Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

Ahoj,

narazil jsem při pájení drátů na tento svazek černozelených drátů, ale nedávali mi žádný proud. Po stříhnutí drátů asi 4cm také nic. Zjistil jsem ale, že mi rozpojení těchto drátů přestal fungovat blikač v zrcátku u spolujezdce a ukazatel směru u budíků blikal mnohem rychleji. Tak jsem ty černozelené dráty spájel dohromady a zase to šlo. Bohužel stále nesvítí osvětlení při otevření dveří (ručně to zaponout jde) a blikač v zrcátku u řidiče + ledky pod zrcátkama (obě). Nevíte kam tyto dráty vedou a proč mi do nich nejde proud? Je mi ale divné, že při jejich přerušení to ovlivní ten blikač.

Ostatní dráty s tou šprckou mi proud dávali, ale pro jistotu jsem je spájel také. Kromě myslím červenomodrého, který měl silnější průměr než ty ostatní do toho se mi jít nechtělo. Většinou když se do toho začnu s..t tak si podělám i další věci :feve: Prosím o jakoukoli radu.

Díky

post-64616-0-65358100-1305413512_thumb.j

Editováno: , autor: tvankat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobře tedy, snad pak dáš pokoj... ;)

Na té poslední fotce tu spojku vidíš, rozmotej tu černou pásku, co je okolo svazku.

Nebud línej a pořádně se dívej. Najdeš jich pák víc... G U M O V A´ B U Ž I´R K A !!!

Tam nejdeš ty klemy......... :prc:

Ahoj,

prosím vás včera jsem měl rozebraný koberec u komfortky a všechny spoje v gumových bužírkách úplně OK.

Nejde mi komplet vnitřní osvětlení a mezi budíkama mi nesvítí nebo sem tam problinke panel s rádiem jinak počítač funguje normálně.

Když chci otevřít jakékoliv okno poskakuje.

Chtěl jsem se zaptat jestli to může být tím, že mám zadní pravé dveře odpojené s elektriky nebo mám v p..... komfortku.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

narazil jsem při pájení drátů na tento svazek černozelených drátů, ale nedávali mi žádný proud. Po stříhnutí drátů asi 4cm také nic. Zjistil jsem ale, že mi rozpojení těchto drátů přestal fungovat blikač v zrcátku u spolujezdce a ukazatel směru u budíků blikal mnohem rychleji. Tak jsem ty černozelené dráty spájel dohromady a zase to šlo. Bohužel stále nesvítí osvětlení při otevření dveří (ručně to zaponout jde) a blikač v zrcátku u řidiče + ledky pod zrcátkama (obě). Nevíte kam tyto dráty vedou a proč mi do nich nejde proud? Je mi ale divné, že při jejich přerušení to ovlivní ten blikač.

Ostatní dráty s tou šprckou mi proud dávali, ale pro jistotu jsem je spájel také. Kromě myslím červenomodrého, který měl silnější průměr než ty ostatní do toho se mi jít nechtělo. Většinou když se do toho začnu s..t tak si podělám i další věci :feve: Prosím o jakoukoli radu.

Díky

Ahoj, propojení (ukostření) světel dveřními spínači je taženo hnědo-černým vodičem. Když otevřeš dveře - rozsvítí se ti příslušné světýlko u nohou a pod dveřmi? Zeleno-černý vodič je propejení pravé strany blikačů. Proto se blinkr choval jak se choval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám stejný problém. Nesvítí interiér, lampičky, LEDky v zrcátkách, v kufru a osvětlení podlahy. Vlastním SUPERBA 1.9TDi 96kW r.v.11/2005.

Postupoval jsem podle rad napsaných výše, odizoloval VŠECHNY gumové bužírky, bylo jich celkem 6. Žádná extrémní oxidace na nich nebyla, pouze lehce na povrchu, přesto jsem všechny precizně zapájel a opět zaizoloval.

Bohužel to nepomohlo. Napadá vás nějaká další příčina? Vzhledem k tomu, jak se porucha začala projevovat, (jedno to šlo, podruhý ne, poté opět ano, atd. nakonec to nejde vůbec) bych to viděl na mechanickou záležitost. Mohl by to být i problém uvnitř komfortky?

