Přejít na obsah

Hasící přístroj


Basker

Doporučené příspěvky

Děláš dobře Pepo. lol

Tak to nevím...stále lobuji za Pyrocool:

Hasící sprej je určen k hašení požárů pevných i kapalných hořlavých látek. Neobsahuje freony. Hasivo je biologicky odbouratelné, není toxické. Vhodné pro zvýšení bezpečnosti.

Příklady použití - uhasí začínající požár v bytě, kanceláři, automobilu, garáži nebo v chatě, bezpečně uhasí požáry elektrospotřebičů pod napětím do 1000V (ověřené zkušebnou), nezpůsobuje následné škody, brání vznícení materiálu.

Aplikujte ze vzdálenosti 1m. Skladovatelný a použitelný v každé poloze. Minimální životnost výrobku je 3 roky. Zdravotně nezávadný. Hasící přístroj třídy A / B. Cena prezidenta USA za ekologii. Používají profesionální hasiči.

Takže vážně nevím...někdy na srazu zapálíme 2 pneu, a uvidíme jestli Pyrocool nebo Lidl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúpil som pred rokom hasičák tiež v Lídli za 490 Sk a presne ten istý výrobok mali aj v Tescu ale za cenu 1890 Sk.Tak vrelo doporučujem nezaváhať a postaviť sa do rady čím skôr.Ja ho mám vo svojej Fabke vzadu v kufry,je tam naňho vlavo hore v tapacírunku miestečko ako keby to chystali presne na tento hasičák.Dúfam,že ho ale nebudeme musieť nikdy použiť.Čaute. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To Mischicka, s tím pyrokulem to nebude už tak pravda, že ho používají hasiči. Ty doby jsou už pryč. Ten pyrokul byl takový BUM po revoluci. Né že by nebyl kvalitní, ale je drahý jako prase a má omezenou použitelnost. Ve světe se běžně používá, tam na to mají prachy(UK,USA,...) a specifické požáry (letiště, spec.průmysl, chemičky.....), ale v Česku se to už kvůli financím omezuje a vrací se ke klasice-pěna vyrobená v Evropě. Ten sprej je vlastně asi z 99,6% voda a 0.4% speciální štávy s názvem pyrocool. Udělej si v létě vodu se šťávou s takovým poměrem a uvidíš jak Ti bude chutnat. Já pyrokul nezavrhuju, je to špičkové hasivo v prachatým světě běžně používané, ale v autě mám prášek 1 kg. Čus lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Mischicka. Dnešní nepříjemná nehoda na dálnici. Ty dvě fotky můžou navazovat na výš uvedený můj odkaz na pyrocool. Na první fotce hasič symbolicky hasí pro oko diváka. Přijel autem pro rychlý zásah, které má směs pyrokulu, ale protože je drahý používá se jen v takovém malém množství. To prdítko co má v ruce a čím hasí je na začínající požár, né na takovou fakulu. Na to je určený pyrocoll.

post-6-1171368143.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pafel, souhlasím s Tebou. Psal jsem to už jinde na fóru, že záleží na každém jestli si koupí řekněme špičkovou, obvykle značkovou a taky drahou věc nebo její "a la penny" alternativu či napodobeninu.

Pro mě Pyrocool je kvalitní hasivo a bude, a v tom nožství co já ho kupuju mě ten rozdíl v ceně vážně nezničí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Mischicka. Plně s Tebou souhlasím. Já šel taky původně do Teska pro pyrokul a nakonec koupil prášek. Pyroš byl, je a bude špičkou v hašení. Hlavně ho nedávej do kabiny ať ti v létě nestřelí. Čus

S bráchou přežil několikatery žně v kombajnu či trambusu, tak snad mě ve Fabii neexploduje :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Pyrokul ve spreji bych doporučil do domácnosti. Ideální na takovýto domácí hašení. Sporák, děti aj... V létě kolegovi střelil v Chorvatsku v kufru a bylo po něm. POZOR je určen na začínající oheň a je to pěna, postrach elektroniky. Do auta každopádně prášek 1kg. V Tesku s držákem asi 700 Kč. Je vhodný na elektroniku a té je v autě dost. Já mám jasno. Na 100% si koupím prášek. http://www.hasici-pristroje.net/

Já tedy nevím, jestli nečtu špatně, ale právě tady http://www.hasici-pristroje.net/praskove/ čtu, že moc vhodný na hašení jemné mechaniky a elektroniky ten práškový není..Tak pak se v tom má někdo vyznat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že jak prášek sedne na teplou věc, tak se připeče. Ale to už je jedno. Pokud něco bylo teplé, tak je to stejně na prd. Pokud je ale věc studená tak se prostě prášek vyfouká.

