Přejít na obsah

2.0 TFSI (147 kW)


Martin IV.

Doporučené příspěvky

S3 samozrejme,jsem uz z tech nasich rs tak doblbly,ze tak tituluju vse.Udajne ano,ale 100 procent netvrdim.Chtelo by to zjistit.Pred casem jsem tady dokonce nasel nejaky odkaz na firmu,ktera s rs,nebo gti za brutalni priplatek vymacka 315 koni a zmeny se netykaly vnitrnosti,pokud jsem si to spravne prelozil.Ale jak rikam,presne se nevi.

ee, vnitřnosti má práve jiný...

Presne tak, pokud vim, vnitrnosti jsou jine, jinak by stacilo prelejt soft a kazdej by mel 300hp !

Nemyslel jsem jen soft,ale jako nemechanik vetsi turbo a jine vstriky nepovazuji za vnitrnosti,coz asi zmatlo.Mel jsem namysli bez uprav typu jine vacky,kovane pisty a podobne.Nasel jsem dokonce firmu,ktera ty kity nabizi,ale cenovka je odstrasujici co mam 320 konove rakety s prednim nahonem.Jinak na jare jdu menit ty brzdy,uz je mam v garazi,jsou moc pekne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem jen soft,ale jako nemechanik vetsi turbo a jine vstriky nepovazuji za vnitrnosti,coz asi zmatlo.Mel jsem namysli bez uprav typu jine vacky,kovane pisty a podobne.Nasel jsem dokonce firmu,ktera ty kity nabizi,ale cenovka je odstrasujici co mam 320 konove rakety s prednim nahonem.Jinak na jare jdu menit ty brzdy,uz je mam v garazi,jsou moc pekne.....

Skoro to vypada, jako bych to co je oquotovany v tvem postu sem psal ja ;) Ale ja to nebyl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
Nevím jestli bych tomu říkal svolávací akce, ale přehrával se soft řídící jednotky motoru.

No mam Rs s roku 2005 a minuly mesic jsem byl na servisce po 40 000 a mimo jine se mi pokusili neuspesne prehrat software v ridici jednotce.Mechanik mi pred predanim rikal,ze skoda na tyto rocniky uvolnila updaty,ale ke svolavani aut nedoslo,neb se nejedna o problem,nybrz vylepseni.Mechos ze skodovky nad tim ztratil asi hodku,neb nechapl,ze mu pocitac hlasil,ze uz je ma,ackoliv skodovka je neprehravala.Priznal jsem tedy barvu s cipem,a sportmotor potvrdil,ze soucati prehrani jsou i posledni updaty.

Takze jsem si v praxi overil,ze skodovaci tento zasah opravdu nepoznaji ani na diagnostice......Pro ty z vas co cekaji na konec zaruky.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no byl jsem s GTI TFSI na servisní prohlídce, a přijímací technik mi řekl, že motory z roku 2006 (BWA) měly nějaký problém s nízkýma otáčkama, že motor pocukával. Řeší to novej soft. Ale asi to nebylo tak horký, protože mi ani ze servisu nevolali, že je svolávací akce´....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to v jednom servisu neřekli, až ve druhém, což mě ten první, o kterém jsem si myslel jak je dobrý zklamal. A v tom druhém tomu dali korunu tím, když se chystali zkusit tam nahrát soft z jiného motoru, prt. neměli patřičné CD...asi si dokážete představit mé zděšení :feve:

takže teď tam máš soft na 1,4? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Všichni furt řeší to chipování, tak jsem taky zapátral a krom "zajímavých" cen jsem narazil na jinou , opravdu zajímavou věc a to vliv paliva, resp. jeho oktanového čísla na výkon:

- BA 95 mínus 20 k oproti použití BA 98

- BA 91 (není ani v techničáku) mínus dalších 20 oproti BA 95, tj. celkem 40 k vzhledem k BA 98.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo mi tohle aspoň přeloží? Německy jsem se učil, ale ne tyhle věci a je to už pár let

Guten Tag Herr Augustin,

vielen Dank für Ihr Interesse an unseren Produkten. Gerne übersenden wir Ihnen Ihre persönlichen Unterlagen über unser Tuningprogramm für Ihren Skoda Octavia 1Z.

Mit einem individuellen Komplettumbau oder dem Verbau einzelner Tuningteile, veredeln Sie Ihr Fahrzeug exklusiv und in höchster Qualität.

Bei der Entwicklung unserer Produkte für Ihr Fahrzeug stehen Alltagstauglichkeit, Passgenauigkeit und Haltbarkeit im Vordergrund. Überzeugen Sie sich selbst. Ein von Abt Sportsline umgebautes Fahrzeug ist Tuning auf höchstem Niveau.

Profitieren Sie von den umfangreichsten Garantieumfängen der Tuningbranche. (Bis zu drei Jahre), oder von unserem Felgenaustauschprogramm (Life Cycle). Das ist einmalig.

Schon zu einem niedrigen Prozentsatz können Sie Ihre Wünsche nach einem einzigartigen Fahrzeug bei uns Finanzieren.

Ihr Fahrzeug ist älter als drei Jahre? Freuen Sie sich auf starke Sonderrabatte.

Wie sie sehen, ist unser Programm sehr umfangreich. Wir würden uns freuen Sie telefonisch beraten zu dürfen. Rufen Sie uns an: Unter Tel: 0831-57140 -12, -18, -52 oder -79 oder schreiben Sie uns eine Email unter info@abt-sportsline.de. Fordern Sie gleich Ihr individuelles Angebot an.

Mit herzlichen Grüßen aus dem Allgäu

PS: Guten Tag, atd. netřeba :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni furt řeší to chipování, tak jsem taky zapátral a krom "zajímavých" cen jsem narazil na jinou , opravdu zajímavou věc a to vliv paliva, resp. jeho oktanového čísla na výkon:

- BA 95 mínus 20 k oproti použití BA 98

- BA 91 (není ani v techničáku) mínus dalších 20 oproti BA 95, tj. celkem 40 k vzhledem k BA 98.

kde si tohle zjistlil ? nikde nikdy tohle takhle exaktne napsany nebylo a je zajimavy, ze kdyz sem vyzkousel N95 zadna velka zmena, krom hlubsiho zvuku motoru se nekanalo. Par testu o vlivu "lepsiho benzinu" sem videl a cet, ale vsude byl rozdil v ramci statisticky chyby, cili skoro zadnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde si tohle zjistlil ? nikde nikdy tohle takhle exaktne napsany nebylo a je zajimavy, ze kdyz sem vyzkousel N95 zadna velka zmena, krom hlubsiho zvuku motoru se nekanalo. Par testu o vlivu "lepsiho benzinu" sem videl a cet, ale vsude byl rozdil v ramci statisticky chyby, cili skoro zadnej.

Změna to určitě je N 95 proti N98, problém je, že nikdy není stejný jízdní styl a režim, aby to bylo zjištěné přesně. Pocitově to ale je změna, hlavně v pružnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...