Jump to content

Tuhost pruzin - barevne znaceni

Tomas_cz1

Recommended Posts

Ahoj,

muze mi nekdo poskytnout info k barevnemu znaceni pruzin u predni napravy. Mam variantu jeden prouzek modra a jeden asi zluta (viz foto). Existuj tuzsi varianta? Motor 2.0tdi, combi. Dekuji. 

IMG_9903.jpeg

Existuje 34 variant předních pružin. Ty máš modrá šedá, což je 7 základní. Podrobnější rozlišení nemám, ale existují pružiny i s třemi proužky a ty by mohly být tvrdší.

viem dať iba info za seba. 2.0TSI 140kw so športovým (zníženým) podvozkom. hnedý a biely prúžok. Mňa by zasa veľmi zaujímalo, ako to má ohľadom pružín benzínová RS :)

IMG_1557.jpeg

Pred nejakym casem jsem nasel krasnou tabulku s barevnym znacenim vsech pruzin a jejich tuhosti a zatizeni, ale bylo to pro O2. Nemate nekdo moznost zajistit i pro O4? Teoreticky jsou na kazdou motorizaci 3 typy pruzin (tuhost 5-12). Ja mam, jak psal @SROTTY tuhost 7. Rad bych tam dal 12. Bohuzel nevim barevne oznaceni. VIN nepomuze, jen vim, ze potrebuji standardni velikost. (Nechci snizit podvozek ani zvysit) Jeste by stacilo znat max. zatizeni pruziny, ale to taky nemuzu nikde najit. Vcera jsem zkousel rozhoupat posledniho Leona a to auto se nehne. Moji ovci rozvlnim rukou na miste jak 2 plech a to je ten problem, proc to auto tak plave. Ty tlumice to pak nemaji sanci ukocirovat…  

modra+šedá má i varianta 2.0tdi, 110kw, 4x4, std. podvozek

modrá+hnědá je pro variantu 2.0tsi, 140kw, std. podvozek  (použité i u vozu Enyaq, Suberb 3 a Octavia 3)

Zatím výcházím z teorie, že čím vykonější a těžší motor, tím jsou pružiny tužší a na větší zatížení...

Dneska jsem se dival, jestli nedoslo v posledni dobe k nejakym vetsim zmenam na podvozku. Protoze jsem tak dobre svezeni necekal a moc tady od jinych nadseni neslysim. Nejake zmeny byly v listopadu 2022, dalsi v polovine lonskeho roku. Ale nic zasadniho.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...