Zkus do počítače vysypat 1kg mouky nebo nalij 1litr vody. Pokud bude vyplý tak se nic nestane. Mouku vyfoukáš a vodu vysušíš. Čus lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, jestli nečtu špatně, ale právě tady http://www.hasici-pristroje.net/praskove/ čtu, že moc vhodný na hašení jemné mechaniky a elektroniky ten práškový není..Tak pak se v tom má někdo vyznat  :(

Jak pišeš: Není vhodny na hašení JEMNÉ MECHANIKY A ELEKTRONIKY. Auto není ani jemná mechanika ani elektronika, a i kdybys řek že elektronika v autě je, tak ta které by to mohlo uškodit je stejně vždy vodotěsně uzavřená v nějakém pouzdře.

Prášek není vhodný na elektroniku ve smyslu počitače - otevřené plošné spoje.

a ještě přidavam inspiraci pro kombajny:

post-6-1171568288.jpg

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, jestli nečtu špatně, ale právě tady http://www.hasici-pristroje.net/praskove/ čtu, že moc vhodný na hašení jemné mechaniky a elektroniky ten práškový není..Tak pak se v tom má někdo vyznat  :(

Jak pišeš: Není vhodny na hašení JEMNÉ MECHANIKY A ELEKTRONIKY. Auto není ani jemná mechanika ani elektronika, a i kdybys řek že elektronika v autě je, tak ta které by to mohlo uškodit je stejně vždy vodotěsně uzavřená v nějakém pouzdře.

Prášek není vhodný na elektroniku ve smyslu počitače - otevřené plošné spoje.

a ještě přidavam inspiraci pro kombajny:

No, nejsem si jistý, že by to, co je pod palubkou a všude v interiéru, bylo nějak super vodotěsně uzavřené, ale budiž..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, jestli nečtu špatně, ale právě tady http://www.hasici-pristroje.net/praskove/ čtu, že moc vhodný na hašení jemné mechaniky a elektroniky ten práškový není..Tak pak se v tom má někdo vyznat  :(

Jak pišeš: Není vhodny na hašení JEMNÉ MECHANIKY A ELEKTRONIKY. Auto není ani jemná mechanika ani elektronika, a i kdybys řek že elektronika v autě je, tak ta které by to mohlo uškodit je stejně vždy vodotěsně uzavřená v nějakém pouzdře.

Prášek není vhodný na elektroniku ve smyslu počitače - otevřené plošné spoje.

a ještě přidavam inspiraci pro kombajny:

No, nejsem si jistý, že by to, co je pod palubkou a všude v interiéru, bylo nějak super vodotěsně uzavřené, ale budiž..

Pod palubovkou přeci nic není, hromada kabelů, konektoru atd..

Řidicí jednotky jsou uzavřené, relatka jsou uzavřené, atd.

A pokud ten prašek nastřikaš na konektory tak se to da opravdu jenom vyprašit a vše funguje dal. Jo kdybys ten prašek hodil do otevřeneho počitače, televize, radia tak ten přístroj mužeš vyhodit.

Jak psal Pafel - jediný problém jsou teplé věci - tj. když to navališ do motoru tak to pořadně chytne na vše horke, ale i na to jsou nějaké připravky, z kterými to jde dolů. Viděl jsem na vlastni oči jak motor kamionu byla jedná velká koule prašku, stačilo vyčištění motoru, vyměna prohořelých kabelu a auto jezdi dal a bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Kámoš měl škodu 120L najednou začala hořet a to byla na LPG!!! Rychle vyskočil maličko nadzvedl víko motoru a vystříkal pyrocool a bylo po ohni.Dokone tvrdilže to stříkalo 30s.U nás prodáváme 1kg hasičák (prášek) a tam píšou prázdnej za 10sekund.Jen chci říct že i pyrocool je lepší než nic a bezmocně koukat na auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Mischicka. Plně s Tebou souhlasím. Já šel taky původně do Teska pro pyrokul a nakonec koupil prášek. Pyroš byl, je a bude špičkou v hašení. Hlavně ho nedávej do kabiny ať ti v létě nestřelí. Čus

Ja tahal Pyrocool na palubovce,pěkně za sklem-po ruce a přežil v pohodě. Ikdyž v uzavřený kabině bylo víc než 60°C. Nejvíc jsem ho ocenil,když mi zkratovala eletrika a začaly hořet dráty a nohavice u kalhot.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Pyrokul ve spreji bych doporučil do domácnosti. Ideální na takovýto domácí hašení. Sporák, děti aj... V létě kolegovi střelil v Chorvatsku v kufru a bylo po něm. POZOR je určen na začínající oheň a je to pěna, postrach elektroniky. Do auta každopádně prášek 1kg. V Tesku s držákem asi 700 Kč. Je vhodný na elektroniku a té je v autě dost. Já mám jasno. Na 100% si koupím prášek. http://www.hasici-pristroje.net/

Já tedy nevím, jestli nečtu špatně, ale právě tady http://www.hasici-pristroje.net/praskove/ čtu, že moc vhodný na hašení jemné mechaniky a elektroniky ten práškový není..Tak pak se v tom má někdo vyznat :(

To je pravda prášek to zasere a špatně se vyfoukavá. Lepší je halonový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...