Přejít na obsah

Kontrolka airbagu


MartinB Octavia 4x4

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych radu nebo alespoň náznak nějakého řešení.

Mám octu 1.9 TDiPD ve 4x4 z roku 2001. Po celou dobu bylo vše v pořádku i Vag nehlásil žádný problém a najednou začala svítit kontrolka. Tak jsem s tím zajel do servisu, kde to připíchli na Vag. Nejprv se to tvářilo jako sporadická, ale pak to tam bylo natvrdo- 00589 Roznětka 1 airbagu na straně spolujezdce N131 - hodnota odporu příliš velká. A řekli že to bude na dýl, že to bude nejspíš kabeláž nebo konektor, ať se objednám. Tak jsem tam přijel znovu, sundali schránku u spolujezdce, připíchli to na Vag a dle nejakého postupu měli opticky zkontrolovat kabeláž. Mechanik na to mrknul a řekl, že je kabeláž v pořádku, odmáčkl Vag a napsalo mu to vyměnit modul airbagu, který přijde na 15000kč. Když jsem namítak, že kabeláž znamená od řídicí jednotky k modulu, odvětil že kdyby to bylo v kablíku, že by naskočila jiná závada, že je to určite v tom modulu a hotovo a dále nic nerozebíral. Když jsem koukal do DP, tak k roznětce vedou pouze dva kablíky-nevím, jak by Vag zjistil chybu na kablíku, je to možné že by ji mohl zjistit? Jaký pak má kód? Ze schématu je patrné, že velký odpor může způsobit přerušený kabel, studeňák na svorkovnici a nebo až v poslední řadě ta roznětka. Jde kablík nějak proměřit aby to náhodou nevylítlo? Jak z toho ven? Za radu moc děkuju.

MartinB 4x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda nevím,skládačka to rozhodně není, bouraný to bylo na přední pravý blatník-lehce, airbagy nevylítli. Mě šlo hlavně o postup servisu, měl zkontrolovat kabeláž a on zkoukl od airbagu spolujezce do svazku a druhou stranu uz ne. Laicky velky odpor-prerišené vedení. Je možné aby Vag našel chybu na dvou drátech vedoucích z řídicí jednotky airbagu do samotného airbagu?Abych věděl je-li to skutečně v airbagovém modulu nebo je někde porušený tan drát, ve svazku nebo u řídicí jednotky, kam ten technik nekoukal.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda nevím,skládačka to rozhodně není, bouraný to bylo na přední pravý blatník-lehce, airbagy nevylítli. Mě šlo hlavně o postup servisu, měl zkontrolovat kabeláž a on zkoukl od airbagu spolujezce do svazku a druhou stranu uz ne. Laicky velky odpor-prerišené vedení. Je možné aby Vag našel chybu na dvou drátech vedoucích z řídicí jednotky airbagu do samotného airbagu?Abych věděl je-li to skutečně v airbagovém modulu nebo je někde porušený tan drát, ve svazku nebo u řídicí jednotky, kam ten technik nekoukal.

Dík

Tak odpoj konektor Airbagu a dej tam na test odpor tak cca. 3 ohmy (tři ohmy), pokud bude vše OK, je BAG v háji ..

Samozřejmě je to potřeba dělat přes vag, vždy resetnout závadu a znovu testovat ... ale to asi víš ..

Co je to za ňoumy ... :o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové opatrně.. s air s nevětší opatrností.. stačí malá statik el.a letí.. a máte hlavu v prdely....

radči jet někam do servisu třeba i neorigo jako jsme my s martinem a tam se to odskouší..

jinak tohle jsme tu už mněly byl problém přímo v air spolujezce.. kablík jsme taky zkousely....

jinak mechanik ti dost těžko na autě bude kontrolovat nějakou kabeláž na air jednotce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj chlapy řeším uplněstejný problém, kontrolka se rozsvítila zničeho nic a musím říct, že momentálně zkouším jak káble tak i tu srandu s tím odporem. tak jsem zvědavej jak to dopadne, každopádně jezdit s rožlou kontrolkou se mi nechce. a 15 tis na nový nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj chlapy řeším uplněstejný problém, kontrolka se rozsvítila zničeho nic a musím říct, že momentálně zkouším jak káble tak i tu srandu s tím odporem. tak jsem zvědavej jak to dopadne, každopádně jezdit s rožlou kontrolkou se mi nechce. a 15 tis na nový nemám.

a není třeba to lepší opravit.. a ne experimentovat.. air spolujezce stojí na vraku do 5 000 kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
15 tis? ... na kolik si ceníte život spolujezdce ?

Tchýně? lol

Ale tak dobře, máš pravdu... air se nechá sehnat za méně než 15t btw. měl jsem podobnou závadu na Opelu Vectra '96 no a tam to bylo ve špatném konektoru pod sedadlem. ŘJ vyhodnocuje stav vedení a bylo mi řečeno, že už při velmi malých rozdílech zahlásí chybu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
viděl jsem jeden špatnej kroužek (z totální bouračky)

a viděl jsem asi 10 špatnejch kontaktů

ale za 3500,- se to dá zkusit ten kroužek

A co by si teda zkousel jako prvni? (Vag nemam). Je to pro me jako pro studenta docela ranec 3500,- Da se to podle necoho nejak poznat cim by to mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No zkusil bych nejprve VAG....ja to resil ted nedavno....Z niceho nic se mi taky rosvitila kontrolka a jelikoz VÁG nemam tak jsem jel do autorizovanyho servisu a napsalo to prepeti v bocnim airbagu...Tak mi na to technik rika, ze je v haji ridici jednotka airbagu. No a pak kamarad prisel na to ze mi nedko nohou vytrhl spoj pod sedackou, tak se to znova spojilo, vymazala se zavada a mam klid...Ale take casto odchazi nejaky krouzek pod volantem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mněl taky.Vytáhl jsem některou pojistku při zapnutém klíčku a už to bylo.

:)

Dělal jsem si upozornění na světla že nesvítím a tak to dopadlo.

Po zapnutí klíčku zhasla a pak zase rosvítila.V servisu smazal závadu a bylo :D

Taky to může být kroužek pode volantem.

Jo a ještě mi říkal ať v tom nešťourám :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...