Přejít na obsah

Rozvody Fabia RS 1.9 TDI PD


Doporučené příspěvky

čau, mám FRS 11/03 dovoz z IT. koupil jsem ji když na ní bylo asi 110tis km. teď je 130tis.

a můj dotaz zní, kdy se mají v mém případě měnit rozvody???

nejsem si jistý jestli se měnili v 90tis nebo se měly měnit až ve 120tis.mám IT doklady ze servisů, ale moc se v tom nevyznám. je tam něco v tom smyslu, že u RS se to mění podle výroby. třeba do r.2002 při 90, do 07/03 při 120...

prosím o radu a taky by mě zajímalo jestli jde poznat, zda byly teda měněny pokud k tomu došlo.

a poslední dotaz, na kolik tak vyjdou nové rozvody. díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody (včetně pumpy - stejně za chvíli začne téct), olej a brzdovku doporučuju měnit hned po koupi ojetého auta. Sice to něco stojí, ale za ty starosti ty ušetřené peníze nestojí...

Nikdy nevíš, jak se s tím zacházelo předtím, kdo a o kolik stočil tachometr apod.

Ale je to vaše auto, vaše peníze a vaše rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počítej tak 2000,- ... teda, měnit ji nemusíš, ale nikdy nevíš, kdy ti ta původní povolí - třeba vydrží do další výměny rozvodů, třeba jen 40 tkm, třeba ti klekne po 5 tkm ... on ten nový rozvodový řemen na ni bude působit silově jinak, než ten starej.

Je to jen na tobě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počítej tak 2000,- ... teda, měnit ji nemusíš, ale nikdy nevíš, kdy ti ta původní povolí - třeba vydrží do další výměny rozvodů, třeba jen 40 tkm, třeba ti klekne po 5 tkm ... on ten nový rozvodový řemen na ni bude působit silově jinak, než ten starej.

Je to jen na tobě :)

díky za info,já se v tomhle vůbec nevyznám. jedno je ale jisté, že ty rozvody musí přijít nové okamžitě. co všechno obsahuje ta rozvodová sada? musíte se mnou mít strpení...

jak bych poznal, že jde pumpa do háje? jde mi o to, aby kdyžtak neudělala nějakou paseku, kdybych ji tam nechal.

takže vaše rady zní, okamžitě vyměnit rozvody (i kladky atd.??) jak se tu někde píše, nebo to je součástí té rozvodové sady? + teda tu pumpu(jde poznat zda ještě vydrží?)

ještě jednou díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvodová sada = řemen + kladky (kladky někdo doporučuje měnit ob výměnu, já bych je u RS vždy měnil s řemenem) .. rozvodová sada obsahuje jak řemen, tak kladky.. prostě je to originální rozvodová sada Škoda. (jeden zubatej řemen + 2 kolečka s trochu lepšíma ložiskama :) )

ad :Vodní pumpa.. ona bude fungovat, kdyby ten řemen měl neomezenou životnost, tak by fungovala s ním. Ale jak vyměníš řemen, většinou ho jinak napneš a pumpa se trochu jinak "žvejkne" a začne téct (ale taky nemusí) - nebude tak těsnit (ale fungovat bude). Jenže, jakmile začne prosahovat, tak tou chladící kapalinou nasákne i řemen - prostě je všechno znovu na výměnu.

Známý v práci s 66 kW TDI přišel s tím, že má po 15 tkm od výměny vyděláno = prosakující pumpa - takže výměna jak rozvodovýho řemene (tady kladky nechal), tak pumpy + práce a čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marvin: díky za vysvětlení, teď už všemu naprosto rozumím :palec2:

takže vyměním i pumpu at je klid.

jinak poslední dotaz: když už sem teda nevědomky přetáhnul skoro 9tis (najeto 129tis) tak nemohlo se tam něco vymrvit? s ohledem na to, že rozvody přijdou co nejdřív

jo a co ten tlumič vibrací, jak sem se někde tady dočetl? ten se měnit nemusí

ještě jednou všem díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Originální rozvodová sada je za 5636kč, za práci cca 2 500kč v aut. servisu.

Musim s tebou nesouhlasit co se ceny tyce. Za tuhle cenu ti to udela bud nejaky znamy v servise a nebo nejakej typek na vesnici ve svoji dilnicce. Muj deda byl v aut. servise s 1.4 16v a platil material plus prace 12 tisic. Ja vim je to obrovska cena ale takhle to chodi v servise. Je to celkem dost prace a navic rucis za pomerne drahou cast auta(motor) ktery pri spatne vymene rozvodu muze jit do haje a dost se ti ta prace prodrazi. Ja jsem zatim u fabky menil rozvodak u 1.4 mpi a 1.9 tdi a jednoducha zalezitost to urcite neni. Nevim mno, ja jsem jeste nikdy nebyl v servise protoze si vsechno udelam na aute sam, ale myslim si ze nas servis neni nejak vyjimecne drahy oproti jinemu servisu kdekoli jinde.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chtel jsem se zeptat jakou znacku rozvodu dat na fabii rs? Je jedno jaka znacka nebo jsou nektery smejdy...nerad bych aby se mi to nekde potkalo....mam nejakou lepsi cenu na znacku ,,hepu,, co vy na to ,co jste davali a koli vas to stalo? diky za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď je u cc-autodily akce na Contitech, na FRS za 2t (řemen, 2kladky, matky a šrouby), k tomu pumpa např. od Hepu za 1t. nebo rovnou komplet sadu za cca. 3t z těch stejných věcí.

pokud ti ale nějaký jeliman, např. někde ve skladě, třeba stiskne k sobě řemen, tak je na problém zaděláno. trochu eliminovat se to dá tím, že balení řemenu nebude nějaké pomačkané apod.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...