Přejít na obsah

Rozpera mezi tlumice


Octavius84

Doporučené příspěvky

A ty srouby co tam ma felda jsou od ceho? Jestli se teda muzu zeptat! Nedrzej nahodou nahore tlumic?

Jo drží tlumič,u feldy a favoritu je to udělaný jinak.Sou tam dva šrouby,který drží horní uložení tlumiče ve kterým je axiální ložisko a miska na pružinu je na druhé části ložiska otočně. Takže ty dva šrouby v karoserii sou napevno a dá se pod matky umístit vzpěra.Sám sem si ju tam dával na formana. Na octě bych teda taky radši nic nevrtal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, nevite nekdo jak je to s rozperou na TDI, dneska mi prisla origi pro Octa TDI a ma delany uchyceni na tri srouby pro uchyceni tlumiu, coz na Octe neni...Tak se chci zeptat zda s tim nemate nekdo nejake zkusenosti...Dik

Hehe, Masakr no.... Bejt tebou, tak tu OMP tyc vratim.... Do karoserie bych rozhodne nevrtal... Dneska mi to Rikal Jakub... MAZEC! :)

Vy ste srandisti :smich:

A jakej je teda tvuj nazor, jsem rad za kazdou radu...vrtnout ji tam nebo radeji zahodit.

Rozhodne vrtnout :palec2: Kdyz to osetris, nicemu to neublizi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až tě někdo v pravo trefí tak ti zničí celej předek ,protože se ti to celé pohne :p

Hmm, jestli myslis proto, ze je to spojeny, no, vis, ze je dole naprava, ktera je taky pridelana na obouch stranach? ;) A abys to koupil nahoru nad kolo a do napravnice ne, to by byla hodne velka nahoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, nevite nekdo jak je to s rozperou na TDI, dneska mi prisla origi pro Octa TDI a ma delany uchyceni na tri srouby pro uchyceni tlumiu, coz na Octe neni...Tak se chci zeptat zda s tim nemate nekdo nejake zkusenosti...Dik

Hehe, Masakr no.... Bejt tebou, tak tu OMP tyc vratim.... Do karoserie bych rozhodne nevrtal... Dneska mi to Rikal Jakub... MAZEC! :)

Vy ste srandisti :smich:

A jakej je teda tvuj nazor, jsem rad za kazdou radu...vrtnout ji tam nebo radeji zahodit.

Rozhodne vrtnout :palec2: Kdyz to osetris, nicemu to neublizi

No to je mi jasny ze kdyz to osetrim tak nicemu neublizem, jen nevim jestli dojde k nejakemu zlepseni jizdnich vlastnosti nebo jen vzhledu....Na vzhled sem ji vazne nekupoval....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je mi jasny ze kdyz to osetrim tak nicemu neublizem, jen nevim jestli dojde k nejakemu zlepseni jizdnich vlastnosti nebo jen vzhledu....Na vzhled sem ji vazne nekupoval....

Osobne si myslim, ze rozpera je na vzhled volovina, takze kvuli tomu ji taky nemam :) Pokud jezdis sem tam na hrane, tak ji tam uvitas, pokud jezdis pianko a malokdy na hrane, asi je zbytecny to vrtat a prodej to. Ale zazraky od toho rozhodne necekej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až tě někdo v pravo trefí tak ti zničí celej předek ,protože se ti to celé pohne  :p

uz som to cakal :D

x krat boli riesene rozpery ale to uz x+1 krat zaznelo

Hmmm.... pan se uci algebru :smich::smich::smich: ... No jo no... a jak se tam teda ta rozpera podle tebe dava?

tak ja uz fakt neviem.

asi by bolo naozaj najrozumnejsie pouzit sekundove lepidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až tě někdo v pravo trefí tak ti zničí celej předek ,protože se ti to celé pohne  :p

uz som to cakal :D

x krat boli riesene rozpery ale to uz x+1 krat zaznelo

Hmmm.... pan se uci algebru :smich::smich::smich: ... No jo no... a jak se tam teda ta rozpera podle tebe dava?

tak ja uz fakt neviem.

asi by bolo naozaj najrozumnejsie pouzit sekundove lepidlo

A ja c**ak to mam navrtany :palec2::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
teda že vám klucí do toho lezu, nějak mi unikla podstata tý vzpěry.... to jako ta trubička, která má stěnu 2mm a průměr 25mm má zabránit menší deformaci??? nebo je to jen aby tam bylo něco navíc?  :huh:

jinak podobnou vzpěru má i babička na záclony lol

tak skus prisposobit a budes to mat zadarmo lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco by sa to malo pripevnovat o tlmic? Vzpera sluzi na zvysenei tuhosti karoserie, takze uchytit o tlmic by malo zmysel iba vtedy, ak by bol tlmic pevne chyteny o kasnu. Co sa tyka "prepojenia" tlmicov, tak tie su prepojene prave tou karoseriou :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak wtf???

rozpera ako taka, sluzi na stabilizaciu tym, ze zabranuje krizeniu karoserie. Kedze sa bavime o octavii a teda aj o samonosnej karoserii, tak automaticky hovorime o tom, ze na tejto karoserii su uchytene aj tlmice. Takze ked tu niekto napisal, ze tym, ze to neuchyti na tlmice ale na karoseriu to uplne strati zmysel, evidentne nepochopil na co rozpera sluzi. Co je na tom k nepochopeniu?

Editováno: , autor: Lajos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja kdyz jsem rval rozperu k prednim tlumicum tak jsem to delal everem. Jinak rozmer stejny jak u jineho fava, ale proste u me jsem to musel auto trosku roztahnout . No nasadil povolil a je tam jak spejle :D

post-27-1171787069.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Rozpěra mezi tlumiči slouží, jak už zde bylo řečeno k zabránění kroucení karoserie (to nastává v zatáčkách). Rozpěra má smysl spíše při ostřejší jízdě. Na jízdních vlastnostech to není zas až tak poznat, ale jistě má vše pro a proti. Pokud se nebude kroutit karoserie, bude se logicky buď kroutit něco jiného (ale už se nemá co kroutit) a nebo budou namáhány některé součástky více, než bez rozpěry, tím pádem dříve odejdou a začnou se projevovat následky. To vše se samozřejmě projeví až po několika (asi ne málo) ujetých kilometrech. Tipnul bych tak minimálně 10.000km ostré jízdy (tím myslím, že by musela být každá jízda ve sportovním stylu a se spoustou zatáček a nerovností a podobně). Takže závěr je asi takový, že vady součástek způsobené rozpěrou se nejspíše projeví až dalšímu majiteli, protože to určitě bude za hodně dlouho a to už to auto asi budeš prodávat.

No. Tak asi toť můj názor.

Rozpěru bych si asi dal jen kvůli vzhledu, protože si myslím, že jízdí vlastnosti mnohem více ovlivňují kola, tlumiče, pružiny (čepy,ložiska,...samozřejmě také)...atd...Ale hlavně kola, tlumiče a pružiny.

Rozpěra? Myslím, že je možno o výhodách, nevýhodách a jízdních vlastnostech s ní a bez ní dost spekulovat a diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj všem,

mám na autě podložky pod koly a přemýšlím o rozpěře. Má vůbec smysl ? Trochu to beru jako udělat něco kladného pro auto, když už jsem nápravy podložkou trochu rozšířil /ne o moc, jen o 2 cm na každé straně/ ..:-)

Co vy na to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...