Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 74 kW


OloZX6R

Doporučené příspěvky

Souhlasím s Niceone vypadá to tak jako kdyby měla zataženou ruční brzdu.

Myslel jsem ,že aspon na tu 3 z 60 na 100 to poletí ,ale ono ne. Jsem tedy zklamám z toho motoru leda ,že by to bylo do kopce.

to neviem kde to bolo tocene ale mne tam pridu tie videa HTP ze to je tocene dole kopcom. mne napriklad vyhovuje zvuk a chod 16V, holt kazdemu nieco ine

p.s.: nikto tu nezacinajte tuto temu to je iba moj postreh a tym to konci, inak zmazen prispevok. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R:

musim uznat ze byvale HTP si mal naozaj vyspekovane a bolo pekne urobene, inak k tomu 16V pises ze mas AUB 2002 tak to mame rovnaky rocnik. aj ja som uvazoval nad 74kW verziou ale kupil som 55kW z dovodu ze ta seria AUB zrala olej a to nemas pri kupe sancu zistit a nasledna oprava je celkom draha tak sa mi do toho nechcelo. co mam informacie tak aj samotny technik v boleslavy sa preriekol a povedal jasne to je znamy problem toho motoru su tam zle prilis mäkke kruzky na piestoch a za chvilu su v cudu. (dokonca ak si dobre pamätam tak stieracie kruzky sa stalo ze z vyroby boli naopak otocene) takze to bola kupa trochu macky vo vreci. ale ked mas moznost to za rozumnu cenu spravit tak by to malo byt v pohode, k najazdu km to moze byt stocene. inak co som sledoval ceny za fabie tak prave niektore 16V obzvlast 74kW su lacnejsie ako MPI rovnako stare cca rovnaky najazd a 16V ma lepsiu vybavu. tu je jedina moznost ze tomu 16V nieco bude a prave podla mna je u tychto aut problem spotreby oleja + moze byt v cudu katalyzator.

inak nech ti to dobre jazdi a dufam ze tieto problemy na aute nebudes mat.

p.s.: sem tam musis tomu pretiahnut kostru a vsetkych 16V a 100 chrustov :D

Díky za přínosný příspěvěk,,, -_- o tom oleji jsem už slyšel, ale nevěděl jsem, co to způsobuje ani jsme to vpráci nějak neřešili.. ;) Každopádně pokud to moje bude chtít baštit olej, dostane se mu rektální péče s následnou výměnou potřebných věcí a uvidíme, jak to dopadne.. :D

ps: díkes za pochvalu HTP, určitě ho tu na foru ještě uvidíme, kupec je tady z fora.. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký je rozdíl mezi AUB a BBZ, já myslel že jsou to stejné motory. Jsem si všimnul, že AUB má červené už v 6250 ot/min a BBZ až v 6500 ot/min, jak to???

myslim ze je to podobne ako u aua bby. takze tam bolo nahradene zapalovacie trafo cievkami na svieckach, je pouzita ina riadiaca jednotka a system vedenia spätnych vyfukovych plynov je trosku inac rieseny. to co som postrehol ja mozno su tam aj dalsie zmeny ked niekto vie nech doplni a este tam bol vraj odstraneny problem zrania oleja.

p.s.: ono su to rovnake motory tam sa vychytavali drobnosti.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R napsal:

Já jsem se doteď o ty 16-ti ventily vůbec nezajímal, tak nevim, jak jsou na tom,,,jinak díky za info a odkazy.. -_-

Tak já Ti sem hned jeden odkaz hodím:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=10125

Nejzasvěcenější rady k tomuto motoru tam máš právě Ty :t

ale ved ja si pamätam ze OloZX6R tu pisal poruchy k jednotlivym motorom najcastejsie zavady co im chodia do prace.

on sa chcel uistit ze kupil dobre tak mu to nekaz, podla mna vie o tom motore a len sa potreboval uistit aby mu to potvrdili viaceri ludia -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R napsal:

Já jsem se doteď o ty 16-ti ventily vůbec nezajímal, tak nevim, jak jsou na tom,,,jinak díky za info a odkazy.. -_-

