Přejít na obsah

Octavia I RS


novi37

Doporučené příspěvky

Zdravím, zaujímala by ma voľba týchto komponentov pre o1 RS, kotúče+obloženie, tlmiče+pružiny.

Chcel by som získať váš názor na prípadnú výmenu - origo veci alebo iné kombinácie značiek

dík

Doporucuju obratit se tady na clena fora jmenem Sebo ... doporuci jak brzdy tak tlumice + pruziny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Mela by to byt serie, ale na brzde jsem s tim jeste nebyl, takze 100% to rict nemuzu.

Jinak tam budu davat ted spojku od LUKu.

Aha ... no ono to nachipovani poznas, staci se svezt s nekym kdo chip ma nebo kdo ma serii a hned vis jestli to jede stejne nebo hur. Na kolik ta spojka prisla ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mela by to byt serie, ale na brzde jsem s tim jeste nebyl, takze 100% to rict nemuzu.

Jinak tam budu davat ted spojku od LUKu.

Taky jsme ted řešili dilema se spojkou klouzala a jelikož v současné době sachs není k sehnání tak nám též nabízeli Luk set spojky a je to prý to nejhorší co může být.Nechci tě od toho zrazovat ale slyšel jsem to z několika na sobě nezávislých mechaniků s letitými zkušenostmi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lamelu, lozisko a pritlacak muzu mit za 5300,- (LUK)

Od SACHe je to za nejakych 8000,-

Pak mam jeste moznost jen vymenit oblozeni (asi 700,-), ale to uvidim az podle toho v jakem stavu bude spojka az bude vyndana venku.

Jeste mam problem s akumulatorem, kdyz auto v tomto pocasi stoji tyden venku, tak mam pak problem nastartovat. Auto ma 2 alarmy a cidla pohybu, tak si myslim, ze to je ta pricina nadmerneho vybijeni akumulatoru. Akumulator mam novy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste mam problem s akumulatorem, kdyz auto v tomto pocasi stoji tyden venku, tak mam pak problem nastartovat. Auto ma 2 alarmy a cidla pohybu, tak si myslim, ze to je ta pricina nadmerneho vybijeni akumulatoru. Akumulator mam novy.

Nebo taky muze byt alternator na odchodu... ;) Nebo nekde kratas,kterej zapricinuje stalej odber ve vetsi mire...

Editováno: , autor: Martyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

mal by som na Vas zkusenych harcovnikov dotaz . Momentalne riesim so Sebom nove tlumice na moje auticko a mam doporucene tieto tlumice > Monroe řada Reflex sport. Myslite si ze je to dobra volba? alebo mam ist do niecoho ineho? donieslo sa mi ze Monroe nejak EE... tak teraz neviem co zvolit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta lidí kupuje plynokapalinové kayaba a jsou spokojení a cena je taky příznivá... Sebo by měl mít taky, ale našel jsem i někde levněji - adresu zkusím najít.

tak povodne som kayabu planoval, ale po SZ od Seba to nevyzera na Kayabu... pridavam cast SZ od Seba, dufam ze ho tym nenazlostim:)

"Ohledně tlumičů, s RSkem to není tak jednoduché, protože O1RS vpředu má jinak uchycenou kost - tyčku stabilizátoru, na rozdíl od ostatních octávek je tam dlouhá tyč a nahoře je uchycená přes takové oko které je přivařené ke spodní misce tlumiče, co v ní sedí pružina.

Ostatní octávky mají krátkou kost uchycenou dole k rameni a na misce žádné oko nemají. Jedná se o to, že mám vyzkoušené, že ani Kayaba, ani Bilstein a ani Sachs nemají takový tlumič s okem na misce nahoře, takže ty tlumiče nejsou pro RS použitelné. Jediný co to má je Monroe řada Reflex sport"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo taky muze byt alternator na odchodu... ;) Nebo nekde kratas,kterej zapricinuje stalej odber ve vetsi mire...

