Přejít na obsah

Dodatečná montáž ostřikovačů světlometů


Harley1006

Doporučené příspěvky

V nastaveniach som videl možnosť meniť dlžku ostreku svetiel, tá je OK. Ale je tam ešte niečo ako čas, ktorý sa musí prekročiť, aby ostrek svetiel mohol zareagovať. Tam mám tuším 800 ms, ak ostrekujem sklo sadou krátkych ostrekov, tak sa svetlá neostreknú nikdy. Ale radšej by som tú hodnotu trochu zväčšil. Lenže sa mi to nedarí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pohodě,oni na STK určitě jsou takový paka,že asi nepoznají po zkoušce ostřikovačů, že jsou světla suchá, zatímco okno mokré..to už snad někdo takovou myšlenku nemůže myslet vážně. Krytky, aby to prošlo na STK :doh Taky by mně zajímalo,jak souvisí regulace naklápění a ostřikovače světel

Ty asi opravdu nejseš normálni...viděls někdy,že na STK zkoušeji ostřikovače??? Ty musiš být asi dost mimo,vid?

Romariooo, byl jsi někdy s autem na STK? Zkoušeli ti někdy stěrače, ostřikovače, světla, houkačku apod.? Jestli ne, tak by mně zajímalo,kam jezdíš a co tě to stojí, protože to patří k základním úkonům. Mně když zkouší stěrače,tak při jednom i ostřikovače a jestli umíš číst, tak jsem psal,že když mám od ostřikovačů mokré okno,tak asi logicky budu mít i světla. Pokud na na nějaké STK na tyhle zkoušky se.ou a sekaj tam prohlídky jak baťa cvičky,tak to je jejich problém, pak to ale nemá s řádnou prohlídkou nic společného. Takže mimo je z nás dvou někdo jiný. Vřele ti doporučuju najít si vyhlášku 302/2001 Sb. která řeší TK a ME a najdi si přílohu 7. Krásně tam najdeš,co všechno se při takové prohlídce má kontrolovat..Ale to určitě znáš,pokud mi tu tvrdíš,že jsem mimo.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo Romadůre, holt Jiřík je prostě v tomhle kovanej.. lol

To netvrdím,ale pokud mají na xenony být ostřikovače a já si tam jen nalepím krytky na nárazník,tak ať se na mně nikdo nezlobí,ale předpokládat, že to někdo při zkoušce ostřikovačů (která se mimochodem dělat má :p ) na STK nepozná, tak takový názor podle mně hraničí s šílenstvím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážně vám někomu zkoušely ostřikovače při technický? Byl jsem na TK třikrát za poslední tři roky, pokaždy s jiným autem a nikdy.... lol

No vidíš,a mně zas se po TK dostaly do ruky doklady k autu,které už mělo 10 jinou karoserii a jinou barvu..pročpak se asi na protokolu objevily údaje původní? ;) Je to jen o přístupu..kontrolovat by to každopádně měli, stanovuje jim to vyhláška. Navíc dnes se "provoz" na STK pěkně zpřísňuje, kontroly jsou stále častější a přísnější..takže pak zas naopak i TK jsou stále důslednější. Rozhodně bych na to nespoléhal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověče taky už jsem pár technických dělal a nikdy stěeače, ostřikovače nebo houkačku nezkoušeli, tak nevim

No mně právě vždycky.. Světla jsem vždycky zapínal já, a mechanik to obíhal a koukal, jak co svítí..no a když s tím pak popojížděl na válce,tak to vždycky houkne,ostříkne a setře..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravím

Tak jsem si koupil xenony,dynamickou regulaci budu dodělávat následně (dodám fotodokumentaci a kompletní schemata a seznam potřebných dílú) ale ted chci dodělat ostřikovače světlometů.

Nevím jakým nejlepší způsoběm udělat díru v nárazníku pro ostřikovače nebo-li jakým nástrojem?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě taková poznámka.

Jestli chceš ostřikovače světel tak doporučuju sehnat si větší nádržku na kapalinu. Má asi 5,5l oproti standartní 3,5l, dvě čerpadla a snímač hladiny kapaliny.

Ostřiky světel se pouští při každém pátém ostříknutí čelního skla, ale stejně je to na spotřebě kapaliny znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem taky odvrtal a dopiloval,ale pozor at tu diru udelas tam,kde je potreba.....aby ti krytky zakryly celou diru.....nadrzku jsem taky menil....jednu mam jeste doma fungl novou-je na prodej

A je někde možné zjistit kde přesně se ta díra musí udělat?nebo to prostě vypilovat podle pístu ostřikovače?

Jinak samozřejmě nádržku na kapalinu a čidlo hladiny a motorek budu dodělávat taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je někde možné zjistit kde přesně se ta díra musí udělat?nebo to prostě vypilovat podle pístu ostřikovače?

Jinak samozřejmě nádržku na kapalinu a čidlo hladiny a motorek budu dodělávat taky.

musis naznacit podle toho jak pist vyjizdi,ale pozor na uhel kdyz to budes znacit protoze je to dost blbe a me to malem nevyslo.......
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...