Tak já Ti sem hned jeden odkaz hodím:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=10125

Nejzasvěcenější rady k tomuto motoru tam máš právě Ty :t

NEEEEE...ten odkaz je jenom o oleji, a je to tam přesně popsaný... ;) Já vím jakej se tam lije olej, ale zajímá mě jaký s tim maj lidi zkušenosti, údržba, závady, rady... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ved ja si pamätam ze OloZX6R tu pisal poruchy k jednotlivym motorom najcastejsie zavady co im chodia do prace.

on sa chcel uistit ze kupil dobre tak mu to nekaz, podla mna vie o tom motore a len sa potreboval uistit aby mu to potvrdili viaceri ludia -_-

Někde jsem tu k poruchám přispíval, ale fakt s tím motorem nemám zkušenost, nikdy jsem s ním nejezdil (kromě služební WV Caddy 16V 55KW). Třeba vůbec netuším, jak s tím jezdit. U htp jsem jezdil ve městě na 4 přesně 50KM/h, jak je to u tohoto motoru??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R: tak 74kW je este tocivejsia ako 55kW. to je si jazdil 50km/h na 4 na htp tak na to mozes zabudnut. nie ze by to neslo ale ak by si sa pokusal o akceleraciu tak to je nic tomu sa nechce. ja jazdim po meste 60km/h na 3-ke je tam cca 2900ot. inak 55-ka zacina tahat od 3000 ot. a 74kW aspon 3500 ale znacne oziva pri 4000. vela ludi hovori ze 16V je v meste nepohodlny. jednu vec co sa budes musiet naucit je podradovanie a radenie drzat to v otackach a to je dolezite aj v kopci. ja jazdim : 1-20, 2-40, 3-75(80), 4-100, 5- ---. napr. mimo mesto ked chytis nakladat a ide 70km/h tak na 4-ke obiehat je o hubu musi tam byt dost miesta a nesmies byt nalozeny. najlepsie je dat za 3 a ides. alebo do kopca ked ides 90 a mas 5-ku tak to bud zacne spomalovat alebo sa trapit zalezi aky je kopec a akosi nalozeny. vtedy je lepsie dat za 4. ja som sa naucil ze pokial tam nie je 3000 ot tak sa tomu nechce. mne sa zvuk paci od 3500-4000ot tam chyta taky sportovy :). zo 74kW nemam skusenost ale iba vyjadrenia majitelov a ty mi potvrdili ze ju treba tocit este viac ako 55-ku. naopak mojmu motoru vyhovuju otacky 3000ot. tam si len tak spokojne pradie. inak tento rok co som bol v tarach tak moja skusenost je ze ked v aute isli 4 ludia + veci v kufry a chytil som domiesavac v kopci ktory isiel 20km/h tak dam za 2-ku otacky cca 2000ot. a cchel si obiehat tak zo zaciatku uplne mrtve ani sa mu nechcelo ked sa uz blizili otacky k 3000ot tak zacal tahat ale dovtedy len velmi lezerne. ku chate som mal asi tak cca 8km do kopca sem tam trochu rovinka a trochu zla cesta a zakruty. na 3-ke sa to nedalo ist auto tahalo lenze prisla zakruta alebo nie a musel si spomalit na 50km/h tak to zacalo klesat. takze za 2 a otacky cca 3500-4000ot. a islo sa ked som prisiel a zastavil tak vetraky hucali ako o zivot :D

inak ta tvoja 74-ka to je dialnicny typ tak tomu pretiahni kostru a uvidis ako ide ze od 4-6t ot ma najlepsi zaber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen doplnil, že klidně můžeš dávat pětku při 70 km/h, ale když potřebuješ výkon tak těch 3500-4000 ot/min musíš mít. Po městě jezdi klidně na čtyřku, točí myslim 2000 ot/min. Prostě všechny rychlosti můžeš dávat dřív než u 55kw verze, díky kratší převodovce a jestli jsi jezdil s HTP 47kw, tak moc nemusíš měnit návyky, protože převodovka je přibližně stejně odstupňovaná.

