Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

caute,,mam taky problem,ked otvorim auto d.o malo by bliknut(blinkre)neblikne,vnutorne svetla a tak tiez na spodku dveri nesvietia,ak zapnem svetlo manualne tak funguje to stredne,v priehradke,zaclonky a v kufr svietia ,vsimol som si ze ked idem zavret dvere tak blikne svetlo co mam pod nohamy a na dverach 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud blikne při zavírání dveří, tak je špatný kabelový svazek, co vede skrz A-sloupek do dveří

Odpojit konektor na A-sloupku, vytáhnout ven, rozbalit a vše zrevidovat a opravit případné kolize

Jinak spodní světla na dveřích nevedou přes komfortku, jsou spínanána přes zámky (rozsvícení jen při otevření dveří)

Pokud Ti po otevření svítí světlo pro nohy, bude tedy spíše chyba v tom svazku k dveřím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 12. 2016 at 9:40, SUP1 napsal:

Pokud blikne při zavírání dveří, tak je špatný kabelový svazek, co vede skrz A-sloupek do dveří

Odpojit konektor na A-sloupku, vytáhnout ven, rozbalit a vše zrevidovat a opravit případné kolize

Jinak spodní světla na dveřích nevedou přes komfortku, jsou spínanána přes zámky (rozsvícení jen při otevření dveří)

Pokud Ti po otevření svítí světlo pro nohy, bude tedy spíše chyba v tom svazku k dveřím

LEN KED IDEM PRIVRET DVERE A DAJME TOMU ICH ZLE ZAVREM TAK SA ROZSVIETI SVETLO NA DVERACH A PO NOHAMY,OTVORIM ICH ZNOVU A PRESTANU SVIETIT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mohl by mi prosím někdo poradit v jakých místech a jak, (pokud to jde) bych mohl proměřit zda je mikrospínač v zámku KO dřív než rozeberu dveře? Jde mi o dveře spolujezdce, při otevření dveří se nerozsvítí interiér, nerozsvítí se osvětlení nohou zespodu dveří a ani na palubce se otevřený dveře neukážou. Všechno ostatní maká. Nikde jsem tuhle informaci nenašel, dočetl jsem se jen, že by měl jít mikrospínač proměřit snadno, ale jak, to jsem nenašel. Kdyžtak mi prosím alespoň nasměrujte, pokud jsem ve fóru někde něco přehlédl. Díky.

Editováno: , autor: zdekup
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všetkých členov 

Mám problém s elektrikou superb 3U 2007 L&K nesvieti vnútorné osvetlenie a čítacie lampy vzadu + nastupovacie osvetlenie Led v zrkadlách.  Už naozaj neviem kde hľadať chybu spoje pod sedačkou všetky nanovo pospájané aj tie za zadnou sedačkou modrošedé a červeno čierne boli len málo zelenkavé žiadna vada RJ ako z fabriky keď sa odpojí RJ svietia len tie čítacie lampičky manuálne ide všetko ostatné. Dnes som rozobral zrkadlo a zistil že po pripojení RJ ide do oboch vodičov +12V čiže je nemožné aby to svietilo keďže to nemá žiadnu kostru keď odpojím RJ ide cca +10.5V len do jedného vodiča ale druhý kostru nemá zaujímalo by ma prečo keď prepojím vodiče tie spoje za zadnou sedačkou červeno čierny a modro sivý medzi sebou tak majú spoločný kontakt. Skúsil som to aj tak že som spojil len 3modro sivé (vtedy to nemalo kontakt medzi červeno čiernym ) spolu a nič sa nezmenilo akurát nesvietili už zadné lampičky. Ak by niekto vedel kde ešte hľadať chybu bol by som vďačný. A či je možnosť nejako otestovať aj RJ keďže VAG si myslý že tam RJ nieje a nieje možné sa pomocou VAG pripojiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím, tak nejspíš i mě stihl problém s oxidující kabeláží :(. Najednou mi maxidot přestal signalizovat otevřené přední dveře a nesvítí mi čtecí lampička v předu (ani při otevření dveří, ani manuálně), dále mi nesvítí světýlko v kufru a v odkládací schránce u spolujezdce. Podle toho, co jsem se dočetl zde, bych měl problém hledat právě v kabelech v "podlaze". Pokud se mýlím opravte mě. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, jak jsem psal dříve. Přestalo mi svítit světlo u zrcátka (přestože podsvícení tlačítek fugnuje), dále mi nefunguje signalizace otevřených předních dveří na Maxidotu, světlo v odkládací přihrádce a kufru. Sám si na to netroufnu, nerad vrtám do něčeho, čemu nerozumím. Najde se tady nějaká dobrá duše v okolí Teplic nebo Liberce, která by mi s tímto problémem dokázala pomoci? Na odměně se určitě dohodneme. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Kdyz je auto v provoznim rezimu, trvale mi sviti zadni vnitrni osvetleni a zda se, ze nejde vypnout. Setkal se s tim nekdo?

