Přejít na obsah

2.0 TFSI (147 kW)


Martin IV.

Doporučené příspěvky

Hoj, chtěl bych se zeptat všech RSáků, co mají TFSI, který používají olej do svých oktávek. Dostal jsem totiž k dolívání olej LongLife2 a podle specifikací bych jej ani neměl používat, tak nevím. Dle servisky tam mám lít olej se specifikací 504 a 507 což jsou oleje pro FSI a hlavně TFSI motory....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napiš SZ Diamantovi, to je asi jedinej majitel RS TFSI tady. Jinak si myslím, že autorizovaný servisy jsou od toho, aby odpověď na tuhle elementární otázku sypaly briskně z rukávu. Nicméně z vlastní a prakticky stejný zkušenosti taky vím, že tomu tak všude není. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zatiaľ olej ešte nepotreboval meniť, nakoľko RS-a je len druhé auto v rodine a vzhľadom na to, že je súkromné, tak si naň dávam pozor.

Ale mám dojem, že tie LongLife2 oleje sa už robia aj v prevedení 5W-xx a tým pádom ten olej nie je až taký riedky, ako bežný LongliFe, čo by mohlo mať pozitívny vplyv na ubúdanie oleja.

Ale veď hodím mail do Škodovky (Helenka tam ešte pracuje?), a uvidíme ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Hoj, chtěl bych se zeptat všech RSáků, co mají TFSI, který používají olej do svých oktávek. Dostal jsem totiž k dolívání olej LongLife2 a podle specifikací bych jej ani neměl používat, tak nevím. Dle servisky tam mám lít olej se specifikací 504 a 507 což jsou oleje pro FSI a hlavně TFSI motory....

Mám také 2.0 TFSI. Podle návodu k obsluze tam můžeš lít olej se specifikací VW50300 nebo VW50400 a to podle mne Long Life 2 (Castrol) splňuje. Specifikace VW50700 je pro diesely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, chtěl bych se zeptat všech RSáků, co mají TFSI, který používají olej do svých oktávek. Dostal jsem totiž k dolívání olej LongLife2 a podle specifikací bych jej ani neměl používat, tak nevím. Dle servisky tam mám lít olej se specifikací 504 a 507 což jsou oleje pro FSI a hlavně TFSI motory....

Mám také 2.0 TFSI. Podle návodu k obsluze tam můžeš lít olej se specifikací VW50300 nebo VW50400 a to podle mne Long Life 2 (Castrol) splňuje. Specifikace VW50700 je pro diesely.

presne tak pro benzin VW50300 nebo VW50400 a klidne zkus napsat myslim JELDOVI , budu od nej brat 5L Castrol LongLife myslim II a ma perfektni ceny.....

mam 16ku FSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ee, 504.00 která je pro FSI motory splňuje od Castrolu jen LL3. Btw. za kolik ji můžete sehnat? Já LL3 jsem nejlevněji našel 5litrů za 2045kč...

Tak jsem hledal a hledal az jsem nasel presne to co my napsal :t

cituji:

CASTROL SLX LONGLIFE III 0W-30 servis inter. 30-50 tis KM cena za litr

375,- vzal bych tak 5 litr ...mozna ze ti 0,5 az 1 litr zustane .. ale

ten se nikdy nestrati

takze si myslim ze cena je OK ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor, LL3 se dělá zatím jen 5W30

LL2 byly 0W30

Takze vysvetleno -jedna se o CASTROl LONGLIFE III 5W30 s cenou 375,-/litr - to neni spatny nebo ma nekdo nekde levnejsi tip?

Orig. baleni po litrovkach -_-

jak říkám já nejlevněj viděl na netu za 2045. (409Kč/l)

Jak píšeš za těch 375, to prodává někdo odtud?

Dá se tomu zdroji věřit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor, LL3 se dělá zatím jen 5W30

LL2 byly 0W30

Takze vysvetleno -jedna se o CASTROl LONGLIFE III 5W30 s cenou 375,-/litr - to neni spatny nebo ma nekdo nekde levnejsi tip?

Orig. baleni po litrovkach -_-

jak říkám já nejlevněj viděl na netu za 2045. (409Kč/l)

Jak píšeš za těch 375, to prodává někdo odtud?

Dá se tomu zdroji věřit?

je tak jeden z nas :D - JELDA - muzes ho kontaktovat na ICQ - 342-969-054 nebo se mrkni na www.carcentrum-mb.cz

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo Škodovky po troche otravovania došla ohľadom oleja takáto odpoveď:

Motorové oleje pro vozy s proměnnými servisními intervaly (QG1)

Zážehové motory

504 00*

alternativně

503 00**

Vznětové motory s DPF (kromě BSS)

507 00*

Vznětové motory bez DPF

507 00*

alternativně

506 01***

Superb s DPF (BSS)

506 01***

Motorové oleje pro vozy bez proměnných servisních intervalu

Zážehové motory

501 01/502 00

nebo

504 00*

Vznětové motory s DPF(kromě BSS)

507 00*

Vznětové motory bez PD

505 00/505 01

nebo

507 00*

Vznětové motory s PD a bez DPF

505 01

Superb s DPF(BSS)

506 01***

PD sdružené vstřikovače (Pumpe-Düse)

DPF filtr pevných částic (Diesel-Partikel-Filter) – na Datovém štítku vozidla označení 7GG

* „ Kombiprodukt“: 504 00 / 507 00

** „ Kombiprodukt“: 503 00 / 506 00

*** „ Kombiprodukt“: 503 00 / 506 00 / 506 01

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor, LL3 se dělá zatím jen 5W30

LL2 byly 0W30

Takze vysvetleno -jedna se o CASTROl LONGLIFE III 5W30 s cenou 375,-/litr - to neni spatny nebo ma nekdo nekde levnejsi tip?

Orig. baleni po litrovkach -_-

jak říkám já nejlevněj viděl na netu za 2045. (409Kč/l)

Jak píšeš za těch 375, to prodává někdo odtud?

Dá se tomu zdroji věřit?

to vis ze da ... jeste k tomu dostanes ucet ... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...