A ještě něco, tento motor není na dálnici, sílu na to má, ale jak už jsem zmínil, má příliš krátkou převodovku, takže na dálnici raději 55kw verzi, která má delší převody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen doplnil, že klidně můžeš dávat pětku při 70 km/h, ale když potřebuješ výkon tak těch 3500-4000 ot/min musíš mít. Po městě jezdi klidně na čtyřku, točí myslim 2000 ot/min. Prostě všechny rychlosti můžeš dávat dřív než u 55kw verze, díky kratší převodovce a jestli jsi jezdil s HTP 47kw, tak moc nemusíš měnit návyky, protože převodovka je přibližně stejně odstupňovaná.

A ještě něco, tento motor není na dálnici, sílu na to má, ale jak už jsem zmínil, má příliš krátkou převodovku, takže na dálnici raději 55kw verzi, která má delší převody.

ma pravdu 74KW je sprevodovana do lahka, 55KW ma dlhsiu 3,4,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen doplnil, že klidně můžeš dávat pětku při 70 km/h, ale když potřebuješ výkon tak těch 3500-4000 ot/min musíš mít. Po městě jezdi klidně na čtyřku, točí myslim 2000 ot/min. Prostě všechny rychlosti můžeš dávat dřív než u 55kw verze, díky kratší převodovce a jestli jsi jezdil s HTP 47kw, tak moc nemusíš měnit návyky, protože převodovka je přibližně stejně odstupňovaná.

A ještě něco, tento motor není na dálnici, sílu na to má, ale jak už jsem zmínil, má příliš krátkou převodovku, takže na dálnici raději 55kw verzi, která má delší převody.

nic proti tomu co si napisal ale musim trochu nesuhlasit. jasne moze tam mat zaradene co chce. aj s prevodovanim mas pravdu lenze nezabudaj ze 74kW verzia je tocivejsia ako 55kW. u vas v cechach je po meste 50km/h a mat tam 4-ku je nezmysel ved pri 60km/h to toci cca 3000ot. a to su podla mna optimalne kde ten motor nezere. a v 70km/h mat 5-ku to je tiez nezmysel ved pri 80km/h to toci cca 2500ot. a pri 70km/h tam nebude viac ako 2200-2250ot. to nie su ani podmienky na zrychlenie mimo mesto ked mas prazdnu cestu na predpisovych 90km/h to tak maximalne udrziavacka. ale pokial jazdis tak ze zadupavas pedal aby to zacalo vobec zrychlovat tak je to tvoja vec. ja ti uvediem priklad ze ked idem 100km/h na 4-ke a nie som nejako extra nalozeny tak pedal staci mat iba minimalne stlaceny aby auto tahalo. ja tvrdim ze motoru treba nechat dychat a nie ho dusit. tot moj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr: prostě když se nechvátá, tak 50 km/h čtyrka trochu přidání plynu, 70 km/h za pět, 90 km/h a chybí další rychlost... Ale zdůrazňuji, že se jedná o roviny, nebo jízdu z kopce. Jinak klidně čtyrku do 100-110 km/h, když je potřeba. Ale ať si OloZX6R vyzkouší sám, jak se motor pěkně rozjíždí i na tu pětku.

Ale ještě jednou bych chtěl napsat, že ty videa jsou nějaký divný, protože mu to nějak nejede, moje dala do slabého stoupání (dálnice u Tábora od Prahy hned z kraje) 200 km/h bez problémů a šla by dál, dokonce ani OII s 2.0 TDI, s kterou jsme jeli od Prahy a byli na silnici nejrychleší, nám nějak moc neodjížděla. Potom nám ujela, zřejmě ji hnal pořád co to dalo (potom jsme zbrzdili na 170 km/h, řídil táta :-)) Jo a abych nezapomněl, bylo to na N95 a najeto 15 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě připadá, že na těch prvních dvou videech to moc nejede. To poslední (0-100) jsem točil já minulej týden. šlo by to zvládnout ještě o něco rychlej, ale byla mokrá silnice a jednička stála skoro na místě, proto ten pokles otáček, musel sem ubrat plyn.

