Přejít na obsah

Octavia I RS


novi37

Doporučené příspěvky

Tak ja zacnu tou svou :

Chtel sem si koupit motorku, strasne dlouho sem o ni premejslel a kdyz uz byli $$$ a zacal sem se rozhlizet do ceho pujdu (CBR600F Sport nebo R6) tak sem se o tom doma zminil a tam mi bylo receno, ze jakmile se ji koupim nemam uz k rodicum chodit, nechtej me videt a nechtej me jit na pohreb. No a protoze sem kloucek poslusnej a rozumnej zacal sem teda premejslet o aute kdyz moto ne. Vyber padl bud na Seat Leon Cupra 4x4 Tdi a nebo pak benzinova Octavia RS 1,8T. No hledal sem asi pul roku nez sem nasel to prave auti a vyber padl na Octuli a tady je :

Znacka : Skoda

Model : Octavia RS 08/2002

Vykon : 1,8T RS 132kW 235Nm ... zatim zadne performance upravy ( bude neco malo )

Vybava : Chybi mi parkovaci senzor (nechci) a tempomat (bude) jinak PLNA

Spotreba : Dlouhodobou mam 8,2l/100km a nejak extra to nesetrim, ze bych jezdil na spotrebu. Kdyz chci jet na spotrebu tzn. dalnice 100km/h a okresky dle predpisu dostanu se pod 6,5l/100km. Nejlepsi spotreba tusim ze 5,3l/100km a to cesta JBC-Praha (cca 100km). Jinak ale dle me dlouhodobe je videt, ze takhle se jezdit neda a ten motor se proste musi trosku honit :D Jinak ale jezdim slusne dle predpisu :D

Dalsi upravy : Komplet predelana hudba Alpine+Rainbow+Audison+Dietz

Plany : Sportovni filtr sani do origo airboxu od Green, Blow-off-valve, Chip Sportmotor

Opravy :

- Hned po koupi sem nechal vymenit celou zamkovou sadu, protoze sem mel jen jeden klic k autu a to se mi nelibilo. Coz teda asi neni moc oprava ;)

- Vaha vzduchu

- Na predni naprave vymena ramen a tusim ze napravnice

post-30-1171447431.jpg

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja sem predtim mel 2.0mpi 85kW kompletne sem ji prestavil na RS, ale protoze motor u nas jaxi legalne vymenit nejde, tak prisla ''vymena'' za RS ;)

Znacka : Skoda

Model : Octavia RS 11/2001

Vykon : 1,8T RS 132kW 235Nm ... zatim zadne performance upravy ( bude neco malo :D )

Vybava : koukal sem hlavne po motoru a aby mela komfort 3.generace, takze to je myslim skoro zaklad....ale co neni muze byt, jen kdyz budou penize! :)

Spotreba : Zatim ji mam jen kratce, takze zkousim, co umi, atd... ale v podstate muzu potvrdit to, co tady pise Michal....na 2000km s ni mam prumer 8.5l....ale pri jizde podle predpisu se dostavam nekam kolem 6.5l...takze kdyz se chce a ma clovek pevne nervy, tak se da jezdit i za celkem malo benzinu....obcas je proste nutny ty kone pod kapotou poradne nakrmit!

;):t

Opravy : Zatim zadne, ani to na zadne nevypada, tak doufam, ze to tak vydrzi, co nejdele!

