Přejít na obsah

Hasící přístroj


Basker

Doporučené příspěvky

dám tedy hasičák do schránky pod sebe (řidiče) dík

Jo dáš, sám mam, 1kg made in Lidl za 250kč, pod sedačkou spolujezdce...

Hasicí přístroj není zrovna pohledově moc pěknej a nechtěl jsem na něj každej den koukat v kufru...

Hasicí přístroj by měl vydržet 10let... nicméně,každé 2 roky bys ho měl poslat na revizi...

Osobně si myslím,že stačí občas kouknout jestli je v něm dobrej tlak, kdyby nebyl,tak koupit novej...

Foto pro inspiraci...

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

mimochodem moc pěkné a pro mě inspirující ... zeptám se ... proč jsi dával hasičák pod spolujezdce? Není to doufám proto že by kvůli zvedacímu mechanismu pod sedačku řidiče nevlezl? Chtěl bych si to předělat také tak ale pod řidiče, zatím mám v kufru a je fakt že teď o dovolené to nebylo zrovna nejšťastnější řešení (zarovnané věcma). Mám však jeden velký problém ... ptal jsem se v saloonu a oni tu schránku nemají, dokonce mi bylo řečeno že se dívali na škodovku a i tam měli termín dodání neurčen, takže asi nemají i tam. Kde ji tedy sehnat :help: ? Ty jsi ji měl origo ve výbavě nebo také dokupoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

schranku som dokupoval a mam ich pod obidvomi sedadlami a jednu mam vyskovo nastavitelnu takze urcite ide scharanka aj pod vyskovo nastavitelnu sedacku, pri vyskovo nastavitelnej sedacke ti ide dole iba zadok a nie predok sedacky.

jo jasně, vím že jsou levá i pravá ;) , ale jde mi spíše o to jestli právě něco z toho zvedacího mechanismu by tam tomu hasičáku nevadilo, protože i tak tu schránku upravoval, tak abych ji nepižlal a pak zjistil že ho tam stejně nedostanu

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to bezpečné, mít pod sebou hasičák? ve schránce pod sedadlem?

Já osobně bych řekl, že je to bezpečnější než ho mít třeba někde vedle sebe... Přece jen pokud by měl bouchnout, roztrhnout se, tak ta sedačka je dost silná na to, aby to maximálně utlumila... Ale hlavně pozor na upevnění, už jsem viděl v práci hasičák vystříkanej do kufru, vypadl z popruhů a nějakým způsobem se odjistil a poprášil celej kufr... Super čištění... :feve:

myslíš že když to bouchne, z jakého koliv duvodu, že to sedačka utlumí???

no dívám se jak to vyřešili ostatní klucii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dám tedy hasičák do schránky pod sebe (řidiče) dík

mimochodem, jak je to se stářím hasicího přístroje?

co s ním po uplynutí doby ? datum použití?

Jo dáš, sám mam, 1kg made in Lidl za 250kč, pod sedačkou spolujezdce...

Hasicí přístroj není zrovna pohledově moc pěknej a nechtěl jsem na něj každej den koukat v kufru...

Hasicí přístroj by měl vydržet 10let... nicméně,každé 2 roky bys ho měl poslat na revizi...

Osobně si myslím,že stačí občas kouknout jestli je v něm dobrej tlak, kdyby nebyl,tak koupit novej...

Foto pro inspiraci...

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

čeče super, já to nahodím a ty to uuž dávno máš hotové, jen řezat schránku se mi nechce....hm

ale podle fotek máme asi oba stejný hasičák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám však jeden velký problém ... ptal jsem se v saloonu a oni tu schránku nemají, dokonce mi bylo řečeno že se dívali na škodovku a i tam měli termín dodání neurčen, takže asi nemají i tam. Kde ji tedy sehnat :help: ? Ty jsi ji měl origo ve výbavě nebo také dokupoval?

ahoj, co se týče schránky dá se objedna ve škoda auto prodejně, tuto schránku vyrabí pro škodu jedna firma, v dodávkách mívá skluz...

čekal jsem týden a půl a měl obě...

cena 247Kč.. tuším...

odkud si? není tam někde škoda?

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám však jeden velký problém ... ptal jsem se v saloonu a oni tu schránku nemají, dokonce mi bylo řečeno že se dívali na škodovku a i tam měli termín dodání neurčen, takže asi nemají i tam. Kde ji tedy sehnat :help: ? Ty jsi ji měl origo ve výbavě nebo také dokupoval?

ahoj, co se týče schránky dá se objedna ve škoda auto prodejně, tuto schránku vyrabí pro škodu jedna firma, v dodávkách mívá skluz...

