Přejít na obsah

Hasící přístroj


Basker

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Kluci, Vy co máte ty hasičáky přidělaný v kufru páskama, jak to přesně máte udělaný? Předpokládám, že je ten tapecírunk provrtanej a z druhý strany je nějaká matka, ale neodírá to pak z tý druhý strany plechy?

Hasičak ma plastovej držák.

Na nerezový plíšek jsem navařil dvě matky.

Do tapece jsem vrtnul dvě díry a plíšek s matkama přinytoval k tapesu.

Plastovej držák je přišroubovaný k plechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tohle mi nepřijde jako nejštastnější řešení... :( ale proti gustu... ;)

Já jsem to nakonec pořešil takto:

post-2916-1183924911_thumb.jpgpost-2916-1183924916_thumb.jpg

Stejně doufám, že ho nikdy nebudu muset použít, ale je to pro dobrý pocit je to lepší... :)

Tak já jsem umístil hasičák takhle.
Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem hasičák koupil na e-shop24.cz, je to 1 kg práškový s manometrem a s držákem, přidělal jsem ho před sedadlo spolujezdce vpravo, šikmo do rohu. Ten plast v rohu jde dobře sundat a navrtat pro držák a hasičák tam ničemu nepřekáží... Hodim sem brzo fotku pro představu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé zajímavé inpirace ale nakonec když k něčemu dojde.... Není nejlepší ho míti nějak při ruce nejblíže k sedadlu řidiče ? např. nepůjde otevřít kufr je to taky elektronická záležitost (spínač na otevření) byl bych zvědav jak by většina z vás řešila dostat se do kufru ve zmatku požáru ve vlastním autě a co nejrychleji se dostat k hasičáku. (ano sklopit zadní sedačky a prolíst tam ale ty drahocenné sekundy...) Nebo dojde k nehodě nepůjdou otevřít dveře a bude hořet palubovka... Já hasičák zatím mám volně v kufru ale uvazžuju o tom že bych ho přemístil pod sedadlo spolujezdce na tu zadní stranu. Zkoušel jsem to a vejde se i při posunu sedačky dozadu a dopředu. Nápad Lakyho pod schránkou spolujezdce není špatný ale hrozně bych se bál aby to nebuchlo protože je to dost vidět a tam jak to máš tak tam v úrovni rozhodně dosahuje ještě slunce. V autě může být i klídně + 70 stupňů + k tomu ten hasičák na přímém slunci jejda... Kdežto kdyby to bylo ve stínu tedy pod sedačkou tak si myslím že je to rozhodně lepší. Jaký máte na to názor ? Máte někdo bezpečnější inpirace s místem při ruce u sedadla řidiče ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně tam v ničem nevadí, snažil jsem se, aby byl hlavně brzo při ruce... Už jsem v práci několikrát viděl auto, vyhořelé od elektriky, které během dvou minut bylo na sešrotování a tohle mě přesvědčilo o tom, že se na úkor krásy vyplatí ho mít fakt při ruce...

Máš ho sice dřív po ruce než já v kufru... ale todle je jako pěst na oko... :kuk::feve:
Slíbené fotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom umístění při ruce s tebou naprosto souhlasím, máš pravdu, že někde v zákrytu, kam se nedostane sluníčko, by byl rozhodně lepší. Já jsem ho fakt umisťoval tak, abych ho měl někde vepředu u sebe nebo u spolujezdce, zkoušel jsem to různě, ale nakonec to dopadlo takhle... Ten hasičák musí vydržet +60°C, tak doufám, že nějakej ten stupínek navíc mu vadit nebude, když budou takovýhle vedra... No a když nevydrží tak se s váma fotkama podělím o tu spoušť... ;)

