Přejít na obsah

Škrtící klapka


pmultimix

Doporučené příspěvky

A dá se nějak vymontovat ?

Ja som ju čistil tak ,že som vyšroboval 4 torxy odpojil sanie vytiahol som ju jemne, poumyval tech. benzinom z jednej aj druhej strany.Konektor som neodpajal. poskladal naspäť a nebolo treba ani VAG-om nastavovať.Nesmieš pohnuť klapkou.

Po takomto vyčisteni mi spotreba pri volnobehu klesla o 0,1l podla PP :palec2:

kolko si mal povodne spotrebu na volnobeh pri zahriatom aute vypnutych svetlach a ventilatore na 0 ?

PS: pred cistenim Ti nekolisali otacky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak páni, čo v prípade že je klapka plastová - na HTP je, viz foto

v stredu na garančke som sa pytal chlapika že či ju netreba vyčistiť a on mi povedal ldve veci: to čo už bolo tu spominane - že po čisteni nemusi isť motor tak ako išiel na volnobeh a druhe splietal niečo o plastovom nasavacom systéme že tam sa im stalo že po vyčisteni resp keď sa tam dostal ten čistiaci prostriedok že im too proste vybuchlo... :disgust:

no kuknite ten obrazok či je to treba už čistiť, resp či by ste mi to odporučili lebo volnobeh ide zatial poho

ale špina tam už je.

auto ma čerstvych 45tis

podla mna ta klapka vyzera dost cita....

mam nabehanych cca 52tkm za 3r z toho cca 70% dlhych trati nad 400km, tak som zvedavy ako vyzera moja klapka :rolleyes::ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dá se nějak vymontovat ?

Ja som ju čistil tak ,že som vyšroboval 4 torxy odpojil sanie vytiahol som ju jemne, poumyval tech. benzinom z jednej aj druhej strany.Konektor som neodpajal. poskladal naspäť a nebolo treba ani VAG-om nastavovať.Nesmieš pohnuť klapkou.

Po takomto vyčisteni mi spotreba pri volnobehu klesla o 0,1l podla PP :palec2:

kolko si mal povodne spotrebu na volnobeh pri zahriatom aute vypnutych svetlach a ventilatore na 0 ?

PS: pred cistenim Ti nekolisali otacky?

Pri 0 som mal 0,9 po vyčisteni 0,8 no ja nemam origo PP.

Otačky kolisali aj pred čistenim aj po čisteni. To robi asi to vypinanie jedneho valca kvôli emisiam-koliše to 790-810rpm sem tam sa to rozvlni aj o 50 ot. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam fabku kombika 1.4 MPI 50kW na LPG BRC podtlak. Ve skladbe motoru docela plavu, a proto bych Vas pozadal o radu. Ma znecistena skrtici klapka nejaky vliv na provoz auta na LPG. Jinymi slovy, auto na LPG jede jako po masle, na benzin pri studenem motoru skace jako koza. Muze to zpusobovat skrtici klapka, nebo kdyby byla spinava, tak to na LPG take nejede. Diky :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě ukazuje HTP na volnoběh 0,5 při cca 800 ot.

niekedy to kolise medzi 0,4 az 0,5 a inokedy da aj 0,3 :p

Ked bola od novoty ukazovala 0,6 neskor s pribudajucimi km poklesla kludova volnobezna spotreba na 0,5 litr/h, neskor na 0,4 litr/h a teraz chodi 0,4 litr/h +- 0,1 litr/h (ale kolise vzdy len bud 0,4 a 0,5, alebo 0,4 a 0,3, nikdy nie 0,3 az 0,5)

podla zohriatia a pod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera me taky postihl problem se skrtici klapkou, proste jsem neodjel, motor v nouzovem rezimu, nedal vic jak 2000 ot., s tim se nedalo jet,pac sebemensi stoupani se nedalo vyjet ani na jednicku...takze hold pro me dojel kamos ze odtah a jak dojel, tak jsem to nakopl a vono to jelo, pallubka svitila jak vanocni stromek ale domu jsem dojel...dnes mi klapku vycistili a udelali zakldani nastaveni..a v poho...tak nejak jsem cuchal ze se zase poblaznila elektronika, akorat nechapu proc tohle delaji skodovky, co vim, tak fiesty a clia apod srovnatelne auta tyhle problemy nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ja ji cistil pri 75ti a byla zasrata poradne, fotky mam ve svem tematu. Mechos ji odpojil od auta, vystrikal cisticim sprejem aniz by hybal s klapkou a pak se vratila zpatky. Take me upozornoval, ze se muze stat, ze pak uz nastavit nepujde, proto radeji s lopatkami nehybal. A s klapkou se nic nestalo, naopak - motor po vycisteni slapal uplne sametove -_-

Ta k s tím hýbáním klapky to můžu potvrdit. Já s ní hýbal a motor se kompletně rozhasil, přidával si, jak se mu zachtělo, rozsvítila se kontrolka elektroniky. Naštěstí známý ze servisu s tím má zkušenosti a klapku mi znovu seřídil. Takže taky varuji ostatní s klapkou nehýbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem čistil po 140 000km, hned na to jsem dal pryč ten odfuk z klikové skříně kterej jí zasírá a nedávno při 170 000km jsem jí jen tak kontroloval a je čistá, protože přes ní jde jen vzduch a nikoli mastnota.

a čo si spravil s tym odfukom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem čistil po 140 000km, hned na to jsem dal pryč ten odfuk z klikové skříně kterej jí zasírá a nedávno při 170 000km jsem jí jen tak kontroloval a je čistá, protože přes ní jde jen vzduch a nikoli mastnota.

a čo si spravil s tym odfukom?

predlzit hadicu a vyviest okolo podbehu dolu pod auto.

aj tak su to len olejove pary.

zeleni prepacia, ale to nema co v nasavani robit.

aspon nie v okoli klapky.

niekde mam aj foto od tomasa (foto -copyright tomaz.cz, thank you very much !) :

;)

th_69139_DSC00178.JPG_411.51kB.html_122_268lo.jpg

th_69260_DSC00180.JPG_245.42kB.html_122_273lo.jpg

th_69255_DSC00179.JPG_345.55kB.html_122_196lo.jpg

a raz navzdy, navzdory sudruhom inzinierom z MB mas pokoj s klapkou.

:t

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Collins hlavně že tomu věříš a víra tvá tě uzdraví. Jinak klapka se zasírá i od toho jak motor střílí do sání. A to to nemusíš ani slyšet. Jinak odvod odvětrání kliky pod motor je skvělá věc, ale motor tak trochu s těmi spalinami počítá a může ti to začít dělat i potíže. i když třeba až v době kdy ti motor bude do skříně foukat víc než je zdrávo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...