Přejít na obsah

Škrtící klapka


pmultimix

Doporučené příspěvky

Ahoj

tak dneska jsem se pustil do cisteni :) odpojil baterku vysrouboval ven vycistil zespoda na ni byl milimetr bordelu nasrouboval zpet a byl problem auto nejelo :feve: tak jsem tak tak dojel ke kamosovi do skodovky (asi 400m) na VAG nastavil zakladni hodnoty a jede :palec2: jinak mi rikal ze u mojeho motoru 1.4 74kW je sni problem jak se jednou do ni sprtne ze se pak tezko dava dokupy ze mam stesti ze stacilo jen prejet VAGem

ale vse ok:)

tady mate fotky spinave klapky, cistou jsem nestacil vyfotim zacalo prset :aggressive:

Cistil som skrtiacu klapku postup- baterku neodpajat,vymontovat von klapku dat do strednej polohy dal som dnu opak skrutkovaca vycistil som handrickou namocenu v riedidlo vycitene docista ako vizir.

Po vicisteni treba klapku ako sa povie prestrielat natiahnut a pustit aby si riadne sadla klapka.Treba vycistit aj sacie potrubie pod skrtiakom viac handry strcit dnu a vytriet handrou namotanu na dlhy skrutkovac je tam bordel od oleja.

Fachci motor asi o 20 % lepsie nastartovanie motora raz zdochol a :horse: potom si uz priadol.

Editováno: , autor: Emanuel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Cistil som skrtiacu klapku postup- baterku neodpajat,vymontovat von klapku dat do strednej polohy dal som dnu opak skrutkovaca vycistil som handrickou namocenu v riedidlo vycitene docista ako vizir.

Po vicisteni treba klapku ako sa povie prestrielat natiahnut a pustit aby si riadne sadla klapka.Treba vycistit aj sacie potrubie pod skrtiakom viac handry strcit dnu a vytriet handrou namotanu na dlhy skrutkovac je tam bordel od oleja.

Fachci motor asi o 20 % lepsie nastartovanie motora raz zdochol a :horse: potom si uz priadol.

a nastavenie zakladnych hodnot? po tom "prestreleni" vie klapka kde je sever?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nemam sice Fabiu, ale v tomto pripade na tom nezalezi. Pri poslednej prehliadke som dal vycistit klapku, viac menej preventivne, kedze kombinacia odvetravania klukovky a EGR ventilu si svoje urobili. Technik ju odmontoval a vycistil z oboch stran (z vnutornej to bol dobry humac) a tu ma prekvapilo, ze na klapku su napojene hadice chladiaceho okruhu a teda ju nieje mozne len tak jednoducho odpojit a vybrat z auta.

Vie niekto aku funkciu to plni? Preco cez skrtiacu klapku prechadza chladiaci okruh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

Vycisetni je jednoduchy.Staci odpojit baterku a pocitac nebude vedet o tom,ze jste s ni hybali.Neni potreba zadny nastaveni.A zbytek uz znate,poradne vymyt benzinem.......... :palec2::)

Zákadní nastavení se dělá jak při odpojení baterie,tak při výměně,nebo čištění škrtící klapky.Dělá se to VAGem,trvá to cca minutu. lol

Editováno: , autor: stralis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No zdar skrtiaca klapka ako sa zda je dost popularna tema ... ja som ju cistil par krat ale len sprejom a vraj je to ucinne ale treba to vraj aj opakovane 3x 4x pojazdit tyzden a potom znova ...

Ale neviem zatial som to nikdy 3x po sebe nedaval cistit... Inak moze zaspinena klapka mat vplyv na spotrebu je normalna spotrba 1.4MPI na 100km viac ako 10lit.??? Vraj Lamba sonda je v pohode ... tak co moze mat vplyv ???? Zeby ta klapka??? Jazdil som dialnicu a trochu mesto a ako som to tak zratal aha vyslo mi to cez 10,6lit / 100km ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zdar skrtiaca klapka ako sa zda je dost popularna tema ... ja som ju cistil par krat ale len sprejom a vraj je to ucinne ale treba to vraj aj opakovane 3x 4x pojazdit tyzden a potom znova ...

