Přejít na obsah

Klimatizace dodělání/předělání


veisen

Doporučené příspěvky

Taky mi to přijde že tam mám nějaká táhla, která se hýbou když přepnu tlačítko na panelu! Panel od Climatronicu potřeboval bych jen asi kabeláž, abych to mohl přepíchat???

Ještě detail topení..

cece to mas, nejak divny panel a jeste nejak upravovane teleso klimy.

Jde mi o tu nastavovanou kabelaz od motoru k regulatoru otacek ten regulator je predelavany origo je cerveny a vede k nemu kabel smotany dohromady a ne aby jsi takhle videl kam vede kazdy kablik.

Kdo ti to delal??

skoro bych rekl prasecina :kuk: a zrejme ti nepomuze nova kabelaz jelikoz tam mas divnej regulator otacek (to co je na tom plechu :kuk: ) mozna odesel a proto nejaky upravovany a nebo dany schvalne kvuli tomu panelu.

Zkusim ti zjistit vic o te tve klime (topeni nemas) zkus mi sem napsat presne ty cisla na tom stitku v tom cernem ramecku je to mazle a necitelne.

PS: jak jsme trosku vic zkoumaly ty fotky tak to co mas byla puvodne manualni klimatizace kterou nekdo predelal na automatickou dle naseho nazoru, topeni ma jiny blok a tvoje klima ma veden kabel do krytky motoru (predradny odpor) coz je jen u manualu (pokud dobre koukame) ale ty tam mas jeste ten zprasenej regulator na plechu - dle naseho nazoru vystipany otvor pro original (manual jej nema) a vsazen ten delany.

Zjistim vic ono mi bude i trosku stacit jen to oznaceni H37 AC Man CAG DD QC

edit : Tak jsem se mi potrvdilo co jsem si myslel, ta klima byla puvodne manual a je predelana na automatickou + neni vyrobena v CR ;) vice info az budu mit tu radu cisel

jjj podle štítku v kufru tam byla AC/manual, ale kdo tohle takhle sprasil nevím, ten panel ovládání je hodně podobný těm co jsou v audi! Už jsem to tak koupil, mohu zkusit kontaktovat původní majitele, co mi k tomu můžou říci!?

post-3282-1176327447_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ona audi ma podobne teleso klimy jako o1 muzu mrknout jake jsou rozdily ale az zitra ;) dle meho jsou minimalni max. nejake chybejici cidlo, uz si ty rozdily nepamatuji jsou to 4 roky co jsem vyrabel tyhle klimatizace.

Editováno: , autor: xxx.79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Pánové, mám v autě jen topení...chtěl by klimošku klidně jen manuální..jde to a co to obnáší?

Jde to, ale je to masakr... Musíš sehnat topení, saharu se 2 vrtulema, kompresor, chladič klima, hadice atd... A pak taky někoho kdo to udělá... Ani největším borcům se tady do toho moc nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám v autě jen topení...chtěl by klimošku klidně jen manuální..jde to a co to obnáší?

Jde to, ale je to masakr... Musíš sehnat topení, saharu se 2 vrtulema, kompresor, chladič klima, hadice atd... A pak taky někoho kdo to udělá... Ani největším borcům se tady do toho moc nechce...

ja bych to toho nesel a to tomu trochu hovim,prace nad hlavu,ze starej dilu,cele auto rozdelat,druhej drzak motoru,vrtat diry dovnitr a jak psal kolega,jeste milion dalsich dilu a elektriky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dodělat určitě jde.

Já ji mám dodělavanou. Byla dodělávaná předchozím majitelem v Německu. A je to neoriginál. Bohužel to dělalo nějaký prasate. Knektory jsou k ničemu, i montaž je hrůza. Musím si to předělat.

Videa

http://www.n-joy.cz/video/kilma-na-octavce/5RyfR7TeEgEwpgDB/

a

http://www.n-joy.cz/video/klima-na-octavce...NfIqzC0HN4bNEq/

Jak je vidět z videí, jde to udělat bez výměny sahary. Není nutný ani nový držák na motor, ale mě za určití vlhkosti píská klínový řemen, připisuji to nestandartnímu vedení řemenu. Není to ideální, ale já s tím jezdím již 3 roky.

Ciste teoreticky.....1.6/55kw bez klimy....pokud pominu fakt, ze vice zatizim motor, ma cenu se poustet do prestavby na manualni klimu ? ( O automaticke ani nepremyslim, to by se musela menit jeste hromada veci okolo ).