Jinak souhlasím s One-z, že 200 tacho není problém po rovince.

Editováno: , autor: z-e-v-l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OloZX6R: tak 74kW je este tocivejsia ako 55kW. to je si jazdil 50km/h na 4 na htp tak na to mozes zabudnut. nie ze by to neslo ale ak by si sa pokusal o akceleraciu tak to je nic tomu sa nechce. ja jazdim po meste 60km/h na 3-ke je tam cca 2900ot. inak 55-ka zacina tahat od 3000 ot. a 74kW aspon 3500 ale znacne oziva pri 4000. vela ludi hovori ze 16V je v meste nepohodlny. jednu vec co sa budes musiet naucit je podradovanie a radenie drzat to v otackach a to je dolezite aj v kopci. ja jazdim : 1-20, 2-40, 3-75(80), 4-100, 5- ---. napr. mimo mesto ked chytis nakladat a ide 70km/h tak na 4-ke obiehat je o hubu musi tam byt dost miesta a nesmies byt nalozeny. najlepsie je dat za 3 a ides. alebo do kopca ked ides 90 a mas 5-ku tak to bud zacne spomalovat alebo sa trapit zalezi aky je kopec a akosi nalozeny. vtedy je lepsie dat za 4. ja som sa naucil ze pokial tam nie je 3000 ot tak sa tomu nechce. mne sa zvuk paci od 3500-4000ot tam chyta taky sportovy :). zo 74kW nemam skusenost ale iba vyjadrenia majitelov a ty mi potvrdili ze ju treba tocit este viac ako 55-ku. naopak mojmu motoru vyhovuju otacky 3000ot. tam si len tak spokojne pradie. inak tento rok co som bol v tarach tak moja skusenost je ze ked v aute isli 4 ludia + veci v kufry a chytil som domiesavac v kopci ktory isiel 20km/h tak dam za 2-ku otacky cca 2000ot. a cchel si obiehat tak zo zaciatku uplne mrtve ani sa mu nechcelo ked sa uz blizili otacky k 3000ot tak zacal tahat ale dovtedy len velmi lezerne. ku chate som mal asi tak cca 8km do kopca sem tam trochu rovinka a trochu zla cesta a zakruty. na 3-ke sa to nedalo ist auto tahalo lenze prisla zakruta alebo nie a musel si spomalit na 50km/h tak to zacalo klesat. takze za 2 a otacky cca 3500-4000ot. a islo sa ked som prisiel a zastavil tak vetraky hucali ako o zivot :D

inak ta tvoja 74-ka to je dialnicny typ tak tomu pretiahni kostru a uvidis ako ide ze od 4-6t ot ma najlepsi zaber.

JO tak s tímto souhlasím. Ten sportovní zvuk od 3000 se mi moc líbí. Sorry za OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už to tu psal, ale ještě jednou... ta 74 kW verze má tu výhodu, že třeba na hlavních silnicích se s ní dá jezdit... na 5-ku dobubláš za kamiony, dáš za 3, šlápneš na to a vyhodíš blinkr... ve 140 zabzíká omezovač, vyřadíš, hodíš pravej blinkr a zařadíš se (před kamion) .. rychlost postupně padá až k dalším kamionům....(tam dáš buď 5-ku nebo zase 3-ku)

Jinak se s 74 dá v pohodě jezdit na 5-ku pan klobouk za kamionama (ale proč ?), v obci na 4-ku 50 km/h udrží, ale trápí se, 3-ka je lepší.

Optimální cestovní rychlost na dálnicích vidím někde okolo 150-160 km (s tím, že pod plynem máš rezervu a když potřebuješ, tak i hodně rychle jedeš o 30 km rychleji... a brzdy tam jsou taky)

Má krátkou převodovku, taklže O1 - 1.6 - 73 kW jí ujede. (což jednou objevili, světe div se, ve Světě motorů)

Servis bude dražší - ale záleží, kolik ročně najedeš. Třeba mě žrala na těch 1000 km, co jsem ji měl půjčenou, podle PP 6,2/100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...