Přejít na obsah

Porouchané díly


Lewis

Doporučené příspěvky

Tak a nejnovější zprávy z boje ... převodovka nevydržela a již se ........

Hotovo, už zase svištím přes kaluže :p ... nová převodovka z BRD (nedal jsem na slova o jejím stavu - důvěřuj, ale prověřuj soudruhy :aggressive: a vyplatilo se ... vnitřek podle rozsahu oprav 50% šrot :aggressive: ) teď už slouží a jede jako ďas díky obsahu srovnatelnému s patnáckou - vyvložkováno na

4x 78 x 77,8 mm (válců x vrtání x zdvih), ventily na 15/26 místo doporučených 15/25 :palec2: . Kupodivu to jede i do kopce a na pětku a nedusí se a hlavně - okolo 3000 ot už žádné lupání ani cukání. Je to v cajku, je jako z fabriky ... tak uvidíme, jak to dopadne a kolik snese po markantním nárůstu výkonu motoru, kterej za to teď tahá. :) Pravda, v motoru je i polosyntetika - jinak to celou dobu lítalo na 15W40 bez problémů (to teď uvedu jen tak , bez nějakých dokazování - prostě 10w40 je dostupnější jak 15w40 a hlavně vychází levněji a je plně mísitelná).

To vše uvádím jen jako oficiální završení této kapitoly.lol

Ještě snad poznámku opřenou o vlastní, množstvím peněz zaplacenou zkušenost.

Pokud se vám převodovka vysype a z nostalgie, nedostatku financí nebo jiných důvodů se rozhodnete pro koupi "jeté" na výměnu a zaručeně dle prodejce ve 100% stavu, nedávejte na řeči - může to být kousek z bouračky, ketrý má "vnitřní zranění" ale na kterém vykrvácíte vy .... radši milou převodovku seberte, sežeňte toho, kdo se tím živí (vím, dnes nejsou automechanici, ale měniči dílů, protože ani neznají kolikrát, jak to zařízení vlastně pracuje, jen jak se vyndavá a co povolit a za co zaměnit ... ) a nechte si na ní nejprve udělat revizi, případně malou , střední nebo velkou generálku.

Sice to obvykle stojí mezi 1500,- až 4000,- Kč, ale rozhodně se to vyplatí.

Předchozí, druhá převodovka šla dovnitř s tím, že se dušovali, jak je 100% a má jen 45 000 km, ale po necelých 7500km se totálně rozsypala ... a to je právě ten odlišný pohled na věc.... mně to letošní auto-extempóre vyšlo celkem na necelých 30 000 kč, ale motor je 1500 ccm, po částečné GO, generálkovaná převodovka, kompletní nová spojka, nová vodní pumpa (kdo zariskuje se zavařením, když ta stará už měla 90 000 km za sebou), nové zubové čerpadlo oleje (když zákus, tak s muzikou), nové rozvody a zdvihátka vaček ... suma sumárum ta moje bába ztrávila na operačním sále letos celkem 28 dní a 6 hodin (podle výkazu prací), přišlo to na 4 olejové náplně, dva barometrické měřáky tlaku oleje, čtyři náplně fridexu a 4x olejový filtr, dvě hodiny nervů, jestli dojedu a jinak už nic... a to nepočítám, že díky patří jednomu nejmenovanému týmu technického zázemí jezdců rallye za kompletaci, zúhlování a vyvážení polomotoru, jednomu nejmenovanému automechanikovi, který se s tím vším pral sám a dalšímu nadšenému automechanikovi, který právě převodovku sgenerálkoval...