Díky za všechny rady napsané výše i za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

jeffe, měl jsem stejnej problém, mrkni jestě pod koberec za sedadlo spolujezdce, tam je zase svazek kabelu a 2klemy, ty patri taky k osvětleni interieru... oprav stejnym zpusobem a melo by byt po problemu... me tam nekudyma teče protoze mam zase durch mokrej koberec... a uz nevim cim to je... vsechno jsem uz zatmelil a porad to stejny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mám problém :-) ohledně osvětlení interieru na SUP I..Když světlo manuálně zapnu je vše ok ,ale nereaguje při otevření dveří to samé mám se světly v zrcátkách ty pro změnu nesvítí vůbec.vyzkoušel jsem snad uplně vše co se píše na forum ale nic nepomohlo.Prosím o radu.Děkuji všem za odpověd.

Tak problém vyřešen byl to svazek uhnilích drátů za sedačkou řidiče

Editováno: , autor: xitp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Chlapci ja mam problem mne nesvieti osvetlenie soferove nad nohami .. nesvieti mi svetlo v odkladacej skrinke a nesvietia mi ani svetielka na nohy u spolujazdca a za spolujazdcom vzadu tiez na nohy ,... v com moze byt problem ?? ziarovky som komplet vsetky vymenil... poistky vyzeraju byt ok ... .. pripadne ktora by to mohla byt poistka ?? osvetlenie spatnych zrkadiel svieti a stropna lampa tiez ... kazda rada dobra dik....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šáhní na koberec řidiče jestli neni mokrej...Použivas gumove koberečky pres zimu nebo jen latkove? Pod nohama je totiz komfortka ktera dostava zahul kdyz je pod vodou a vetsinou se tyhle problemy obevujou kdyz je pod vodou nekdy staci vysusit poradne a je klid a najit misto kudy tam tece voda...nechci strasit ale je to mozny problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz som medzi casom stiho predat superba , ale dal som to opravit a problem bol ze sa ucpal odvodnovaci kanal pod baterkou je v npm taka guma odporuca sa vytrhmut , A chyba bola v tom ze zatieklo po vodicove nohy a tam su niake kable a su zabalene v drotenej ochrane a ta skorodovala a vznikol skrat ..

a este treba pozret hlavne poistky tie su az za tymy co su hned vidiet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha .. no lebo vcera mi zazracne sa opravili spolujazdcove dvere neukazovalo mi na maxidote ze su otvorene a ani nic nesvietilo (spodne svetlo na dverach -stropna lampa) od vcera to zrazu ide klop klop klop :D ale nesvieti mi stale svetlo v odkladacej skrinke a ani svetla soferove nad pedalmi a svetlo spolujazdca pod odkladacou skrinkou ani zadne prave svetlo pod sedackou ... ziarovky som vymenil.... a inac nemate niekto navod ako vlozit svetlo co je zospodu sedacky??? ja som ho tam nemohol dat .. vybrat som ho vybral ale teraz ho zalozit nemozem ... skusal som sa snim natahovat pol hodiny a nic... pozeral som na druhej sedacke a skusal som ho davat tak isto ale bez vysledku ....diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

 

podle všech příznaků mám stejný problém s kabeláží ke komfortce. Přiznám ale, že si na to sám netroufám a ani nemám čím a hlavně kde. Pomohl by mi s tím někdo z vás v rozumném dojezdu od Prahy? Cenu za Váš čas a pomoc respektuju :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim,mam taky dotaz,nedavno sem si koupil taky superba  2002  2,8 a nesviti mi interierovi svetylka,jen vzadu za ridicem sviti.potom mi nefunguje navigace a ani radio celkove,prej by to mely bejt vsechno pojistky.hledal sem je a krome na boku u ridice sem zadny jiny nenasel,sem lajk,nekde sem tady cetl,ze hnijou kabely u ridice ve svazku tak jestli to ma cenu koukat na pojistky.auto stalo skoro celou zimu venku takze kdyz to rozmrzavalo tak i vevnitr byla urcite nejaka voda,po celnim skle v interieru to bylo videt jak to teklo.Diky za jaky koliv rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...