Přátelé zajímavé inpirace ale nakonec když k něčemu dojde.... Není nejlepší ho míti nějak při ruce nejblíže k sedadlu řidiče ? např. nepůjde otevřít kufr je to taky elektronická záležitost (spínač na otevření) byl bych zvědav jak by většina z vás řešila dostat se do kufru ve zmatku požáru ve vlastním autě a co nejrychleji se dostat k hasičáku. (ano sklopit zadní sedačky a prolíst tam ale ty drahocenné sekundy...) Nebo dojde k nehodě nepůjdou otevřít dveře a bude hořet palubovka... Já hasičák zatím mám volně v kufru ale uvazžuju o tom že bych ho přemístil pod sedadlo spolujezdce na tu zadní stranu. Zkoušel jsem to a vejde se i při posunu sedačky dozadu a dopředu. Nápad Lakyho pod schránkou spolujezdce není špatný ale hrozně bych se bál aby to nebuchlo protože je to dost vidět a tam jak to máš tak tam v úrovni rozhodně dosahuje ještě slunce. V autě může být i klídně + 70 stupňů + k tomu ten hasičák na přímém slunci jejda... Kdežto kdyby to bylo ve stínu tedy pod sedačkou tak si myslím že je to rozhodně lepší. Jaký máte na to názor ? Máte někdo bezpečnější inpirace s místem při ruce u sedadla řidiče ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No snad k té spoušti nedojde chápu nějakou toleraci by to mít mělo ale toho rizika se bojím dneska ty vedra nejsou už nic vyjímečnýho a to klima se stále nějak hroutí už to není to co bývalo dřív... :-(

V tom umístění při ruce s tebou naprosto souhlasím, máš pravdu, že někde v zákrytu, kam se nedostane sluníčko, by byl rozhodně lepší. Já jsem ho fakt umisťoval tak, abych ho měl někde vepředu u sebe nebo u spolujezdce, zkoušel jsem to různě, ale nakonec to dopadlo takhle... Ten hasičák musí vydržet +60°C, tak doufám, že nějakej ten stupínek navíc mu vadit nebude, když budou takovýhle vedra... No a když nevydrží tak se s váma fotkama podělím o tu spoušť... ;)
Přátelé zajímavé inpirace ale nakonec když k něčemu dojde.... Není nejlepší ho míti nějak při ruce nejblíže k sedadlu řidiče ? např. nepůjde otevřít kufr je to taky elektronická záležitost (spínač na otevření) byl bych zvědav jak by většina z vás řešila dostat se do kufru ve zmatku požáru ve vlastním autě a co nejrychleji se dostat k hasičáku. (ano sklopit zadní sedačky a prolíst tam ale ty drahocenné sekundy...) Nebo dojde k nehodě nepůjdou otevřít dveře a bude hořet palubovka... Já hasičák zatím mám volně v kufru ale uvazžuju o tom že bych ho přemístil pod sedadlo spolujezdce na tu zadní stranu. Zkoušel jsem to a vejde se i při posunu sedačky dozadu a dopředu. Nápad Lakyho pod schránkou spolujezdce není špatný ale hrozně bych se bál aby to nebuchlo protože je to dost vidět a tam jak to máš tak tam v úrovni rozhodně dosahuje ještě slunce. V autě může být i klídně + 70 stupňů + k tomu ten hasičák na přímém slunci jejda... Kdežto kdyby to bylo ve stínu tedy pod sedačkou tak si myslím že je to rozhodně lepší. Jaký máte na to názor ? Máte někdo bezpečnější inpirace s místem při ruce u sedadla řidiče ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No včera jsi mi nahnal takovýho brouka do hlavy že jsem radši dneska ráno po příjezdu ten hasičák vyndal... Dokud bude venku taková sahara tak ho radši budu vyndávat, přeci jen teď v tom autě může být daleko víc než 60°C a jistota je jistota ;)

No snad k té spoušti nedojde chápu nějakou toleraci by to mít mělo ale toho rizika se bojím dneska ty vedra nejsou už nic vyjímečnýho a to klima se stále nějak hroutí už to není to co bývalo dřív... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Přátelé zajímavé inpirace ale nakonec když k něčemu dojde.... Není nejlepší ho míti nějak při ruce nejblíže k sedadlu řidiče ? např. nepůjde otevřít kufr je to taky elektronická záležitost (spínač na otevření) byl bych zvědav jak by většina z vás řešila dostat se do kufru ve zmatku požáru ve vlastním autě a co nejrychleji se dostat k hasičáku. (ano sklopit zadní sedačky a prolíst tam ale ty drahocenné sekundy...) Nebo dojde k nehodě nepůjdou otevřít dveře a bude hořet palubovka... Já hasičák zatím mám volně v kufru ale uvazžuju o tom že bych ho přemístil pod sedadlo spolujezdce na tu zadní stranu. Zkoušel jsem to a vejde se i při posunu sedačky dozadu a dopředu. Nápad Lakyho pod schránkou spolujezdce není špatný ale hrozně bych se bál aby to nebuchlo protože je to dost vidět a tam jak to máš tak tam v úrovni rozhodně dosahuje ještě slunce. V autě může být i klídně + 70 stupňů + k tomu ten hasičák na přímém slunci jejda... Kdežto kdyby to bylo ve stínu tedy pod sedačkou tak si myslím že je to rozhodně lepší. Jaký máte na to názor ? Máte někdo bezpečnější inpirace s místem při ruce u sedadla řidiče ?