Upravy : maxidot, xenony, parkovaci system, tempomat ;)

post-3922-1183924453.jpg

Editováno: , autor: novi37
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Potreboval jsem větší auto, hlavně teda kufr, tak po Corse GSi (89') a Saxu VTS (00') padla volba na Octavii RS (01')

Znacka : Skoda

Model : Octavia RS 10/2001

Vykon : 1,8T RS 132kW 235Nm ... nejspíš po čipu, ověřím na brzdě

Vybava : xenony, palubní počítač, kůže, el. okna, synchronně ovládáné el.zrcátka, vyhřívané zrcátka, kůže, Alu 17", orig.rádio + CD měnič, výškově nastavitelní sedačky, loketní opěrky, centrál + alarm, dálkové ovládání, ostřikovače světlometů, zadní stěrač, mlhové světlomety, ESP, ASR, ABS, EDS, MBA, 4x airbag

Spotreba : Jezdím krátké trasy a spotřeba zatím kolem 9l, na delší trase slušnou jízdou není problém jet i pod 6l, jinak slušná jízda a sem tam nějaké to zpestření znamená na delších trasách cca 7,5l

Opravy :

85tis km - výměna čidla teploty vody (180Kč), oprava vyhřívaní levého zrcátka (0Kč), výměna žárovky levé přední parkovačky a osvětlení SPZ (10Kč)

Upravy :

- vložka vzduchového filtru KINGDRAGON

- nejspíš je po chiptuningu, oveřím na brzdě

- blow-off ventil

- MDF podložky pod repro, vytlumení dvěří Tecsoundem

- repro HELIX Blue 62 vpředu a HELIX Blue 5 vzadu

- nerez. odkládací opěrka nohy

Plánováno:

- tempomat

- vyhřívané sedačky

Editováno: , autor: Saty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nejakej ten pátek jsem už pracoval, daleko dojížděl a tak jsem se podíval po nějakým zajímavým lepším vozítku než předchozí přibližovadla a volba padla na RSo :D

Znacka : Skoda

Model : Octavia RS

Vykon : 1,8T RS 132kW 235Nm ...

Vybava : palubní počítač, kůže, el. okna, el.zrcátka, vyhřívané zrcátka, kůže, orig.rádio, výškově nastavitelní sedačky, loketní opěrky, centrál + alarm, dálkové ovládání, mlhové světlomety, ASR, 2x airbag... 2 sady Alu, origo 16" na zimu, na léto mám OZ Ultraleggera Crystal 8x17"

[/b]Spotreba[/b] : Většinou jezdim delší trasy, cca 60% dálnice, zbytek okresky... Dlouhodobě podle palubního počítače 7,2 l :D

Opravy :

90t km - pravidelná serviska, ale páč jsem plánoval dovolenou v Itálii s vlastní dopravou, tak jsem pro klid duše radši nechal vyměnit i rozvody...

92t km - ložiska na předku

95t km - kotouče a destičky na předku

Upravy :

- kromě fólií zatím žádné:(

Plánováno :

- pořízení mladšího červenýho nebo žlutýho RSa (r.v. 2003) s lepší výbavou :D, tzn. současný RSo je na prodej ;)

- pak se začne upravovat B)

UPDATE: moje kokta má už nového majitele...

post-30-1172085607.jpg

Editováno: , autor: Kuči
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem slibil,tak cinim a pripisuju i ja neco o svem autiku.. :D

jak uz jsem psal jinde..Po 5ti letech spokojeneho "souziti" s Fabkou 1,4 MPI (po uprave 60kw) prisel cas a hlavne sance zmeny a tak se i stalo... :D

Znacka: Skoda

Model: Octravia RS 06/2003

Vykon: 1,8T RS 132kW 235Nm

Vybava: Vyhrivane sedacky, palubni PC, climatronic, el. okna, el. zrcatka synchronne ovladana+vyhrev, tempomat, kuze, central+dalkove ovladani (sklopne klicky), 2x ABG, ABS,ESP a tomu podobny bezpecnostni prvky, radoi na CD -SONY + 8x repro, loketni operky.. To je asi vse co me momentalne napada..

Spotreba: No mam ji opravdu kratce, takze to nesetrim a dost toho najezdim po praze, takze ted jsem nekde kolem 10,2l. Ale vim,ze se da jezdit v pohode kolem 8l..