Ale neviem zatial som to nikdy 3x po sebe nedaval cistit... Inak moze zaspinena klapka mat vplyv na spotrebu je normalna spotrba 1.4MPI na 100km viac ako 10lit.??? Vraj Lamba sonda je v pohode ... tak co moze mat vplyv ???? Zeby ta klapka??? Jazdil som dialnicu a trochu mesto a ako som to tak zratal aha vyslo mi to cez 10,6lit / 100km ....

To si nemyslim, že by na to mělo vliv. Ta má nejvíc asi vliv na to, když je motor ve volnoběžných otáčkách a klapka je přivřená a je tam jen malý průchod, kterému brání nečistoty, ale normálně při jízdě to zas takový vliv nemá, to bude nejspíš jiná závada a nebo styl jízdy nebo zatížení auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých čističov šk.kl. Mal som podobný problem (faba 1,4 55kW 16V) cca 40 tis km svietila známa kontrolka, kontrola na vagu: sporadická chyba: systém spätného vedenia výf. plynov= EGR -malý prietok. Vždy som si dal vynulovať pamäť závad a asi po 140-150km sa to objavilo znova. Teraz pri najazdených 105 tis km sa objavilo trhanie, chod na 3 valce, nechce to naštartovať no nervy. Nechal som si poradiť a pred tým než vymením EGR som sa rozhodol, že vyčistím klapku. Okrem toho, že bolo všetko pod klapkou zakarbonované a mastné prívody do trubiek ku EGR boli úplne upchaté. Cele som to spriechodnil, tlakom vzduchu prefúkal, sprayom na karburatory vyčistil a vytrel do sucha. Po naštartovaní kontrolka chyby zhasla, motor beží vo volnobehu ok, do otáčok ide v pohode, akceleruje bez chyby skrátka ok. Som zvedavý ako dlho to potrvá, ale zdá sa, že je to ok. podotýkam, že pri montáži som AKB nedpájal, iba som odpojil konektory z klapky a z EGR. Ešte chcem urobiť kontrolu na vagu, tak sa uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ju vyčistil včera ani tam nebol bohvieaky bordel,čistil som ju tech .benzinom čistič som nemohol zohnať nukali mi čistič na brzdy ,ale to som nechcel risknuť kvôli katalizatoru.Mal som ju povolenu celkom ,ale kabel som neodpajal .Po vyčist. a montaži absolutne bez problemov myslim ,že to elektronika ani nezaregistrovala.Spotreba na volnobehu klesla o0,1l(teraz0,8-09 podla otačok).

Známi vyčistil škrtíci klapku na 1,4 Mpi kvuli volnoběžným otáčkám trochu mu poskakovali za tepla a motor se sem tam trochu roztřepal, a po vyčištění se ty voln. otáčky nedali ukočírovat to lítalo jak na kolotoči.

Tak nevím asi je to třeba nechat nějak nastavit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Známi vyčistil škrtíci klapku na 1,4 Mpi kvuli volnoběžným otáčkám trochu mu poskakovali za tepla a motor se sem tam trochu roztřepal, a po vyčištění se ty voln. otáčky nedali ukočírovat to lítalo jak na kolotoči.

Tak nevím asi je to třeba nechat nějak nastavit

Ten istý problém som mal aj ja ale na 1.6 55kW AEE- nakoniec som prišiel nato ,že pri demontáži airboxu som pohol s kruhovým tesnením medzi škrtiacou klapkou a airboxom - to tesnenie tesnilo už len naoko :disgust: . Po výmene (stálo cca 220,- Sk) bolo po probléme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Vyčerpávající vlákno. Vše jsem pročetl a odpoledne jdu na to. Při každém vyřazení rychlosti mi chcípne motor, tak to doufám bude tímto!!??? Dřív mi chcípnul jednou za čas při vyřazení, teď už pokaždé. Na VAGu mi to žádnou chybu nepíše.

mas recht, s chuti do toho a pul je hotovo, taky se na to chystam :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...