Přejít na obsah

Svíčky


pmultimix

Doporučené příspěvky

byl jsem je kupovat a prodejce mi doporučil Brisk A-line a měly by vydržet 70000km, nebude to autu nějak vadit??

drviva vacsina predajcov sa tomu prd rozumie :help:

daj tam to co tam ma byt, teda to co doporucuje vyrobca motorizacie, a nespekuluj tam kde nemas ak sa tomu nerozumies

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Dor15lgs na chiptuningové 1.4MPI ale po 2 měsících mi jedna úplně odešla. Ted´mám DX15LTC-1 EXTRA a jsem spokojen. Výhoda Dor15lgs byla, že se zklidní volnoběh (bez vibrací). Ale pravděpodně je tam problém s napětím a po čase se objevily velmi špatné starty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mam 1.2 47kw 8/2003 a chcem sa opytat ako sa prejavi ze treba vymenit sviecky.

zda sa mi ze rano divne startuje.

ako keby sa nechytilo pekne roztoci ale otacky sa montaju niekde pod 500 kym neslapnem na plyn.

robi to iba prvykrat rano.

mam najzdenych nejakych 66 tis.

ak by to malo byt svieckami co mi pre moju motorizaciu doporucite? to co je tu hore na obrazku?

a zvladnem to vymenit s golou?

netreba nic nastavovat?

je nutne utiahnut to spravnym momentom?

nemam momentovy kluc.

a ak si ho poziciam staci iba kus za kus alebo este nieco niekde ocistit, skontrolovat vymenit?

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne dakujem.

este mi zostava otazka ci zhanat momentak alebo nie?

ci to zmenim len kus za kus alebo este treba na nieco dat pozor...?

ci ked to budem rozoberat mam este nieco vymenit, skontrolovat precistit?

ci mam este nieco potom nejako nulovat, alebo kontrolovat na svieckach ci maju 0,8 alebo....

nikdy som to nerobil tak prosim poradte.

dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som menil sviečky len kus za kus.Doťahoval som ich dlhým nadstavcom z gola sady.S momentom som si hlavu veľmi nerobil.Závit je dosť dlhý,takže strhnúť by si ho nemal.Len poriadne vyčisti vysávačom dieru po sviečke,aby tam neostal prach,alebo aby nespadol do válcov.Potom ešte prestriekni kontoxom kontakty na indučke a musí to fungovať. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je inducka a kde je? ja som chlapec jednoduchy....na autach sa iba vozim....

a kontox? je nieco ako wd?

Indukčná cievka je zvrchu nasadená na sviečkach.Aspoň u fabie je to už tak riešené.Vyrába vysoké napätie pre sviečky.Celý modul s tou indukčnou cievkou sa len nasadí na našrubované sviečky.Aspoň teda na MPi-čku je to tak.

A KONTOX je špeciálny mazací a konzervačný olej pre slaboprúdové kontakty.Predáva sa v spreji v rádioamatérskej predajni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem na mojí čipnutý Fabce (1.4 50kw) několik typů svíček. Ale jedině DOR15LGS opravdu dokázala snížit vibrace na volnoběhu. Ale po 2 měsících mi jedna odešla do věčných lovišt. Taktéž na vibrace pomáhá Shell VPower.

Editováno: , autor: per
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem na mojí čipnutý Fabce (1.4 50kw) několik typů svíček. Ale jedině DOR15LGS opravdu dokázala snížit vibrace na volnoběhu. Ale po 2 měsících mi jedna odešla do věčných lovišt. Taktéž na vibrace pomáhá Shell VPower.

na vibracie mi pomohli 2 veci.

prechipovat 50 Kw motor.

prepnut na plyn.

ani nepoznas, ze ti ide motor na volnobeh.

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Můžete mi doporučit jaké svíčky pro motor 1.4MPI/44KW .Uvažoval jsme po originálech ze škodovky za 115 kč což jsme si zjistil nebo spíše Brisk či Bosch a jaké označení ? Vážně nevím.Autíčko je z roku 2002 a nejeto poctivých 33000 a nevím zda tam byly měněné nebo ne.A hlavně je to složité si je vyměnit sám případně jak na to ? Díky všem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Složitý to není. Povolíš 2 šrobky co drží visokonapěťovou lištu a tu pak "utrhneš" ze svíček. Stejně jako dřív kabel.

Pak jen vyšroubovat a našroubovat.

Jinak zbytečný měnit. Svíčka má vydržet 60 000 km, takže pokud ti motor neblbne nech to bej.

Jinak nejlepší sou origo, ale koupený v nějaký mototechně-vyjdou levnějc než ze Škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

kup Champion rc89pyc :palec2: ale ako hovori kolega predomnou, do 60tisic km mas cas so svieckami. ked chces vediet oznacenie tak jednu z tvojich vymontuj a opis cislo :) povodne som mal bosch a bolo mi poradene od jedneho majstra cez skodovky aby som dal championky (davali sa do felicii od vyroby) a myslim ze s kvalitnym benzinom mi to ide lepsie

Editováno: , autor: Nautilus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

AHoj nechci zakladat nove tema tak to pisu zde .. Chci vymenit svicky u 1.4 MPI 44 kw .. ma najeto uz 152 900km a nevim zda byly svicky vubec meneny proto je chci vymenit .. motor neblbne ale jake tam mam dat? Origo nebo jak mi tony-b doporucil nejake platinove? Ma to vubec smysl? Hlavne potrebuju aby auto startovalo za kazdych podminek. Kazdy den jezdi casto startuje za den klidne 10x a potrebuju aby jezdilo i v -25 .. diky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...