čekal jsem týden a půl a měl obě...

cena 247Kč.. tuším...

odkud si? není tam někde škoda?

no já se ptal v Škodováckým saloonu (autospol Boskovice), cena 265,-. Holt asi budu muset být trpělivý a objednat to a čekat ...

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

tak asi máme fakt uplně ten stejný hasičák....

tak jak jsi psal ho budu kontrolovat

ale

já nevím

ale zkoušel jsi si zkoušku jak jde rychle vytáhnout?

Ted jsem to byl zkusit... sel vytahnout až nečekaně lehce :palec2: ...

Editováno: , autor: Pucmeloun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám však jeden velký problém ... ptal jsem se v saloonu a oni tu schránku nemají, dokonce mi bylo řečeno že se dívali na škodovku a i tam měli termín dodání neurčen, takže asi nemají i tam. Kde ji tedy sehnat :help: ? Ty jsi ji měl origo ve výbavě nebo také dokupoval?

ahoj, co se týče schránky dá se objedna ve škoda auto prodejně, tuto schránku vyrabí pro škodu jedna firma, v dodávkách mívá skluz...

čekal jsem týden a půl a měl obě...

cena 247Kč.. tuším...

odkud si? není tam někde škoda?

no já se ptal v Škodováckým saloonu (autospol Boskovice), cena 265,-. Holt asi budu muset být trpělivý a objednat to a čekat ...

jo, pardon, ta cena asi tak, každopadně, škoda auto prodejna autorizovaná si nemůže přihodit ani kačku, objednej i šroubky!!! tuším že budou 2 potřeba, zbylé vemeš ze sedačky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

tak asi máme fakt uplně ten stejný hasičák....

tak jak jsi psal ho budu kontrolovat

ale

já nevím

ale zkoušel jsi si zkoušku jak jde rychle vytáhnout?

Ted jsem to byl zkusit... sla vytahnout až nečekaně lehce :palec2: ...

SUPER...

a

a

nevím zda jsi odpovídal ale proč pod spolujezdce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba trošku upravit schránku, je to vidět z fotek (stačí na to obyčejný ostrý nůž)…

tak asi máme fakt uplně ten stejný hasičák....

tak jak jsi psal ho budu kontrolovat

ale

já nevím

ale zkoušel jsi si zkoušku jak jde rychle vytáhnout?

Ted jsem to byl zkusit... sla vytahnout až nečekaně lehce :palec2: ...

SUPER...

a

a

nevím zda jsi odpovídal ale proč pod spolujezdce?

Jednoduše, pac mám schránku jen pod spolujezdcem... :)

U řidiče by chtělo,aby to nekdo zkusil. Docela bych se bal výšový aretace,mohla by tam vadit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdar všem,

co takhle centrální hasící systém ??? Na obrázku je blbě vidět rozvod hasiva.

čeče ten hasičák jsi tam dával sám? rozveď to prosím...

Zdar starmane,

hasičák jsem montoval pod dozorem tchána - požárního technika. Vypadá to esteticky a je to spolehlivé - montuje se to po patřičné úpravě do důlních lokomotiv, serveroven, racků atd. Jeden kus jsem montoval i do Renault 11 GTX a Fačka (Favorit). Nádoba s hasivem je umístěna v příhodném místě, u fabky je celkem dost místa a speciální hadice s hasivem je rozvedena v motorovém prostoru. Systém je buď s jedním vývodem (hadičkou) popř. dva vývody. Já osobně používám jeden vývod.

V případě požáru, nebo zahoření v motorovém prostoru (cca 110°C) dojde v místě zahoření k destrukci hadičky a okamžitému výronu hasiva. Systém nepotřebuje žádné napájení, žádné spouštění. V jednoduchosti je síla :palec2:

Ještě přikládám foto z možné montáže do Favorita.

post-12073-1192093779_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

co takhle centrální hasící systém ??? Na obrázku je blbě vidět rozvod hasiva.

čeče ten hasičák jsi tam dával sám? rozveď to prosím...

Zdar starmane,

hasičák jsem montoval pod dozorem tchána - požárního technika. Vypadá to esteticky a je to spolehlivé - montuje se to po patřičné úpravě do důlních lokomotiv, serveroven, racků atd. Jeden kus jsem montoval i do Renault 11 GTX a Fačka (Favorit). Nádoba s hasivem je umístěna v příhodném místě, u fabky je celkem dost místa a speciální hadice s hasivem je rozvedena v motorovém prostoru. Systém je buď s jedním vývodem (hadičkou) popř. dva vývody. Já osobně používám jeden vývod.