TAKŽE PÁNOVÉ, SMEKÁM A DÍKY ... :palec2:

Editováno: , autor: MirekV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem mám problém mám škodu felicii 1.3 MPI.Měl jsem jí na výměně poloosy přeparkoval jsme auto a nejde nastartovat,nejde mi centrální zamykání a při startování mi svítí vykřičník,síčky jsem vyměnil,baterka OK,pojistky OK nevite co stím ? prosím ? předem děkuji za rady:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jak tak ctu mirek je tezky drsnak, ale machr. moje filcka nakup v 80 000. fajnovka z nemec. 100 000 rozvod retez zvonil na dalku. 105 000km. po silenych ranach meneny obe poloosy za italy s dozivot. zarukou. po nedani prednosti v jizde mi mlada pani srulovala bok a predek. z fajnovky se stala oprava za 50 talirku. 110000km. nova haubna ,blatniky predni, zase novy poloosy obe, natahovani hildy na skripec. nova barvicka a po hadani se servisem puvodni cervena rally. 115 000 novy kotouce,pakny na zadek,komplet oblozeni,vymena cidel abs, cepy v haji, oprava rantlu obou oken, uhnily. oprava pote co do pojistek natekla voda a ve filde byl bazenek. komplet nove vsechny rele a pojistky. skolaboval zamek zapalovani a spinacka letela z okna. servis skoda pelhrimov. ochota za 5000kc. 140 000km. umrela leva poloosa,praskla hlava s tesnenim,vlivem ucpaneho katu. a ted mam 148000km a v motore po 3000ot/min neco zvoni. tak nevim,asi novej motor. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

zdarec lidi mam problem a chtel bych se svama poradit a poprosit vas o radu mam felicii 1.3 r.v.1995 40kw a rosvitila se mi uprostřed palubovky kontrolka četveny vykřičnik v kolečku absolutne nevim od čeho ta kontrolka ja nebo co signalizuje prosim pomozte mi dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, přicházím také se svou troškou do mlýna.

Felicia Combi, 1,3 Mpi, r.v. 1997, jsem 1. majitel: (1.9.2002 "pecka čenichovka" - najeto 64500, oprava 24000 Kč - nový chladič, nová baterie, plechařina... :kol-26: ), 84 tis. - nové tlumiče, 90 tis. nový alternátor, 95 tis. nové brzdy, 111 tis. nové vnější homokinetické klouby, vadný snímač otáček, brzdové válečky, 113 tis. nová baterie (již druhá), 131 tis. výměna bzučáku světel (AKIN) - 2x vybitá baterie "do mrtě" :kol-44: , 157 tis. nové př. blatníky, vyvaření př. a zad. podběhů, přelak. př. haupna, květen 2011 (168 tis.) nové brzd. kotouče a válečky, symerinky a vnější homokinetické klouby, přetěsnění motoru, nové rozvody, nová vodní pumpa, září 2011 - nová baterie, prosinec 2011 - najeto 172 tis., začala škubat - nový snímač otáček (již druhý!). Nepočítaných dílů výfuku, různé drobné výměny (svíčky, žárovky, ...). Po cca 7 letech vyměněno hydraulické klopení světel, vydrželo cca 3 roky, už to neřeším, nastaveno na pevno, problém výjimečně při jízdě s vlekem nebo přetíženým kufrem...

Ještě jsem zapomněl - těsně před koncem záruky na karoserii výměna zadních dveří - rez je stihla prohlodat ještě v záruce. :kol-28:

Editováno: , autor: mirma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj všem,

1.6 GLX combi rv. 97 dotažená z Německa - 3. majitel cca. 4 roky najeto k dnešnímu dni cca 160 tis (+/- x za každý aoutobazar) . Nebude to tak hezky kilometrově srovnané ale budiž:

