Přejít na obsah

Ukostření zesilovače


Host Bobik

Doporučené příspěvky

...z dřevotřísky to nedělej....lepším materiálem je MDF :palec2:

Jo já vím že MDF je mnohem lepší ale v té době kdy jsem to dělal jsem potřeboval nějaké cenově výhodné řešení no a tak mě napadlo tohle.Vyšlo mě to asi na 100Kč... :):):)

Ale jinak všem ostatním co se na to teprve chystaj tak opravdu doporučuju MDF.

Ale musím uznat že teda kufříky máte vyřešený skvěle.Já mám v zadu 35cm woofer v tubě takže toho moc na focení není.Je to sice už stařeček a zabere mi téměř celej kufr ale je to amerika a nehraje špatně.Pro krátkou Fabču to stačí..... :palec2::palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Bobiku, máš to hezký, jen co je pravda. Ale když se na to podívám z heldiska autohifi, tak tam musí docházet zákonitě k akustickému zkratu. Ty repro v platě nemají totiž žádnou ozvuřnici. Buď by to chtělo udělat pro ty repro v platě ozvučnici, nebo to nějak pořešit. Ale nenapadá mě jiný způsob :(

Jinak objem basáku máš určitě spočítán, tudíž je to správně nadimenzováno :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No než jsem do toho plata a jeho výroby šel, tak jsme o tom dost diskutovali s lewisem. Když má někdo takto odlehčené plato, tak dává ovály, tzv. freeair. Ty nepotřebují ozvučnici. O tomhle jsem neměl ani ponětí, ale co se dalo dělat. Plato jsem měl origo a to bylo nevzhledný. Takže jsem udělal jednoduchý pokusy. Naposlouchal jsem pár písniček při různých hlasitostechs platem co jsem měl. Pak jsem vyndal opěrky hlavy a plato dal tak, aby vznikla mezera a tím otevřený prostor. Zase jsem poslouchal a poslouchal a hledal rozdíly. Při nějakých písničkách (druzích hudby) to bylo poznat a hrálo to v neprospěch odlehčeného plata. Zejména u kabátů (přebasovaná hudba) byly rozdíly markantní. Ale v tom nejedou ani tak repráky, ale spíš sub, který ztratil "uzavřený" kufr. Jediná změna co se udělala byla ta, že se přenastavilo rádio a ejhle zvuk byl ještě lepší (pro mě) a tak jsem se pustil do výroby plata. V podstatě na zkoušku - buď to klapne a nebo ne. No a klaplo, hraje to v pohodě. Fígl je v tom, že v autě by ti měly hrát víc nahlas předky, který jsou komponentní a mají dvakrát dva tweetry. Takže se stáhnul zadek (na který je v současné době napojen i sub). Mám natáhlý jen dvoje cinche (symphony neměla řízení subu). rádio jsem mezi tím vyměnil za Clarion a ten má řízení subu zvlášť. Přidám cinche, ze všech repro se ořežou basy a ty si vezme na starosti jen dvoucívka. Je to jen o nastavení rádia (když to umí)

Jinak akustický zkrat je spojení, který se hodně pužívá a kdo říká, že ho slyší podle mě kecá. Tím nepopírám, že u mě třeba nastal. Ale neřeším to, mě se zvuk vyluzující z mé sestavy líbí a mám to tam jen pro zpříjemění cestování. Svůj účel to splnilo a na nějakém srazu skočím ke klukům co měří EMMU nebo něco podobného a nechám změřit a je, ať si pustí jejich CD a pořádně mě to zkritizují. Rád si nechám poradit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 9 let později...

Zdravím Vás. Mám dotaz a nejspíš asi nebude uplně vhodný tak mně prosím neukamenujte. Ve fábii kterou jsem koupil jsem měl rádio pioneer,zesilovač pioneer a basák ( tuba ). Jelikož basák a ani zesilovač nepotřebuji,tak bych jej rád oddělal,ale podařilo se mi akorát vypojit rádio a odmontovat tubu. Zde píšete že nejlepší je přivést napětí na baterku a ukostřit někde k pásu na očko,ale kabel který vede k zesilovači i s pojistkou jsem na baterce nenašel,tak jsem si myslel že je tedy zesilovač odpojený ( moc extra to nehrálo,spíš jak kdyby bez něj ) tak jsem ho chtěl z kufru odmontovat a zjistil jsem že do něj stále vede napětí ( nejsem si jistý jestli jsem měl vůbec zaplé zapalování,ale myslím že né ) a tak jsem pátral po kabelu. Kabel jsem našel zavedený za pojistkovou skřínkou u řidiče někde do míst jak jsou relátka ( byl vidět kabel s pojistkou v takové průhledné ampuli ). Avšak nevím jak se tam dostat a mám i obavy abych něco nepoškodil,kdyby to náhodou bylo připojené i na nějaké jiné spotřebiče u auta. Mám se toho bát nebo jen odpojit baterku a odpojit kabely u relátka ? Děkuji
Obrázek je stažený z internetu z oný zesilovač nebo tedy kabel jsem našel zapojený v zeleném kolečku vyznačeném na obrázku.

skoda-fabia-sedacky-072.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do svorkovnice v zeleném kroužku je přivedeno od akumulátoru tlustým vodičem trvalé plus a dál rozvedeno do celého auta tenčími vodiči. Když odpojíš kabel vedoucí od zesilovače, tak se nic nestane. Pokud se ti nechce rozebírat zespoda palubku, tak vyndej z pouzdra pojistku a odpoj z pojistkového pouzdra vodič vedoucí k zesilovači. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dula...Rád bych to zrušil uplně a třeba někomu na bazaru nebo po známosti ten zesilovač nabídl :) Kabely jsou vedené bokem auta kolem pásu až dozadu ( to bych uměl rozdělat,dělal jsem to na golfu když jsem tahal kabel k cd changeru ) a problém rozdělat palubku nemám. Takže pokud dobře chápu...odpojit baterku,rozdělat krabičku ( zelený kroužek na obrázku ),odpojit kabel k zesilovači a pak už se jenom pohrát s vytažením z celého auta ? Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...