 

Edit: vyreseno, slo to normalne vypnout, jen jsem musel prijit na spravnou kombinaci.

Editováno: , autor: uxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
On 1/9/2017 at 9:27 AM, zdekup said:

Mohl by mi prosím někdo poradit v jakých místech a jak, (pokud to jde) bych mohl proměřit zda je mikrospínač v zámku KO dřív než rozeberu dveře? Jde mi o dveře spolujezdce, při otevření dveří se nerozsvítí interiér, nerozsvítí se osvětlení nohou zespodu dveří a ani na palubce se otevřený dveře neukážou. Všechno ostatní maká. Nikde jsem tuhle informaci nenašel, dočetl jsem se jen, že by měl jít mikrospínač proměřit snadno, ale jak, to jsem nenašel. Kdyžtak mi prosím alespoň nasměrujte, pokud jsem ve fóru někde něco přehlédl. Díky.

Ahoj, sice ti neporadim ako sa mera, ale podla toho čo pises by som tipoval ze to je bud len jeden kabel vo zvazku veduceho priamo do zamku (v pripade toho kablu by ti dvere sem tam preblikli svetla, ako klasika pri zlomenom kabli) v pripade toho mikrospinaču sa nestane nic, lebo sa v nom zlomila taka plastova velmi jemna koliska a ta ma na starosti vsetky tie veci okolo palubky, svetla v aute a na spodu dveri. Mimochodom ten spinac sa nemeni celý, ale len jeho vrchná časť, kupujem ich v TME

vymena-mikrospinaca-5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/3/2017 at 8:21 PM, VaciCZ said:

Zdravím, tak nejspíš i mě stihl problém s oxidující kabeláží :(. Najednou mi maxidot přestal signalizovat otevřené přední dveře a nesvítí mi čtecí lampička v předu (ani při otevření dveří, ani manuálně), dále mi nesvítí světýlko v kufru a v odkládací schránce u spolujezdce. Podle toho, co jsem se dočetl zde, bych měl problém hledat právě v kabelech v "podlaze". Pokud se mýlím opravte mě. Díky.

Tu na fore su fotky niekde od chalanov čo to opravovali, dokonca aj ja som sem tusim daval fotky ked som to robil.

1A. Odpoj baterku!!!

1. Treba sedadlo vodica zasunut uplne dozadu.

2. Odsrobovat tu plastovu opierku co mas pri lavej nohe ked soferujes.

3. Trochu otravna vec je ze musis vytiahnut tesnenie dveri len spodnu cast, bacha je pod nim hnusny silny lep.

4. Treba vycvaknut aj ten plast az po bezpecnostny pas.

5. Teraz ked to maš vsetko treba nadvyhnut koberec....otravne, zavadzat ti budu pedale a nakolko je dost pevny bude ho treba niecim zatazit.

6. ak vsetko mas musis hladat kablovy zvazok docela uzky, ale je zaizolovany pod ciernou izolepou a nachadza sa zhruba v strede ako keby rovno pod volantom som ho mal ja, je tam cca 12 cervenych (nie inych) kablikov a su zakryte takym bielym kondomom, ak je oxidacia top mal by ti ten kondom ostat v ruke :-D

7. Na toto si daj pozor, kable vsetky najlepsie o 1 cm skrat, a potom odizoluj, vyhradne odporucam ich postupne zletovat, pre moje podmienky som si musel ist kupit plynovu pajku.

Ak to bude vsetko hotove pripoj baterku a malo by vsetko ist jak islo predtym. Mozes to zacat skladat naspat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak po 17 letech co máme v rodině superba tento nešvar dohnal i mě.

 

Pod přední sedačkou nebyly dráty tak špatné(přesto jsem je předělal) ale světlo nesvítilo!

 

Takže sedačka řidiče pryč(nevím proč jí nevyndavá každý? 5 minut práce) a po rozbalení svazku pod sedačkou za řidičem už bylo jasno... Z 5ti červených drátů už 2 byly odpadlé. Všechny spoje jsem opět předělal a světlo svítí.

 

Špatné je že koberec je totálně nacucaný vodou(takže vysušuji). Obávám se že jak na autě cca 10 dní stál sníh, tak pomalým odtáváním zatéká někde kolem gumy zadních dveří(odtok pod baterkou čistý). Nebo máte jinou zkušenost se zatékáním?

 

Děkuji všem za rady a fotky z realizace opravy. Moc pomohlo a urychlilo práci. 

