Přejít na obsah

Škrtící klapka


pmultimix

Doporučené příspěvky

Kamarádi nechci vás strašit,ale kámoš co dělá v servisu mi říkal že po čištění je klapku potřeba nastavit Vagem a někomu to po čištění nemusí už jít.A pak jedině novou klapku za pěkný peníz.Už jich pár lidem vyměnoval po čištění.A já mu věřím.

inak je pravda ze klapky by si sa nemal chytat a cistij ju iba tak ze ju vystriekas cisticom. inak je pravda ze klapka na fabii je draha ako svina lebo je elektronicka. samotna klapka ako mechanicka cast nie je problem ale problem je jej riadiaca jednotka ktora ju nastavuje do spravnej polohy. len tak informacne co mi tvrdili v servise ze klapka stoji 40tSK (ale urcite trochu nadsadil) ale posrata mechanicka na octu stoji cca 10tsk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarádi nechci vás strašit,ale kámoš co dělá v servisu mi říkal že po čištění je klapku potřeba nastavit Vagem a někomu to po čištění nemusí už jít.A pak jedině novou klapku za pěkný peníz.Už jich pár lidem vyměnoval po čištění.A já mu věřím.

inak je pravda ze klapky by si sa nemal chytat a cistij ju iba tak ze ju vystriekas cisticom. inak je pravda ze klapka na fabii je draha ako svina lebo je elektronicka. samotna klapka ako mechanicka cast nie je problem ale problem je jej riadiaca jednotka ktora ju nastavuje do spravnej polohy. len tak informacne co mi tvrdili v servise ze klapka stoji 40tSK (ale urcite trochu nadsadil) ale posrata mechanicka na octu stoji cca 10tsk

Jenže to platí i když ji budeš čistit jen sprejem a budeš na ní jen stříkat.Pak už to nemusí jít prý seřídit.Ale tu cenu za novou mi řekl menší.Kolem 15 tisíc,nebo tak nějak.Taky jsem si jí chtěl časem vyčistit,ale raději to asi nechám být.Dokuď nebudou nějaký příznaky zanešený klapky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarádi nechci vás strašit,ale kámoš co dělá v servisu mi říkal že po čištění je klapku potřeba nastavit Vagem a někomu to po čištění nemusí už jít.A pak jedině novou klapku za pěkný peníz.Už jich pár lidem vyměnoval po čištění.A já mu věřím.

inak je pravda ze klapky by si sa nemal chytat a cistij ju iba tak ze ju vystriekas cisticom. inak je pravda ze klapka na fabii je draha ako svina lebo je elektronicka. samotna klapka ako mechanicka cast nie je problem ale problem je jej riadiaca jednotka ktora ju nastavuje do spravnej polohy. len tak informacne co mi tvrdili v servise ze klapka stoji 40tSK (ale urcite trochu nadsadil) ale posrata mechanicka na octu stoji cca 10tsk

Jenže to platí i když ji budeš čistit jen sprejem a budeš na ní jen stříkat.Pak už to nemusí jít prý seřídit.Ale tu cenu za novou mi řekl menší.Kolem 15 tisíc,nebo tak nějak.Taky jsem si jí chtěl časem vyčistit,ale raději to asi nechám být.Dokuď nebudou nějaký příznaky zanešený klapky

to neviem ale servisak v skodovke ju cistil tak ze jeden drzal motor v otackach a pridaval a druhy tam striekal cistic a klapky sa nechytil a nic nenadstavovali. ani ja som nic nepozoroval na aute nejaku zmenu. ja si myslim ze pokial ju nebudes chytat a hybat tak by sa nemalo nic stat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím,on mi tvrdil tohle.Že i když jí budeš čistit jen sprejem,tak je potřeba jí potom na vagu seřídit a že to taky nemusí jít.A potom tě čeká výměna.Ale zatím to neřeším,není potřeba ji alspoń pro zatím čistit.Chtěl jsem na to jen upozornit,že by se to někomu mohlo přihodit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prejavy blbnutia klapky su napr. ked nastartujes motor "teply" tak tesne po tom ako otacky vybehnu hore a postupne sa vracaju tak otackomer zbehne az prilis nizko a skoro sa zadusi motor. aspon takto som to mal ja kym som necistil.

mne toto robilo sporadicky iba pri studenom motore ale iba sporadicky, pri teplom som to zaznamenal iba raz, ale zatial to nieje prilis caste tak to neriesim, niekdy dokocna aj skape, ale druhe nastartovanie a vsetko je OK, tak neviem, nemam podozrenie na spinavu klapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dá se nějak vymontovat ?