Jako první po koupi šly rozvody, vodní pumpa a řemenice altíku. Dále následovaly komplet tlumiče, škrtící klapka, střední a zadní díl výfuku + výfukové potrubí u motoru (kdo to kua vymyslel z šedé litiny :kol-44: ), hadice odlučovače oleje, čelní sklo (po restaurování jeho uložení a výměně těsnění už dovnitř neteklo :kol-47: ), komplet zámky všech dveří, přetlaková nádobka, komplet 5. dveře (rez si pochutnala), spojka (zanedlouho i prdlé lanko spojky), spínače světel, ozdobná střešní lišta, prasklá vložka topení, servo centrálu obou zadních dveří, manžety na poloosách, víčko rozdělovače, levý i pravý přední blatník (a zase ta rez), prdlý silentblok motoru, gufero řadičky, neustále vysychající hydrostavy světel (chlapík na technické byl neoblomný stejně jako s prdlejma žárovkama u osvětlení SPZ) a v neposlední řadě komplet přístrojovka. Baterii, brzdy a pod. snad radši už ani uvádět nebudu.

Vsoučasné době řeším pravděpodobně prasklé těsnění pod hlávkou, ale na to už si sám netroufnu, takže musela chuděra k doktorovi :kol-26: . Jsem zvědav, s čím vším na mě přijdou, až ji vykuchaj.

Přes to všechno je to super vozítko na kterém si člověk udělá většinu věcí sám (ať s příručkou nebo s bohatýma zkušenostma místních dopisovatelů - všem díky :kol-47: ) a pokud to nebude vyloženě nutné, tak se ho nezbavím.

Tak po výměně těsnění pod hlavou byl chvilku klid a před měsícem se odporoučela převodovka. Možná je to ale dobře, protože tam nějakej předchozí patlal vrazil převodovku z 1.3ky (vím že to jde, ale fuj fuj). Teď už je tam zpět 1.6 ková a zase frčíme dál.

Editováno: , autor: Honza K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim sem nově registrován a snad píšu na zprávné místo.

Mám problém s alarmem u felicie.Alarm je laserline 989sk.Ovladač s alarmem nereaguje byl dlouho bez proudu a prý vypadl kód.Múže mi někdo poradit jak jen znovu nakódovat sehrát dohromady.Díky moc sem už bezradnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja zase na netu narazil na doboru fotecku, nepovedny zasah :-) by me zajimalo co tam bylo opravovano u tachometru

post-3876-0-14445400-1328216682_thumb.jp

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim,

Mám feldu 1.6 .. najeto podle tchm-158 tis. nevim jak moc to odpovida.r.v.97

nemám ji dlouho, měněno, zadní motor stěrače,zadní tlumiče+pružiny, střední spojka výfuku(já teda nevím ale stálo to za ho..no tak jsem to zavařil natvrdo) pořád to okolo profukovalo nevíte jinak co stím??

Taky docela problém svody - jak jinak než prasklé zvrchu uprostřed, byl pokus o svaření,ale praská to zase možná méň, ale přece, řešili jste někdo svody? něco málo nápadu?? Nevím no jinak docela s 1.6 spokojenost ani jsem ju nechtěl a spadla mě do ruk. Dělám si opravy většinou sám, zatím než příjde něco většího pro odborníka :kol-47:

Můj problém teď : v předním kole mi to po zahřátí(ujetí cca 20 km píská,při stočení mírně doleva) jako by něco nenamazaného, zjištuji nevim.

A dále při rychlosti nad 90km jak začnu prudce przdit pěkně to kope, myslíte vůle v poloosách či zvlněné kotouče, teď se pod auto moc nedostanu, kdyžtak díky za rady. :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nazdárek Pánové

Tuto adresu jsme našel úplně náhodou ještě ani nevim jak to pořádně funguje.Tak se předem omlouvám kybych to nějak doblbnul:)

Chtěl bych se zeptat zkušenějších odborníků na pár rad,mám felinu 1.6MPI teď jsme do ni dal plyn prvních 2500km bez problému a ten maník co mi tam dával ten plyn mi řekl že mám špatný svíčky tak jsme koupil nový Championky a teď se mi stává že mi to zdychá na volnoběch,když nastartuji studenej start a ještě to pořad jede na benzín a pak když se to rozjede(a už to jede na plyn) tak normálně to padá pod otáčky ,byl jsme s tim na diagnostice a na nic nepřišel,ano žadnou závadu to neukazalo a vůbec nevi na co se mám soustředit.Tak jsme s toho na prašky.Čím by to mohlo být?

