Přejít na obsah

Rozdíl v motorech 1,2 HTP 47KW a 51KW


miro296

Doporučené příspěvky

Mám na zkušenější dotaz. Před příchodem nové fabie dobíhá ve výrobě poslední HTP. Pořád se vyrábí do fabie ta poslední inovace pod označením CGPA nebo přišla do konce výroby ještě nějaká změna? Někde se mluví o typech CGPB a CHTA.

Editováno: , autor: radlat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nevím zda jsem přesně pochopil dotaz, nicméně od přepracovaného typu HTPčka (CGPA) s výkonem 51kW (12V) vznikla odvozenina (CGPB) s výkonem 44kW (!!! 12V !!!). CGPB přišla do výroby 11/2011 snad kvůli tomu, ať nedělají dvě odlišné hlavy, takže to sjednotili. Převodovka je shodná, myslím co se týče délky převodů, jen už jsem se někdě ptal na další rozdíl mezi CGPA a CGPB - zda je těch 7 kW výkonu pouze softwarových.. Jinak bych sám uvažoval o úpravě své FII na 51 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CGP by mělo mít jiný typ rozvodového řetízku a má splňovat Euro 5, má jinak ukostřený motor jinak jsem si žádného rozdilu nevšiml v motoru. (Jo a nevím jestli FII ale Ibiza s tímhle motorem už třeba nemá hlídání hladiny chl. kapaliny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mam CGPC 55 kW v Toledu. Musim přiznat, že jede o poznání lépe  než HTP 47 ve fabii I. 

Ještě se mi líbí, že prodloužili pětku, tak to na dálnici tolik netočí (v 90kmh cca 2600ot). Prý ještě pozměnili rozvodový mechanismus a posílili katalizátor... celkem příjemný motor. Škoda že ho nedávaj do F III. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...