Ja som ju čistil tak ,že som vyšroboval 4 torxy odpojil sanie vytiahol som ju jemne, poumyval tech. benzinom z jednej aj druhej strany.Konektor som neodpajal. poskladal naspäť a nebolo treba ani VAG-om nastavovať.Nesmieš pohnuť klapkou.

Po takomto vyčisteni mi spotreba pri volnobehu klesla o 0,1l podla PP :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak páni, čo v prípade že je klapka plastová - na HTP je, viz foto

v stredu na garančke som sa pytal chlapika že či ju netreba vyčistiť a on mi povedal ldve veci: to čo už bolo tu spominane - že po čisteni nemusi isť motor tak ako išiel na volnobeh a druhe splietal niečo o plastovom nasavacom systéme že tam sa im stalo že po vyčisteni resp keď sa tam dostal ten čistiaci prostriedok že im too proste vybuchlo... :disgust:

no kuknite ten obrazok či je to treba už čistiť, resp či by ste mi to odporučili lebo volnobeh ide zatial poho

ale špina tam už je.

auto ma čerstvych 45tis

post-8-1169380014.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak páni, čo v prípade že je klapka plastová - na HTP je, viz foto

v stredu na garančke som sa pytal chlapika že či ju netreba vyčistiť a on mi povedal ldve veci: to čo už bolo tu spominane - že po čisteni nemusi isť motor tak ako išiel na volnobeh a druhe splietal niečo o plastovom nasavacom systéme že tam sa im stalo že po vyčisteni resp keď sa tam dostal ten čistiaci prostriedok že im too proste vybuchlo... :disgust:

no kuknite ten obrazok či je to treba už čistiť, resp či by ste mi to odporučili lebo volnobeh ide zatial poho

ale špina tam už je.

auto ma čerstvych 45tis

mám 113.000 km a ještě jsem ji nečistil, při 120.000 budu sundávat kryt motoru, tak se na ní podívám, problémy nemám žádné, tak to řešit nebudu, proč bych se v tom hrabal, když to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ji cistil pri 75ti a byla zasrata poradne, fotky mam ve svem tematu. Mechos ji odpojil od auta, vystrikal cisticim sprejem aniz by hybal s klapkou a pak se vratila zpatky. Take me upozornoval, ze se muze stat, ze pak uz nastavit nepujde, proto radeji s lopatkami nehybal. A s klapkou se nic nestalo, naopak - motor po vycisteni slapal uplne sametove -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ji cistil pri 75ti a byla zasrata poradne, fotky mam ve svem tematu. Mechos ji odpojil od auta, vystrikal cisticim sprejem aniz by hybal s klapkou a pak se vratila zpatky. Take me upozornoval, ze se muze stat, ze pak uz nastavit nepujde, proto radeji s lopatkami nehybal. A s klapkou se nic nestalo, naopak - motor po vycisteni slapal uplne sametove -_-

tak ja ju dam do pucu pri 60 hehehe :)

JaKr: ale chcel som tieto veci mať čistučke veď vieš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ji cistil pri 75ti a byla zasrata poradne, fotky mam ve svem tematu. Mechos ji odpojil od auta, vystrikal cisticim sprejem aniz by hybal s klapkou a pak se vratila zpatky. Take me upozornoval, ze se muze stat, ze pak uz nastavit nepujde, proto radeji s lopatkami nehybal. A s klapkou se nic nestalo, naopak - motor po vycisteni slapal uplne sametove -_-

tak ja ju dam do pucu pri 60 hehehe :)

JaKr: ale chcel som tieto veci mať čistučke veď vieš...

jj, čistučké - jako nové :D, jsem zvědav co tam najdu za hnůj :D

Editováno: , autor: JaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já odpojil jen jednu hadičku héééč

no hej ja som až včera zistil jak som menil ten filter že vlastne tu čo si neodpojil pripojili rychlospojkou ktorou samozrejme bez poriadnych kombinačiek nepohneš ak nehovorime o točení -_-

inak...vyčistíme ich spolu? HEHEHE :Dlol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já odpojil jen jednu hadičku héééč

no hej ja som až včera zistil jak som menil ten filter že vlastne tu čo si neodpojil pripojili rychlospojkou ktorou samozrejme bez poriadnych kombinačiek nepohneš ak nehovorime o točení -_-

inak...vyčistíme ich spolu? HEHEHE :Dlol

no jasně, snad i s ŘJ motoru nééé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...