Opravy: Auto znam od zacatku (zustalo v rodine) a zadne opravy, krom vymeny cidla teploty vody neprobehla. A tesne pred tim, nez se auto dostalo ke me byly komplet meneny brzdy na 80tkm. Jinak doufam,ze me ani zadny necekaji, pac by me to nejspis zruinovalo.. ;)

Upravy: Krom zadnich cirych svetel a kolecek (18") co jsem si koupil na leto zatim nic.

Planovano: Bude MAXI-DOT, uz ho mam doma a staci ho tam "suopnout", plynove vzpery kapoty, nejspis jina maska a spousta dalsich veci,co mi lita hlavou..Ale neni to nic vaznyho..Jen takovy drobnustky-detailiky...

Jo a taky bych uvital Blow-off-valve.. :D No uvidime..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry za OT aj tak sa to vymaze, ale preco:

OCTAVIA RS, ...vše o ní ???

skor rs klub a lebo klub vynimocnich ale kde je tu "vse o ni"???

akurat tu dozviem kto aku vybavu ma a to je mi na chuja...

No dozvis se co mel kdo za problemy s autem po kolika najezdenych km atp a pokud Te neco zajima tak se zeptej a aspon tu vidis lidi co RS maj a budou Ti odpovidat a ne odpovedi typu jeden kamarad ma kamarada co ma kamarada co ma RSo a ten rikal ...

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tam mate tempomat???Kolikrat jsem cetl,na strankach,kde prodavaji tempomaty toto:"Originální tempomat pro vozy Škoda Octavia I (kromě Octavia RS), VW Golf IV a Seat Toledo."

:o:o

Tak o tom nic nevim..Ja ho tam mam dodelavanej dodatecne normalne z autorizovanyho servisu..Ale nepredpokladam,ze by byl v tempomatech nejaky rozdil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry za OT aj tak sa to vymaze, ale preco:

OCTAVIA RS, ...vše o ní ???

skor rs klub a lebo klub vynimocnich ale kde je tu "vse o ni"???

akurat tu dozviem kto aku vybavu ma a to je mi na chuja...

No dozvis se co mel kdo za problemy s autem po kolika najezdenych km atp a pokud Te neco zajima tak se zeptej a aspon tu vidis lidi co RS maj a budou Ti odpovidat a ne odpovedi typu jeden kamarad ma kamarada co ma kamarada co ma RSo a ten rikal ...

;)

-_--_--_- presne tak bro!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám že mě prominete že jsem se mezi vás vetřel, ale chci si koupit octavii a nevím jestli 1.8 T RS anebo 1.9 TDI rok 01.Moc toho nenajezdím, asi tak odhadem 1000km za měsíc.Ted se mi nabídla jak octavia RS tak octavia 1.9 TDI 81kw za stejný peníze. Proto se obracím na vás na odborníky, kteří už máte RS.Poradíte mi co bude lepší? Jak na údržbu tak na spotřebu? Díky moc. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám že mě prominete že jsem se mezi vás vetřel, ale chci si koupit octavii a nevím jestli 1.8 T RS anebo 1.9 TDI rok 01.Moc toho nenajezdím, asi tak odhadem 1000km za měsíc.Ted se mi nabídla jak octavia RS tak octavia 1.9 TDI 81kw za stejný peníze. Proto se obracím na vás na odborníky, kteří už máte RS.Poradíte mi co bude lepší? Jak na údržbu tak na spotřebu? Díky moc. -_-