No nic, asi budu muset kontaktovat nejakeho autoelektrikare :palec2:

Zatim jsem to vyresil tak, ze jsem vyndal baterku a nabil ji doma (nemam bohuzel garaz a bydlim na panelaku), akorat jsem pak mel doma zvysenou koncentraci H2 lol

Nevite nekdo jaky to ma vliv na diagnostiku, kdyz vyndam akumulator na 24hod..upozorni me pak pocitac na dalsi servisku a co mi to pak vyhodi za hlasku pri pripojeni diagnostiky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o radu, ktoru spojkovu sadu zakupit na moju RS - pred tyzdnom chcipla, tak by som Vas chcel poprosit ktora sada bude najidealnejsia... vyberam v autokelly, z financnych dovodv, mam tam zabezpecenu celkom slusnu zlavu...

Vyberam z nasledujucich :

SP 826050 spojková sada VALEO Premium

SP 826488 spojková sada VALEO

BB HK07336 3 dílná spojková sada AP

BB HK07854 zrušeno spojková sada AP

LK 623304700 3 dílná spojková sada LUK

SA 3000829501 3 dílná spojková sada SACHS

SA 3000951707 3 dílná spojková sada SACHS

diky za akukolvek pomoc...

Kterou sadu si nakonec zvolil, kolik te vysla + cena montaze a jak si spokojen?

Diky za info ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kterou sadu si nakonec zvolil, kolik te vysla + cena montaze a jak si spokojen?

Diky za info ;)

nakoniec to za mna vyriesil Garny, vrazil tam tusim spojkovu sadu Luk. Na kolko ma to vyslo presne nepoviem - musel som kupovat komplet sadu - setrvacnik, lamela, pritlacak, lozisko... a k tomu robil este par dalsich veci na auticku...ale pocitaj plus minus s cenou ktora je v cennikoch - pripadne skus kontaktovat Seba, ktory urcite dokaze zariadit sadu za slusnu cenu...

Zatim som so spojkovou sadou Luk spokojny... Nehovorim ze jazdim predpisovo, niekedy dam auticku coud a zatim bez akehokolvekl problemu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemusela, ale ja jsem v 67000km menil celou spojku,takze ted se mi to rozhodne nevyplati. Jinak mam LUK a zadny problem. :palec2:

Tak to jsme na tom podobne, ja mam najeto 65t a za 14 dni mam objednany servis. Menil si i setrvak?

Pujdu teda do LUKu, ono SACH se ted stejne neda sehnat a myslim ze 5300,- za 3dilnu sadu je rozumna cena :)

Editováno: , autor: TOMRS3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno zbytocny dotaz, ale pre istotu, som sa chcel spytat ci je mozne na original octavia rs spidery R17 , obut namiesto rozmeru 205/50R17 iny rozme pneumatik - konkretne 225/45R17. ide o to ze ta original velkost je cenovo uplne niekde inde nez tie 225/45... btw. okrem toho ze kola budu sirsie, moze nastat nejaky zadrhel? zimaky tam mam obude 225/50R16 tak vychadzam z toho predpokladu ze v sirke by problem nemal byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozno zbytocny dotaz, ale pre istotu, som sa chcel spytat ci je mozne na original octavia rs spidery R17 , obut namiesto rozmeru 205/50R17 iny rozme pneumatik - konkretne 225/45R17. ide o to ze ta original velkost je cenovo uplne niekde inde nez tie 225/45... btw. okrem toho ze kola budu sirsie, moze nastat nejaky zadrhel? zimaky tam mam obude 225/50R16 tak vychadzam z toho predpokladu ze v sirke by problem nemal byt...

Myslim, ze jediny problem by mohl nastat pri STK, protoze ve velkem technicaku je specifikovano jako alternativni obuti 205/50 R17, ale to by musel byt ten kontrolni technik pekny hajzl :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...