Přejít na obsah

Zámek dveří


Fido

Doporučené příspěvky

Dneska jsem chtěl zamknout auto a když jsem otočil klíčkem, tak v zámku něco přeskočilo a klíčkem jde teď točit jen doprava, ale zato furt dokola..... Všechny ostatní dveře jdou od spolujezdce na centrál zamknout, ale u řidiče je kolík pořád nahoře a dveře se nezamknou! Motorek centrálu u řidiče se točí normálně. Dneska jsem to měl rozebrané, ale nemohl jsem vytáhnout ten centrál, protože to drželo na lanku od kliky - jak se to dá vyřešit, abych to dostal ven? Jestli je to v zámku, tak kolik stojí oprava? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na prasklý unašeč v zámku - jsou tam takové kroužky s výstupkama a ty rády praskají. Prodává se to jako opravárenská sada zámku, já jsem je koupil za 30,-Kč.

Zámek se vydělá jednoduše - když otevřeš dveře, je z boku dveří u zámku malá gumová záslepka, ta se vydělá, dostaneš se k pojišťovacímu šroubu zámku - myslím že je tam "TORX-10". Při povolování musíš mít trošku pootevřenou kliku. Až je šroub dost povolený vytáhneš zámek ven a je to :)

Horší je to s montáží kroužků do zámku - je to taková piplačka ale jde to.

Doporučuji zapamatovat pozice kroužků a pružiny při demontáži, třeba si udělat rysky.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

U řídičových dveří mi nechce zamknout zámek na 2x, auto je zamčené ale nebliká ta ledka. Slyšel jsem že to děla když to nezamkne proti otevření ze vnitř.. zkoušel jsem a vážně řidičové dveře šli ze vnitř otevřít. CO stím?? Nemá někdo nějakou zkušenost ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U řídičových dveří mi nechce zamknout zámek na 2x, auto je zamčené ale nebliká ta ledka. Slyšel jsem že to děla když to nezamkne proti otevření ze vnitř.. zkoušel jsem a vážně řidičové dveře šli ze vnitř otevřít. CO stím?? Nemá někdo nějakou zkušenost ? Díky

tak jak zamkneš a nebliká, tak zkus znovu otočit klíčem na zamkonout. Jakoby zamknout zamknuté. Zkus to třeba víckrát. Mi to tak fachá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U řídičových dveří mi nechce zamknout zámek na 2x, auto je zamčené ale nebliká ta ledka. Slyšel jsem že to děla když to nezamkne proti otevření ze vnitř.. zkoušel jsem a vážně řidičové dveře šli ze vnitř otevřít. CO stím?? Nemá někdo nějakou zkušenost ? Díky

Pokud se ti neaktivuje "safe mod", tzn. ze ti neblika ledka, zrejme od nekterych dveri se nedostane do ridici jednotky signal, ze jsou dvere zavrene - tzn. mozna vadny mikrospinac? VAG by to mel v poho odhalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se asi stavim na vag, ale aby to nebolo zbytečny, počítam, že na 100%to jsou ty řidičove dveře. podle zvuku všechny zamykaj na 2x (tj.cakcak) a ty řidočove jen cak.

Hm, tak to je zvlastni. Melo by to udelat ve vsech dverich jej 1x cvak, kdyz by to byl problem mikrospinace (pokud se pletu, tak me nekdo opravte). Podle me ale VAGem nic nezkazis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký to máš rok výroby?Nevím co máš za výbavu ve voze,ale mohlo by to dělat i neoriginál radio.Protože originál je jinak zapojený než neoriginál.

Zjisti si jestli jde el. zrcátko u řidičových dveří.Pokud ne ,tak máš uhnilý konektor ve svorkovnici motorku ovladáví okna.Je to žluto červený kabel.Když rozpojíž svorkovnici na Ř.J. ovlad.okna LP dveře ,tak se podívej dovnitř jestli to ještě není vyoxidovaný.Pak stačí to vyčistit a opravit konktory.A pak ti to snad bude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám jenom takový postřeh. Z vlastní zkušenosti vím, že všechny dveře u Octavie lze při zamčených zámcích otevřít ze vnitř - zámek se odblokuje lanovodem od kliček, tak nevím, co to más společného s vadným centrálem? :kuk: Mě ta ledka také nefungovala jak má. Po předělání - manuální centrál na dálkový (Jablotron) závada odstraněna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 1.8T 2000 SLX vše v el. rádio tam nebylo origo tak to nebude mit vliv.. zrcadka fičí. Ještě jeden postřeh.. jak sem měnil ten dálkač byl tam nějakej drátek navic, myslim červeno zeleny k čemu je? Jde to i bez něj, tak jsem to tak nechal(prozatim)! Ted jsem se bavil z kámošem a říkal, že by to mohli byt kontakty.. postřikat a měl by být klid... Akorát že jsem vytlumoval dveře tou folii tak se mi to nechce sundavat 10x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neměnil ti už někdo zámek ve dveřích řidiče či motorek stahování oken. Jestli tam nemáš novější verzi než v ostatních dveřích. Přečti si to VAG COMEM a uvidíš jak je to.

A to cvakání by tam nemělo být. Pokud to také nemáš vyměněné. Koukni se na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to netuším..... nejsem první majitel. Ale to myslim bude vše v pohodě... protože tam byl původně dálkové ovládání od COBRY (oteviralo i zaviralo to okna) a to vše fungovalo dokonce pamatuji že jsem se při zamčenem autě nemohl dostat ven a ledka vždy blikala. Jo ale musel jsem to vždy zamknout na 2x t.j. že prvni stisk to zamklo a druhý jako by ještě jednou a začala blikat. Ted to zamyka hned na 2x kromě těch řidičovych. Že by nějaka jina logika ovladani??? a ten drátek ČERVENO ZELENÝ netuší někdo co je zač?? jestli tam ma být nebo to je pozustatek z toho předešleho ovládádni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o Zdarec pánové poradí mě někdo co by se mohlo skrývat za závadu že mě přestal z ničeho nic zam.a odem.Z.P.dveře??!

Měl sem podezření na"mikrospínač" v zámku.Zámek sem rozdělal,proměřil vš.3 mikrospínače i tištˇák+ motorek-vše OK.

Pro sychr sem zkusil i jinej zámek,ale přesto nic!

Ještě prubnu kabeláž.Je možný že by byla špatná Komfortka???Na V.A.G.u mě to napsalo :NESMYSLNÝ SIGNÁL,KOMFORTNÍ JEDNOTKA V NOUZOVÉM REŽIMU.

Ještě by mě zajimalo co tím "KOMFORTNÍ JEDNOTKA V NOUZOVÉM REŽIMU"je mysleno..Díky za jakoukoli pomoc,či názor. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se na el.instalaci k PZ dveřím. Jestli to má el.okna i v zadu tak se koukni do jednotky motorku PZ okna . Jestli není okxidace ve svorkovnici motorku okna a nebo jestli tam jde napětí .Na červenobílý kabel by mělo jít napětí takové jako když změříš akumulátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...