Sem si myslel že všechny fabky co maji el zamek maji i otevirani kufru lankem od řidiče - nebo snad ne??

A kam dat hasičak - ja si myslím že je to celkem jedno, protože když tady pišeš že co když nepujde otevřit kufr atd tak to same se muže stat že při nějakem narazu z boku se ti znepřistupni hasičak někde u spolujezdce nebo pod sedadlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Přátelé zajímavé inpirace ale nakonec když k něčemu dojde.... Není nejlepší ho míti nějak při ruce nejblíže k sedadlu řidiče ? např. nepůjde otevřít kufr je to taky elektronická záležitost (spínač na otevření) byl bych zvědav jak by většina z vás řešila dostat se do kufru ve zmatku požáru ve vlastním autě a co nejrychleji se dostat k hasičáku. (ano sklopit zadní sedačky a prolíst tam ale ty drahocenné sekundy...) Nebo dojde k nehodě nepůjdou otevřít dveře a bude hořet palubovka... Já hasičák zatím mám volně v kufru ale uvazžuju o tom že bych ho přemístil pod sedadlo spolujezdce na tu zadní stranu. Zkoušel jsem to a vejde se i při posunu sedačky dozadu a dopředu. Nápad Lakyho pod schránkou spolujezdce není špatný ale hrozně bych se bál aby to nebuchlo protože je to dost vidět a tam jak to máš tak tam v úrovni rozhodně dosahuje ještě slunce. V autě může být i klídně + 70 stupňů + k tomu ten hasičák na přímém slunci jejda... Kdežto kdyby to bylo ve stínu tedy pod sedačkou tak si myslím že je to rozhodně lepší. Jaký máte na to názor ? Máte někdo bezpečnější inpirace s místem při ruce u sedadla řidiče ?

Sem si myslel že všechny fabky co maji el zamek maji i otevirani kufru lankem od řidiče - nebo snad ne??

A kam dat hasičak - ja si myslím že je to celkem jedno, protože když tady pišeš že co když nepujde otevřit kufr atd tak to same se muže stat že při nějakem narazu z boku se ti znepřistupni hasičak někde u spolujezdce nebo pod sedadlem.

ambiente a výš mají otvírání kufru elektrikou, v clasikovi je madýlko kufru..pevne v ambientee a výš je tlačítko..

naraz z boku? abych se nedostal pod sedadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to bezpečné, mít pod sebou hasičák? ve schránce pod sedadlem?

Já osobně bych řekl, že je to bezpečnější než ho mít třeba někde vedle sebe... Přece jen pokud by měl bouchnout, roztrhnout se, tak ta sedačka je dost silná na to, aby to maximálně utlumila... Ale hlavně pozor na upevnění, už jsem viděl v práci hasičák vystříkanej do kufru, vypadl z popruhů a nějakým způsobem se odjistil a poprášil celej kufr... Super čištění... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dám tedy hasičák do schránky pod sebe (řidiče) dík

mimochodem, jak je to se stářím hasicího přístroje?

co s ním po uplynutí doby ? datum použití?

Jo dáš, sám mam, 1kg made in Lidl za 250kč, pod sedačkou spolujezdce...

Hasicí přístroj není zrovna pohledově moc pěknej a nechtěl jsem na něj každej den koukat v kufru...

Hasicí přístroj by měl vydržet 10let..

Osobně si myslím,že stačí občas kouknout jestli je v něm dobrej tlak, kdyby nebyl,tak koupit novej...

Foto pro inspiraci...

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

post-7645-1187603911_thumb.jpg post-7645-1187603873_thumb.jpg

post-7645-1187603321_thumb.jpg post-7645-1187603293_thumb.jpg

Editováno: , autor: Pucmeloun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...