Přejít na obsah

Výměna airbagovky


rtg61

Doporučené příspěvky

Chystám se na výměnu airbagovky. Sehnal jsem sedacky s bagama, mam svazek, airbagovku. Jde mi o to, jak to nakodovat. Mám 1C0 909 601 kodovani 12358. Měnit budu na 6Q0 909605. Díky za rady. ;)

A co Ty, užs to zpáchal a fachčí Ti to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se na výměnu airbagovky. Sehnal jsem sedacky s bagama, mam svazek, airbagovku. Jde mi o to, jak to nakodovat. Mám 1C0 909 601 kodovani 12358.  Měnit budu na 6Q0 909605. Díky za rady. ;)

A co Ty, užs to zpáchal a fachčí Ti to ?

no zatim ne, a kdyz ctu tve prispevky, mam z toho obavu. o vikendu jsem namontil xenony a na pytle uz nebyl cas a sila.. mam zrovna tu RJ, co je ve VISU uvedena jako rizikova.. tak nevim jestli pokud ji pichnu naq vag nepujde do kytek. mam tu 6Q0 909605 index 08. :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to jednoduchy.Cely to jde pres LIn,pak to prepojis prepinovanim na 35 konektoru pri 3 ohmech na 12 V can-bus a pak tam das din. Az tohle budes mit,tak zapnes vypnes zapalovani,prehodi se ti to na Bin a zapne se 75 pin can misto 25 bim bam :):smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to jednoduchy.Cely to jde pres LIn,pak to prepojis prepinovanim na 35 konektoru pri 3 ohmech na 12 V can-bus a pak tam das din. Az tohle budes mit,tak zapnes vypnes zapalovani,prehodi se ti to na Bin a zapne se 75 pin can misto 25 bim bam :):smich:

vzdy jsem potesen prinosnou radou... ty bim bam lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to jednoduchy.Cely to jde pres LIn,pak to prepojis prepinovanim na 35 konektoru pri 3 ohmech na 12 V can-bus a pak tam das din. Az tohle budes mit,tak zapnes vypnes zapalovani,prehodi se ti to na Bin a zapne se 75 pin can misto 25 bim bam :):smich:

Jsem tady jedinej kdo je mimo mísu ? Jinak komunikace už funguje, byla to chujovina, až se za to stydím. Akorát mám zřejmě bagovku z 2 pytlové octy, i když by měla umět 4 pytle, ale nejde překódovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to jednoduchy.Cely to jde pres LIn,pak to prepojis prepinovanim na 35 konektoru pri 3 ohmech na 12 V can-bus a pak tam das din. Az tohle budes mit,tak zapnes vypnes zapalovani,prehodi se ti to na Bin a zapne se 75 pin can misto 25 bim bam :):smich:

Jsem tady jedinej kdo je mimo mísu ? Jinak komunikace už funguje, byla to chujovina, až se za to stydím. Akorát mám zřejmě bagovku z 2 pytlové octy, i když by měla umět 4 pytle, ale nejde překódovat....

o co slo, kde byla krpa??? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o co slo, kde byla krpa??? ;)

No mylně jsem se domníval že bagovka bere kostru z pinu 51 takže vždycky když jsem to zkoušel, mi visela jednotka pouze na kabelech. No a ona si jí bere pře svůj obal, tedy přes ty 3 šrouby kterýma je přidělaná k tunelu. Tím že neměla kostru se jí snažila cucnout z K line a tím vznikl celý ten bordel... Takže jsem jí zkusil ukostřit přes obal a ejhle, najednou je vše OK. Akorát nejde překódovat, ale to vyřeším v Praze na vrakáči, maj jich tam původem ze 4 pytlovek cca 10. Takže sem pako :blbec:

Editováno: , autor: myty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o co slo, kde byla krpa??? ;)

No mylně jsem se domníval že bagovka bere kostru z pinu 51 takže vždycky když jsem to zkoušel, mi visela jednotka pouze na kabelech. No a ona si jí bere pře svůj obal, tedy přes ty 3 šrouby na které je přidělaná. Tím že neměla kostru se jí snažila cucnout z K line a tím vznikl celý ten bordel... Takže jsemjí zkusil ukostřit přes obal a ejhle, najednou je vše OK. Akorát nejde překódovat, ale to vyřeším v Praze na vrakáči, maj jich tam původem ze 4 pytlovek cca 10. Takže sem pako :blbec:

hlavne ze mas vyreseno. koho by to napadlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně s tou odšroubovanou bagovkou nejezdi. Divil by ses jak málo stačí aby ti nafoukla sáčky. jeden bors jen přejížděl a po přejetí přejezdu měl plný auto.

No já s ní ujel zatím jen cca 50 m, ale díky za radu bo zítra bych s ní jel do té Prahy cca 100 km.... To by byl teda docela drahý joke ;) Díky moc. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když ju pustíš po smeru volným pádem z cca 30 cm tak sepne

takže prudky zabrždění a po nárazu na dělící stěnu jde

Jsem byl se psama, tak jsem jí radši hned vykuchnul, abych ráno nezapomněl. Doufám že už ZÍTRA ! konečně po 2 měsících budu mít funkční airbagy a přestane na mě svítit kontrolka ;) (akorát nevím s čím si pak budu hrát, že by s mladou ? ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec mám obávanou 6Q0 909 605 index 06 kódování 12344 se kterou je vše tak, jak má. Ostatních cca 10 4-pytlových jednotek většinou 1C0 909 605 různých indexů mělo nevhodné kódování a u žádné z nich se mi nedařilo ji překódovat. Je mezi námi někdo komu se to podařilo ? A jestli ju, prosil bych o postup. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak jsem se po roce konecne dostal na predelavku na 4 pytle ale ouha, vse je tam, jenze:

vag hlasi :

Řídící jednotka: 1C0 909 605

Díl: 1M AIRBAG VW51 0B 0008

Kódování: 12621

Dílna #: WSC 31480

2 závad nalezeno.

01221 - cidlo narazu pro postranni airbag - strana ridice (G179)

30-00 - preruseni nebo zkrat na plus

01222 - cidlo narazu pro postranni airbag - strana spolujezdce (G180)

30-00 - preruseni nebo zkrat na plus

kabelaz je ok... zapojeni taky..

nevi nekdo jak s tim? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělali mi to takhle 2 jednotky nevím z čeho byli nebo proč ale prostě jsem to nerozjel. sehnal jsem jinou airbagovku a šlo to. Známej žíkal že bagovka má nějaký základní nastavení bočních senzorů ale doma to nikdo neudělá tak nevím

Jinak asi 6 x předěláno bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...