Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

počkej počkej počkej počkej.Axiální pojistka?To vůbec netuším,každopádně zrcátko bylo rozděláno,ledka odpojena od konektoru.Nasledně napojena na baterku a svítila.Když se vzal měřák a píchlo se to do konektoru tak kolísalo napětí mezi 1,2-5V.Podle toho jak jsme hýbali s tím konektorem,potažmo káblikem z něj vedoucím.Tak nevím jestli to bude pojistkou Supe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš pravdu proč ne?Já měl za to,že pokud je pojistka k.o. tak to nejede.Pokud je tam šance,že by to mohlo být tímto tak to je třeba prověřit.Ona se dá nějak proměřit a nebo raději hned odpájet a dát novou?A kde přesně se nachází?Je v zrcátku ( tudíž shodit kryt zrcátka a narazím na ni) a nebo je jinde?

Díky chlape

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by to nemuselo být přímo tou pojistkou, ale třeba studeňákem v ní, nebo to napájené napojení k ní. Ještě mě napadlo podívat se na konektor k zrcátku. Určitě shoď celý kryt zrcátka a omrkni to

A pokud by se to špatně hledalo, nepáral bych se s tím a udělal bypass novým káblem třeba přímo od komfortky nebo od konektoru vnitřní lampičky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celé to bylo shozeno.Jakmile jsme odpojili od konektoru dva káblíky vedené k ledce  a samostatně napojili na baterku tak to svítilo.Pokud je tedy ta pojistka jak říkáš ty přímo u té ledky tak tou to být nemůže jinak by to nesvítilo ani samostatně ne?Pokud je ale někde jinde(já si ji vůbec nevšiml :D ) tak potom to je jiná.No a když jsme to měli rozpojené tak do konektoru jsme píchli měřák a hýbali káblíkem vedoucím do zrcátka a napětí nám kolísalo mezi 1,2-5V.Ani se nepřiblížilo k 12,5V.

Co se týká toho bypassu od lampičky to není špatný nápad,ale to sám neudělám.Musím zlanařit Hanysa :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to taky potkalo. Nesvítily mi nejdřiv vnitřní lampičky, pak osvětlení nohou a nakonec ani lampičky ve dveřích. Sedadlo ven, u komfortky propájel 5 spojů ve šprckách a nic. Trošku jsem to čekal, neboť spoje byly sice kapku zoxidovaný ale nepřišlo mi, že by to nepřevádělo. Většinou to byly spoje 3-4 drátů a podle příspěvků výše by se mělo jednat o spoj s více dráty. Koberec ven a vzadu za řidičem, zhruba u kotníků spolujezdce jsem to našel. 8 červených drátu uhnilejch od spojky. Oholil je, propájel, do šprcky narval vazelínku, natáh šprcku a je to. Mám MD 2006, takže je to asi podle roku. Některý mají ten "zlobivej" spoj vepředu pod řidičem a jiný roky vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak i Já se přídávám, potkalo mě vytopení interieru. Klasika ucpal se kanálek pod baterkou a voda šla do vnitřku auta. Celá levá strana až po zadní sedačky pod vodou. Všechny spoje co byly pod bužírkami přeletováný. Jeden mi sám dokonce upad jak byl z oxidovaný. Přidávám pár fotek. 

post-78533-0-22091800-1409769713_thumb.j

post-78533-0-50331100-1409769713_thumb.j

post-78533-0-79171800-1409769713_thumb.j

post-78533-0-08624700-1409769714_thumb.j

post-78533-0-38952700-1409769714_thumb.j

post-78533-0-67599600-1409769714_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, celkem zoufale už prosím o pomoc. Potkal mě stejný problém jako většinu zde, přestalo svítit osvětlení stropních lampiček, nohou, dveří, zrcátek, kufru atd. kromě stropních světýlek vzadu.

 

Pročetl jsem celé toto vlákno několikrát a pustil se dle návodu do opravy. Pod kobercem řidiče samozřejmě vlhko, ale problematické spoje se zdají být v pořádku. Dokonce jsem je i proměřil a ok. Zarazilo mě ale, že nemohu nikde najít ten svazek cca 10 červených drátů, o kterém tu všichni mluví. Je tam spousta různě barevných, ale tento tam prostě není! :kol-44:

 

Jinak komfortka uvnitř suchá a krásně čistá. Ze zoufalství jsem rozdělal i práh spolujezdce, tam jsem našel dva spoje hnědých drátů a ty jsou také ok. Pojistky funkční jak v pojistkovém boxu, tak u relátek.

 

Moc děkuji za každou radu.

post-88657-0-90490200-1410097383_thumb.j

post-88657-0-34863000-1410097385_thumb.j

post-88657-0-90864200-1410097386_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, většinou bývají problematické spoje hned u komfortky. Ty bužírky chce rozřezat a pořádně zrevidovat přímo ty studeňáky, nebo rovnou přepájet (normální pájkou to ale neuděláš, viděl jsem tu třeba i nové kroužky zmačknuté kombinačkama a celé to pak zalít silikonem). Zkontroluj i kostřící body, jeden je vidět na fotkách a další je u levé nohy řidiče. Jinak by se to muselo vidět. Třeba Ti to pomůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mám úplně stejný problém jako toploader13, úplně všechny spoje i ty vzadu jsem zkontroloval a propájel a jediný co funguje tak jak má jsou zadní stropní lampičky. Už fakt nevím kde může být problém. Nejde sice o moje auto, ale dost mě to sere. Prošel jsem celou dílenskou příručku a na nic jsem nepřišel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplně všechny spoje přepajeny a jediny co začalo fungovat, jsou zadni lampičky. Jinak osvětleni v zrcatkach, ve dveřích pod nohama, stropni ve předu, v kastliku a zrcatek ve stinitku a v kufru uplně mrtvý. Jinak okna stahujou, střecha stahuje, zrcatka funguji, prostě jinak je všechno v pořadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže bude problém s kladným pólem, předpokládám, že stropní lampička Ti nesvítí ani manuálně:

ve stropní lampičce ti svítí podsvícení spínačů a 2 červené ledky? Pokud ano, je problém s kladným pólem - prověř na A sloupku vlevo bledězelené svorkovnice pin 7 (drát červenočerný).

na A sloupku vlevo - pin 6 (drát modrošedý) spínaná kostra od dveř. spínačů a pin 7 (červenočerná) což je +, vedení 30a. Vpravo je to stejně barevná svorkovnice, piny i dráty.

Ještě můžeš zkusit:

vodič modrošedý u ŘJ komfortu pod sedačkou. 23pinová svork., pin 21 a jejich propojovací spoj. Tento vodič přechází v hnědobílý na bledězelené svorkovnici na levém A sloupku, pin 6. Případně si to tady ukostři a uvidíš, co vše se rozsvítí. (Nechtělo se mi to hlodat ve schematech, tak je to výběr od Ace Ventury, když jsme to řešili kdysi spolu)

Tohle všechno prověř a dej vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude 99% ono. Prověř tedy hlavně ten pin 7 na bledězelené svorkovnici (červenočerná) což je +, vedení 30a

Pokud tam nebude +, tak ho tam zkus na zkoušku přivést (na to ale použij kabel s pojistkou radši) nebo přes žárovku. K tomu ukostřit pin 6 (spínaná kostra od dveřních spínačů) a podívej se, co všechno se rozsvítí.

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...