ja nevim, kdybych mel oba auta za stejnou cenu, tak bych bral urcite radsi RS, jde jen o to, aby byla v dobrem stavu ( btw..za kolik ji muzes mit?? ) ale rikam jen svuj nazor, protoze auto mam v podstate jen pro zabavu, tak sem jasne volil benzin....kdyz chces, tak s ni muzes jet v klidku pod 8litru, ale zase na druhou stranu proc si budes kupovat takovydle auto, kdyz s nim budes jezdit na spotrebu, na to ti pak staci nejaka 1.6, nebo tak....jestli najedes 1000km/mesic.....resp. 12000km/rok tak si myslim, ze je diesel blbost, kor kdyz muzes mit za stejny prachy RSo....tot muj nazor! :t-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo,priklanim se k nazoru noviho.Pokud nejezdis moc,tak rozdil mezi naftou a cenou za bezinem nebude takovej.A nejen to.U nafty musis menit i filtry atd..Na druhou stranu zase na RS nedas kola mensi,nez 16",coz taky pro nekoho muze byt prekazka co se cen tyce..(i kdyz dneska ceny gum 15" a 16"atd. jsou si hodne podobny) To jsou ale vesmes "prkotiny". Da se s autem jet na pohodu,ale kdyz Ti cvakne,tak si uzijes takovou zabavu,kterou Ti TDI nenabidne.Ja bych osobne taky sel do RS.. :D

Ale samozrejme zalezi i na tom,co podotkl novi37,za kolik to muzes mit a hlavne taky v jakym je to stavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo,priklanim se k nazoru noviho.Pokud nejezdis moc,tak rozdil mezi naftou a cenou za bezinem nebude takovej.A nejen to.U nafty musis menit i filtry atd..Na druhou stranu zase na RS nedas kola mensi,nez 16",coz taky pro nekoho muze byt prekazka co se cen tyce..(i kdyz dneska ceny gum 15" a 16"atd. jsou si hodne podobny) To jsou ale vesmes "prkotiny". Da se s autem jet na pohodu,ale kdyz Ti cvakne,tak si uzijes takovou zabavu,kterou Ti TDI nenabidne.Ja bych osobne taky sel do RS.. :D

Ale samozrejme zalezi i na tom,co podotkl novi37,za kolik to muzes mit a hlavne taky v jakym je to stavu...

-_--_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud najezdis takhle malo KM a to auto je ve slusnem stavu tak bych urcite neresil a RS by byla jasna volba !!! Jinak na co si dat pozor ?? To asi nejde uplne rict, chce to ale poradne prohlidnout, pripadne zajit do servisu kde byla servisovana a nechat si o aute vse vytisknout, musi to byt v systemu atd atd, nechat se povozit, hodit to na diagnostiku atp. ;)

Kazdopadne preju stastnou ruku pri vyberu vozitka !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mám nabídku koupit octavii Rs za 260000kč.Rok 2001 215koní,je žlutá v plné výbavě, první majitel,serviska, original kola RS 17"+DVD.Najeto 92000km.Co vy nato? poradíte mi na co si mám dát pozor?Díky -_-

přijde mi to jako moc nízká cena za RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s pány nade mnou :) 20t km s RSem jsem najel za cca 10 měsíců. Je to relativně dost km, taky jsem uvažoval jestli RSo nebo naftu, ale jakmile jsem se do RSa posadil a hlavně projel, tak jsem se do RSa tak říkajíc zbláznil ;) Těžko říct, jestli je to či ono lepší. Co se nafty týče, jedná se hlavně o spotřebu, ale když si to vezmu z mého pohledu, když jedu na "pohodu", tak jedu za 6,5 až 7 litrů (a to se nijak nevleču), ale když potřebuju, tak tomu šlápnu a jsem pryč z křižovatky, když předjíždím, stačí podřadit, šlápnout na plyn a zařadit se zpátky:D, ta dynamika je prostě skvělá, to se sériovou naftou asi nezažiješ ... Já se rozhodnul pro RSo a určitě nelituju! Teď si nedovedu představit, za jaký jiný auto bych ho vyměnil, snad jen za OII RS :D Podívej se ale i na nějaké příspěvky co se nafty týče, nerad bych, aby to tu vypadalo jak RS propaganda B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;) Vsak sme v RS sekci tak to tu propaganda byt musi, ale jinak firemne tu mam 1,9TDi 66kW a jako spotrebou to je fakt neskutecny ten motor, ale jinak vsim ostatnim viz prispevek vyse !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...