Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 74 kW


OloZX6R

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Fabia 1.4 74 kW AUB, r.v. 2000, najeto při koupi 103.000 km, teď 111.000 - jsem 3tí majitel, po pár stech ujetých kilometrů jsem zjistil, že žere olej a to dost nevybíravě cca. litr/1000 km. Prodejce říkal, že je to problém těchto motorů, prý vždy pomohla jen výměna guferek ventilů a pístních kroužků. Po výměně už nedolévám, ujeto 7000 km a hladina se nehnula. Naštěstí mi to vyměnili na záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jsem vyíral dlouho :-D po zkušenostech od jednoho nejmenovaného největšího bazaru :-D. Vybral jsem Fabku na netu, samozřejmě si pro Vás přijedeme atd., auto již bylo prodáno, jaká náhoda. Tak jsme vybírali jié, byla Fabka za 149.000 Kč 1.2 HTP přestavená na plyn, po otevření jsme zjistili, že plyn byl demontován :-D, svítila kontrolka emisí, prý to je normální, při jízdě motor padal do nouzového režimu, prý mi dají slevu a mám si to opravit sám. Potom zase prodejce, který měl úvěr se skoro 100% navýšení s 30% akontací, nechápu. Po nezdarech jsem našel na netu mojí Fabču :-D, měla mouchy, ale servis bez problémů vyřešil, celkem jsem čuměl na drát :-D. Adresa: www.autoa-c.cz :palec2: Na jednom nejmenovaném webu jsem byl označen za prodejce nebo zaměstnance :-D. Prostě slušní prodejci existují. Mohli bychom založit vlákno a dát tipy na prodejce a servisy, protože to jsem pročetl, tak se občas nestačím divit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jak už někteří vědí, prodal jsem svoje htp a koupil combi s výše uvedeným motorem. Mohli by majitelé této motorizace napsat svoje zkušenosti s tímto motorem, spotřebu, závady, na co si dát pozor a podobně? Díkes všem.. -_-

jinak mám rok 2002 kód motoru AUB

ps: čekám kvalitní diskus,,,žádný pomlouvání htp a podobně.. B)

Našel jsem na "konkurenčním" fóru "http://www.maxiforum.cz/index.php?topic=26927.0" solidní zdroj informací - dílenské učební příručky a knížku Jak na to - Fabia. V dílenských učebních příručkách jsou fakt dobře popsaný jdnotlivý systémy auta se spoustou obrázků - umístění, zapojení a tak - tady jsem nic takovýho nenašel. Tak ať vám následující informace pomůžou :)

Na uvedených odkazech jsou ke stažení dílenské učební pomůcky

http://rapidshare.com/files/25140613/dilen...mucky.part1.rar

http://rapidshare.com/files/25154210/dilen...mucky.part2.rar

a na dalších dvou je ke stažní příručka Jak na to - fabia

http://rapidshare.com/files/123880403/Jak_...Fabia.part1.rar

http://rapidshare.com/files/123881424/Jak_...Fabia.part2.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám dotaz na majitele této motorizace novějších r.v.. Momentálně sháním vozítko manželce. Jezdí sama, max. vzadu 2 psy, proto chci kombíka. Roční nájezd do 7.000 km, převážně město/okresky.

Ve srovnání 4-5 let starých aut typu Fokus, Astra a požadované výbavy (klima, posilovač, ABS, bagy) vychází menší a jí dostačující Fabie s motorem 74kW cenově mnohem lépe.

Co říkáte? Uvažovat o koupi? Projevují se i u ročníků 2004/2005 závady s únikem oleje nebo už tyto motory byly lepší a co do spolehlivosti srovnatelné s 55kW verzí? Díky předem za názory.

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem zo startovanim mam 1,4 16V 74kW. Robi to teply aj studeny motor. VAG nevypisuje ziadnu chybu. Jedine co som postrehol je ze zacali casto odchadzat zapalovacie cievky.Uz som vymenil aj skrtiacu klapku za novu ale asi to bude nieco v elektrike a tam si moc rady neviemi . Berem kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, díky za toto téma. Mám také 1.4 16v 74kw bbz. Je to 2006 a těsně po záruce jsem ji koupil jako druhý majitel po nějaké paní, která s tím jezdila 20 km do práce a zpět. Při koupi jsem se ho strašně bál, protože to auto bylo neskutečně líné a vůbec se mu nechtělo do otáček. Nicméně jsem se pro něj stejně rozhodl. Kupodivu jsem ho brzy rozlítal a teď šlape jako hodinky. Olej nesežrala zatím žádnej a to už má 85 tisic. olej měním po 12tis a na jaře se chystám na rozvody. Motor chvílema začal být ve vysokých rychlostech hlučný tak mi bylo doporučeno dávat jiný olej. Nevím no, od té doby liju 10w60 a šlape moc krásně. Líbí se mi že má jak říkám dva režimy jízdy. Pohodovou jízdou 100km/h jedu do 6l. Pokud se člověk veze nebo jedu dálnici do 160km/h tak do těch 8,5l. coš mě celkem vyhovuje. Zarazilo mě jak zde píšete o omezovači. Mě sepne až těsně před 7tis otáč. někde 6900 což je mi divné že by byl rozdíl. a pak ještě jedna věc. Nevím jak jste na tom vy s klidem motoru při volnoběhu. Když natankuju 95 benzín a je to nějaká ta pumpa beze jména, čekám že mi vyskočí chvílema ven. Proto raději tankuji 98 nebo 100, protože je potom motor klidný. Nevím jestli sem si to vsugeroval nebo je to možné. Někde jsem četl že 95 oktanový benzín těch oktanů 95 stejně nemá. má nějakou toleranci ve které se pohybuje. Proto tankuju 98 a víc že tam těch 95 oktanů minimálně bude. co si o tom myslíte.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono když chceš maximální zrychlení, tak je to naopak nutný točit přes 6000. I když to má v 6000 maximální výkon, tak ani za touto hranicí motor nijak neuvadá a když přeřadíš na další kvalt, tak se ti točky dostanou na něco okolo 4500rpm kde je zas max krouťák. Takže bych řekl že pro maximální zrychlení ideální. Kdysi jsem natáčel zrychlení na mobil, kde jsou ty otáčky vidět.

Editováno: , autor: z-e-v-l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Ahoj.

Planuju nakup 1.4 74KW z roku 2006. Ale po precteni par recenzi a tohoto fora jsem zjistil, ze je problem se zranim oleje. Je tento problem i vyssich rocniku zlaste pak ten 2006? Mam vyhlidnuteho jednoho kombika v plne vybave, najeto cca 80T KM dle tacho. je cena 168000 adekvatni? Na co se zamerit pri koupi?

Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravím, nevíte někdo číslo nebo rozměr těsnení v místě toho sání po případě jestli jste ho někdo měnil a co to může znamenat ten čoud , jak je demontáž náročná stačí povolit tech osum šroubu na hoře nebo kolik,co ještě je potřeba ? Díky za radu :)

 

IMG_20180213_144322.jpg

IMG_20180213_144309.jpg

IMG_20180213_144317.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...