že sa ten prístroj bez problémov vytrhne aj s tým kusom pastu a poletí na spolujazdcove nohy. Nájdi si na nete nejaký ceashtest v skutočnej rýchlosti (nie spomalený) a uvidíš, ako rýchlo sa to všetko zomelie a aké strašné sily tam musia byť.

P.S.: Ale farebne je to perfektne zladené s autom, to sa musí nechať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt ťažké. Myslím, že ak bude horieť, tak bude horieť vpredu. Tak v kufri by tiež ten prístroj mohol byť. Navyše, tam by snáď vošiel aj 2kg a ten už aj čo to uhasí. Len pre zaujímavosť pre náklaďáky zákon u nás nariaďuje nosiť až 6 kg prístroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, ale jak vidime ve zpravach, tak to stejne casto nestaci.kdyz to blafle tak je to jak fagule.

netusite, nekdo ,jestli jsou nejaky predpisy, nebo spis normy, na horlavost materialu v aute? Je mi jasny, ze to neni jako v letadle. Ale v motorovym prostoru by to mohl byt kapku odolnejsi ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Řešil jsem podobný problém, když jsem si Roomstra objednával (únor 2007). Kupodivu s umístěním hasičáku měli zmatek i v autosalonu - tvrdili, že patři pod sedadlo spolujezdce, ale tam jsem měl už schránku. Když jsem se dotázal přímo Škodovky, tak mi odepsali, že jediné místo, kde je v Roomsteru oficiálně povolen hasičák je pod sedadlem řidiče.

Prodejce to nakonec dohledal také a sdělil mi, že se musí odstranit ten plast pod sedákem řidiče a namontovat speciální držák. Hasičák pak není zakrytý. To místo mi přijde pro hasičák docela vhodné - je opravdu po ruce a nepřekáží. Akorát doufám, že ten úchyt bude spolehlivý. Nerad bych, aby se mi při nějakém brzdění nebo drcnutí uvolnil a zakutálel pod pedály.

Tak snad se odhodlám to časem realizovat - zatím ho vozím v kufru (akorát se mi vejde do té půlkulaté "zahrádky", co jsem dostal s "odkládacím paketem").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim, já řeším tedy asi mnohem "hloupější" věc, nevím kam dát lékárničku (Fabia II). Druhá věc která mi přijde divná je že když otevřu víko u motoru (1,2 51KW) mám vlevo u mne obrovský nevyužitý prostor, který jakoby vyzýval k využití - např. tažné lano, nářadí apod.) Nepřemýšleli jste o tom někdo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, já řeším tedy asi mnohem "hloupější" věc, nevím kam dát lékárničku (Fabia II). Druhá věc která mi přijde divná je že když otevřu víko u motoru (1,2 51KW) mám vlevo u mne obrovský nevyužitý prostor, který jakoby vyzýval k využití - např. tažné lano, nářadí apod.) Nepřemýšleli jste o tom někdo ?

mnoo v R mam lekarnu v kapse nad zadnim podbehem u FII se tam nevejde, ale delaj ty trojuhelnikovy fusaky, ktery jdou do toho vylisku tesne zadnima dverma.

co se tyka motoroveho prostoru. Vlevo? tam moc mista nemam. Mas klimatizaci? pokud jo, tak je tam hromada trubek a za nima uz zasobnik aktivniho uhli. Pokud ji nemas, tak tam misto je. Spis bych si tam dal kanystrik s vodou, pripadne saponem, ale otazka jak to uchytit lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, já řeším tedy asi mnohem "hloupější" věc, nevím kam dát lékárničku (Fabia II). Druhá věc která mi přijde divná je že když otevřu víko u motoru (1,2 51KW) mám vlevo u mne obrovský nevyužitý prostor, který jakoby vyzýval k využití - např. tažné lano, nářadí apod.) Nepřemýšleli jste o tom někdo ?

Lekárničku mám umiestnenú v pravej okladacej kapse za zadným blatníkom :palec2: Neviem ale, či máš odkladací paket - ak nie, nemáš tam tie prepážky a nebude tam držať. Zajtra ti to skúsim odfotiť. A ešte dôležitá vec - samozrejme, lekárničku treba preložiť z tej plastovej krabice do niečoho iného, ja som využil koženú kapsu z predošlej Fabie ;)

Ťažné lano, rukavice, čistič na sklo, papierové utierky a ďaľšie drobnosti som dal k rezerve. Trojuholník som pekne umiestnil na miesto v zadnom prahu a som happy kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lekárničku mám umiestnenú v pravej okladacej kapse za zadným blatníkom :palec2: Neviem ale, či máš odkladací paket - ak nie, nemáš tam tie prepážky a nebude tam držať. Zajtra ti to skúsim odfotiť. A ešte dôležitá vec - samozrejme, lekárničku treba preložiť z tej plastovej krabice do niečoho iného, ja som využil koženú kapsu z predošlej Fabie ;)

Ťažné lano, rukavice, čistič na sklo, papierové utierky a ďaľšie drobnosti som dal k rezerve. Trojuholník som pekne umiestnil na miesto v zadnom prahu a som happy kol5

jj umisteni trojuhelniku je prima, jen musis mit orig, jinak se tam nevejde. ja vozim jeste dalsi spoustu vecicek ( navyk ze starsich aut), tedy slusnou sadu naradi ( kladivo sroubovaky, kombimacky, platek pilky na zelezo, izolacku, drat, zakladni klice, torxy, motex pasku) k tomu nekolik lan, veelkej hadr. Tkaze sem vyhodil tu polystyrenovou vypln u rezervy a tam to vsechno naladoval. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem tu polystyrenovou vypln vyndal trochu ořezal a upravil aby se mi tam něco vešlo mam tam nějaký duležitý věcičky :t

Editováno: , autor: kadli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polystyren z rezervy jsem taky vyhodil a hever zabalil do hadru a ještě se mi tam vejdou monterky a zakládací klíny. Super je prostor za rezervou. Tam mám namísto polystyrenu nářadí, upínací hady, smetáček a rukavice. Výhoda je, že se nemusí odklápět celé dno ale stačí jen zadní úzký pruh. Jako madlo jsem použil popruh z rezervy :palec2:

Může mi prosím někdo změřit vnitřní rozměry schránky pod předním sedadlem? Jsou obě stejné, když má řidič nastavitelnou výšku? Díky

Editováno: , autor: CHM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polystyren z rezervy jsem taky vyhodil a hever zabalil do hadru a ještě se mi tam vejdou monterky a zakládací klíny. Super je prostor za rezervou. Tam mám namísto polystyrenu nářadí, upínací hady, smetáček a rukavice. Výhoda je, že se nemusí odklápět celé dno ale stačí jen zadní úzký pruh. Jako madlo jsem použil popruh z rezervy :palec2:

Může mi prosím někdo změřit vnitřní rozměry schránky pod předním sedadlem? Jsou obě stejné, když má řidič nastavitelnou výšku? Díky

j jo obe jsou stejne. mam vejskova nastavitelny obe sadadla. Rozmer ti zmerim za 2 hodky az pojedu na squash.

13cm hlobka a cca 25 sirka, vyska cca 10cm

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...