 

Editováno: , autor: Jan Šindelář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidi, tak jsem zde procital forum, jelikoz mam tu samou chybu- nesviti svetla uvnitr- no zkratka uzly ve svazku jsem nasel, preletoval, u KJ byl zkorodovany jeden konektor asi o 20 pinech- ten jsem vycistil. ale na zavadu to nema vliv- stale to osvetleni nefunguje. nejake jine napady? muze byt v haji komfortka? vlhko pod kobercem bylo, ale to jsem vysusil. Jinak do stropniho svetla u ridice nejde vubec napeti, jen kdyz rozsvitim svetla, zapne se podsviceni tlacitek, a zadni stropni svetla funguji pouze manualne, v poloze kdy se maji rozsvitit dvermi se nerozsviti. Diky za pripadny rady. kuba

Editováno: , autor: Jakub Linhart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Oživím téma a také se zeptám.

 

Superb 2005

 

-když na dálku odemknu auto tak se vnitřní osvětlení a zrcátka rozsvítí asi jen na 1s a pak vše zase zhasne, po otevření dveří zase svítí. Když podruhé zmačknu odemknutí tak se vše normálně rozsvítí. Neví někdo kde je chyba?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak tohle jsem měl cca před rokem. Bylo to zámkem. Tedy vačkou která spíná mikrospínač. Vačka je potažená plastem, který se po čase vydře v místě kde se pohybuje dotek mikrospínače a proto mikrospínač špatně spíná a časem vůbec. Buď tedy nový zámek, nebo oprava. Já jsem opravoval. Z vačky jsem sloupl ten plast. Tím se zvětšila vzdálenost od doteku mikrospínače a musel jsem tedy mikrospínač posunout blíže k vačce. Použil jsem jiný mikrospínač, ale musel jsem ho posunout, protože měl jiné rozteče otvorů na upevnění. Jehlovým pilníkem jsem "posunul" otvory, aby vyhovovaly novému mikrospínači a ten spolehlivě spínal. Mikrospínač jsem upevnil pomocí šroubků a plochých matiček (závit M2, M2,5 to si už nepamatuji) a pojistil to nějakým lepidlem. Od té doby mám zcela klid. Tak teď koukám na fotky a je to přesně dva roky.

IMG_20180110_202815_.jpg

IMG_20180218_145847_.jpg

IMG_20180218_145907_.jpg

IMG_20180218_151427_.jpg

IMG_20180218_152643_.jpg

IMG_20180219_194352_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 1. 2. 2009 na 14:34, mifii napsal:

hledal sem to cely den ale sem dobrak a tak ti to prozradim.Prede sedadlem ridice v podlaze je komfortni jednotka a k te vede sposta dratu a v tomto svazku jsou nektere draty spojene takovou nytovanou spojkou a pretazeny bilou buzirkou a do teto buzirky se dostane vlhkost a zrezne!Musis tyto spojene body rozdelat a draty znovu oholit smotat do hromady a zalyt cinem a pak dat vodotesnou smrstovaci buzirku.Abys tyto spojovaci body nasel musis rozbalit ten svazek.Tyto body spojuji spousty dratu jsou velike a neprehlednes je.Ja mam ELEGANCI a mel sem tam tech bodu cca 5.Po oprave vse plne funkcnu.Napis jak si uspel

kdyby nekdo chtel tak opravim na pockani :DOMAZLICE

zdavím...........mám taky problém , ze ani mne nesvietí ani jedno z vnutornych ani kapotové osvetlení, ani vonkajsí teplomer neukazuje teplotu, tak na to typujem ze by to mohlo byt závada v konfortnej jednotke , chystám sa tam opravit spoje , len mám taky problém ze mám len jeden kluc k autu (tak som to kupil) a ani ten jeden kluc neotvára manualne dvere, len s dialkovym, takze mám obavy ze tá konfortná jednotka ked to odpojím zabudne aj ten jeden kluc, chcem sa vás spytat, kedze ste uz takéto robili, ci si to myslím správne a ozaj to bude treba naprogramovat RJ.  auto je superb1 rv.2007  dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den všem kdo tu ještě je.

 

Prolez jsem fórem od první stránky až na konec, vše si přečetl. 

Kabely svazků v pohodě, jak pod řidičem tak za řidičem, komfort jednotka čistá suchá, pojistky v pohodě. 

 

Problém: Nesvítí komplet interiér, kufr nesvítí, zadní osvětlení sedaček nesvítí, přední osvětlení nesvítí jen 2 červené diody, nesvítí ani ledky na zpětných zrcátkách, kastlik nesvítí, na nohy také ne, prostě komplet interiér. 

 

Co se mi, ale stalo je, že jsem vyndal akumulátor a dal ho nabít. Když jsem pak akumulátor vrátil, tak se vše rozsvítilo a fungovalo. Po nějakém čase zase opět nic nesvítí. 

 

Takže se ptám, co by mohlo teoreticky tohle způsobovat ?

(Vymazání chyb v jednotce, když jsem vyndal akumulátor a pak ho po několika hodinách vrátil ? proto to fungovalo nebo jak si to mám vysvětlit) 

 

Děkuji předem za odpověď pokud tu ještě někdo zůstal

 

Superb 1.9 Tdi 85kw ročník 2007

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...