Pokud mate nekdo prehled, dejte vedet. Chladic, kompresor apod. snad nekde sezenu na vrakaci.....jde mne spis o celkovy prehled, co presne je treba delat. ( v DP neco je, ale pomalu, chytrej z toho nejsem ).

Chci klimu a nechci menit cele auto:).

Editováno: , autor: Franta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek lidičky,

Tak koukám, že se tu každý zatím dohaduje jak to nejde, jaká je to paakárna atd.... Ale aby někdo dal konkrétní info o tom zda to skutečně jde, kde, a třeba za kolik ( práce a za kolik díly) tak takový příspěvek zde není. Myslel jsem si, že tento portál je o tom že jsou zde fanoušci značky kteří mají skušenosti s tím, či s oným a vzájemně si poradí a nebo lépe, pomohou, vždyť každý umíme něco. Tak co kdyby místo posměchů zde byl už konečně příspěvek o tom, jak dodělat klimu, pokud v autě není, nebo jak předělat z A/C na Climatron, popř. spojení na někoho kdo to umí a za rozumný peníz je schopen pomoci, nebo tu věc zrealizovat?! Díky moc za odezvu, Zdenek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím ,že to na první stránce Váša napsal dost jasně , napsal i cenu .Tak o co vám jde ? Neumíte si přepnout na první stránku ?Jinak jestli někdo chce koupit díly tak je tu na to myslím Bazar :p

To je sice pravda, ale je tam velmi málo informací. Pokud ještě umím číst, tak tam je odhad předělání a A/C na Climatronik, ale pokud člověk v autě klimu nemá vůbec??? Nějaké díly mám v garáži a nějakou pětku ušetřenou také, ale komu to mám dátl, když jsem tu NENAŠEL NIKOHO KDO BY TO NAMONTOVAL??????????????????????????? Pokud by někdo chtěl tak moje ICQ: 219930078. Díky Čerňas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z ničeho na climatron:

držák kompresoru 500

jednotka dochlazování 1000-1500

chladič 1500

sahara + vrtule 2000-3000

zásobník média 500

trubky 3000

topení 1500

panel (jednotka) 1000-1500

kabeláž 2000

naplnění 1000

čidlo svitu, venkovní teploty ... 1500

práce ???

čas cca 2-3 dny

čas A/C - climatron jde i za 1 den

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z ničeho na climatron:

držák kompresoru 500

jednotka dochlazování 1000-1500

chladič 1500

sahara + vrtule 2000-3000

zásobník média 500

trubky 3000

topení 1500

panel (jednotka) 1000-1500

kabeláž 2000

naplnění 1000

čidlo svitu, venkovní teploty ... 1500

práce ???

čas cca 2-3 dny

čas A/C - climatron jde i za 1 den

Děkuji za odpověď, mám v garáži A/C skoreo komplet, tedy až na chladič s vrtulema, kabeláž, držák na kompresor a nádobku na tu směs, teď bych uvítal radu, kde tyto věci dosehnat ( ne vrakoviště ) a pak zda někdo neví kdo by mi s tím pomohl. Díky moc, :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

dalsi blazen je na svete,co to bude predelavat,na rocni premlouvani rodiny,ale radim vam dobre,radeji to auto bez klimi prodat a koupit s klimou..Jelikoz bude predelavat tdi,tak kdyz opomenu drobnosti typu sundani palubky,celeho predku,chladice,baterky,filtru,naft,paliv,vsechny nadobky,tak pak prijde jahudka v sundani vstrik.cerpadla,posil,rizeni,alter,takze jak sem predtim zminoval nejake vrtani do steny ,tak to je to nejmensi.A nakonec bude elektrika,ale to uz bude delat nekdo jiny,to uz budu nekde na pivu a proklinat vsechny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsi blazen je na svete,co to bude predelavat,na rocni premlouvani rodiny,ale radim vam dobre,radeji to auto bez klimi prodat a koupit s klimou..Jelikoz bude predelavat tdi,tak kdyz opomenu drobnosti typu sundani palubky,celeho predku,chladice,baterky,filtru,naft,paliv,vsechny nadobky,tak pak prijde jahudka v sundani vstrik.cerpadla,posil,rizeni,alter,takze jak sem predtim zminoval nejake vrtani do steny ,tak to je to nejmensi.A nakonec bude elektrika,ale to uz bude delat nekdo jiny,to uz budu nekde na pivu a proklinat vsechny

zas tak hrozné to není, půlku auta vyházíš a pak zase naházíš, já si to rozdělil na několik etap napoprvé mi vše klaplo a už mám v autě chládek, jéé :palec2:

viz: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=24773

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...