V případě požáru, nebo zahoření v motorovém prostoru (cca 110°C) dojde v místě zahoření k destrukci hadičky a okamžitému výronu hasiva. Systém nepotřebuje žádné napájení, žádné spouštění. V jednoduchosti je síla :palec2:

Ještě přikládám foto z možné montáže do Favorita.

no čučím a asi nebudu sám, klobouk dolů i se skalpem...

to je nápad... ta hadička je asi tedy pod tlakem? co otřesy? má tenkou stěnu?

hm, kdybych to tak uměl...

práškový hasičák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

co takhle centrální hasící systém ??? Na obrázku je blbě vidět rozvod hasiva.

čeče ten hasičák jsi tam dával sám? rozveď to prosím...

Zdar starmane,

hasičák jsem montoval pod dozorem tchána - požárního technika. Vypadá to esteticky a je to spolehlivé - montuje se to po patřičné úpravě do důlních lokomotiv, serveroven, racků atd. Jeden kus jsem montoval i do Renault 11 GTX a Fačka (Favorit). Nádoba s hasivem je umístěna v příhodném místě, u fabky je celkem dost místa a speciální hadice s hasivem je rozvedena v motorovém prostoru. Systém je buď s jedním vývodem (hadičkou) popř. dva vývody. Já osobně používám jeden vývod.

V případě požáru, nebo zahoření v motorovém prostoru (cca 110°C) dojde v místě zahoření k destrukci hadičky a okamžitému výronu hasiva. Systém nepotřebuje žádné napájení, žádné spouštění. V jednoduchosti je síla :palec2:

Ještě přikládám foto z možné montáže do Favorita.

no čučím a asi nebudu sám, klobouk dolů i se skalpem...

to je nápad... ta hadička je asi tedy pod tlakem? co otřesy? má tenkou stěnu?

hm, kdybych to tak uměl...

práškový hasičák?

Starmane,

pokud by byl zájem, můžu zjistit aktuální ceny případně zajistit i montáž a následnou revizi - jsem kousek od Opavy. Jinak můžeš kouknout na

http://www.mujweb.cz/obchod/vladimir.pavlat/ - zatím stránky běhají pouze v IE, firefox trochu kulhá, ale to se vyladí.

Ta hadička je pod tlakem - žádný strach - je to vyzkoušeno. A otřesy tomu taky nevadí - pokud to nebude čenichovka :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Že nemůže jo? Jsou tady v Mladé Boleslavi 3 značkové autorizované servisy a v každém je jiná cena, to i oproti ceně, kterou udává Škodovka na svých oficiálních stránkách... Takže bavit se o tom jestli může nebo nemůže přihodit na ceně asi nemá smysl... Všechno jde.

Mám však jeden velký problém ... ptal jsem se v saloonu a oni tu schránku nemají, dokonce mi bylo řečeno že se dívali na škodovku a i tam měli termín dodání neurčen, takže asi nemají i tam. Kde ji tedy sehnat :help: ? Ty jsi ji měl origo ve výbavě nebo také dokupoval?

ahoj, co se týče schránky dá se objedna ve škoda auto prodejně, tuto schránku vyrabí pro škodu jedna firma, v dodávkách mívá skluz...

čekal jsem týden a půl a měl obě...

cena 247Kč.. tuším...

odkud si? není tam někde škoda?

no já se ptal v Škodováckým saloonu (autospol Boskovice), cena 265,-. Holt asi budu muset být trpělivý a objednat to a čekat ...

jo, pardon, ta cena asi tak, každopadně, škoda auto prodejna autorizovaná si nemůže přihodit ani kačku, objednej i šroubky!!! tuším že budou 2 potřeba, zbylé vemeš ze sedačky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci,pracuji u hasicu a na hasicak se vykaslete, lepsi je si kupit ten sprej pyrocoom.mam dva, jeden ve predu a druhy v zadu. Nevim, naco delat centralni hasivo do motora, pokud zacne neco v motoru horet a vy prijdete a kapotu otevrete na plno...tak je to v haji, protoze udelate " pruvan " od spodu prez kapotu a pochybuji,ze to centralni hasicak zvladne. Pokud se to nazvedava opatrne a zacne se do toho valit ten pyrocoom, tak mate vyhrano,jednak tam neudelate takovej pruvan a zmirni te horeni. Ovsem pokud je velka bourajda a blafne to vice jak na dvou autech, tak hasicak nepomuze. Taky ten hasici sprej ma tu vyhodu, ze pokud je uz doba trvanlivosti v haji, tak to v nicem nevadi. tod muj nazor. ;)

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...