Předem děkuji všem za radu.Cagin

Editováno: , autor: Cagin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

u Feldy 1,6 mi před měsícem odešla převodovka, vyměnil jsem ji za jinou z vrakoviště. Podle tachometru mám najeto 176000. Je možné, aby při tomto kilometrovém průběhu mohla odejít převodovka? Přijde mi, že odešla nějak brzy. Co jsem slyšel od mechaniků nebo četl, tak u Felicií prý odcházely převodovky často, byly s nimi problémy. Z jakého důvodu? Kdo vyráběl tyto převodovky montované do Felicií? Prý to byla nejhorší část auta, ale nevím proč. Věděl by někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co to je odešla? já bych ty problémy tak dramaticky neviděl, svého času jsme se točili ve firmě na 20 feldách takže dostávaly na frak a u 1,3 se žádná porucha almary nevyskytovala a to jezdily až do 250tis.km a to převodovky na volnoběh už rachotily, nevím ovšem jak to bylo u derivátu s 1,6 tu jsme měli jen jednu a byla to olejnička. Na mojí první feldě jsem krom jedné výměně oleje nic nedělal šla do světa při 205tis., na druhé mi teče olej přes tyč řazení - klasika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta závada u převodovky se projevovala tak, že při řazení dvojky nebo zpátečky bylo slyšet, že to jde přes zuby, jinak ta převodovka dávno předtím byla také slyšet na volnoběh, mělo to takový klapavý zvuk, ale ta převodovka, kterou tam mám teď, klape na volnoběh také. Čím to je, že u většiny Feld ty převodovky na volnoběh vydávají tento klapavý nebo chrastící zvuk? Třeba u Fabií ty převodovky nejsou slyšet a přitom některé z nich mají najeto i přes 250 000 km. Je to tím, že ty převodovky mají jinou a modernější koncepci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když si vezmeš že Felda vychází z Fava a já v něm seděl v r.1989 kde hledáš původ v koncernu? Ty máš první škodovku pokud se nepletu s naroubovaným cizím srdcem nic víc (nepočítám soutěžní Garde s žiguláckým motorem). Předchozí majitel nebyl asi doktor v důchodu a skutečné km budou asi někde jinde ... Jestli hledáš víc info o feldě tak ti doporučím knížku od Cedricha tam je vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u kamarádovo Feldy 1,6 objevili v servisu vadnou řídící jednotku motoru, projevuje se to tak, že auto nenastartuje. Bohužel ale nemají žádnou náhradní, tak jsme prošli všechna vrakoviště v okolí, ale žádná Felda s motorem 1,6 tam nebyla, proto se chci zeptat, zda je možné tu původní řídící jednotku Magneti Marelli nahradit nějakou jinou, např. jednotkou Siemens z Feldy 1,3 MPi nebo jednotkou Bosch. Měli všechny Feldy 1,6 jednotku Magneti Marelli, nebo se do určité série montovaly i jiné jednotky? Díky za odpověď. Ještě dodám, že kdyby kamarád měl Feldu 1,3, tak by nebyl problém s náhradními díly, protože těchto motorizací je všude spousta, ale naopak Feld s motory 1,6 je asi málo, buď o ně nebyl takový zájem a nebo už je většina aut s tímto motorem sešrotovaná, nevím to přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se kamarádovi nepodaří sehnat jinou řídící jednotku, bude asi muset nechat zrepasovat tu původní, nic jiného mu nezbývá, nevím, jestli se dá ještě sehnat i nová řídící jednotka stejného typu pro tuto motorizaci, kdyby někdo věděl, ať napíše, ale určitě by nebyla nejlevnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...