Přejít na obsah

kde najdu čidlo teploty a termostat


edadavids

Doporučené příspěvky

Prosím mužete mi nekdo vysvětlit kde najdu tyto věci ,jelikož mi při teplym motoru špatně startuje 1.4 50kw.četl sem mraky informací a prý to dělá termostat nebo čidlo,jsem s toho jelen.Tak to chci vyměnit ale kde to najdu?čidlo je na chladiči,spíná ventilátor.thermostat je na motoru ,asi tak nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

c.17 na prvom obrazku je spinac ventilatora chladica.

c. 5 na druhom obrazku je cidlo teploty chladiacej vody v motore. ked sa cidlo poserie, tak hadze riadiacej jednotke motora zle info o teplote motora. RJ motora si potom mysli, ze motor je studeny a obohacuje zmes pri starte, hoci je motor vlazny, alebo teply. z toho su zle starty.

vymena je jednoducha (lebo som ju zvladol aj ja sam :t ) :

vytiahnes kliestami poistnu zavlacku (c. 6), na cidle je taka plastova poistka, tu stlacis a stiahnes konektor s kablami. cidlo ma taky tvar, aby si konektor nenasadil opacne. mozes to robit bez odpustania vody, vytecie minimum, ale motor nechaj zhasnuty... :D

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Chcem sa spytat, ako postupovat pri vymene cidla po stranke technickej. Neviem ci mam az take velke ruky ale ja sa k cidlu (snimacu teploty) nemozem dostat. nestrcim tam ani celu ruky, nie to este druhu aby som cidlo odmontoval? Treba pred vymenou nieco odmontovat aby bol k cidlu lepsi pristup? Navyse kablik ktory ide z cidla je dost napnuty, takze neviem, ze ak sa mi aj podari k cidlu dostat, ci pojde vobec tahom smerom von vytiahnut.

Prikladam obrazky noveho cidla aj fotky motoru.

post-23349-1262528981_thumb.jpgpost-23349-1262528989_thumb.jpg

post-23349-1262528994_thumb.jpgpost-23349-1262528999_thumb.jpg

post-23349-1262529006_thumb.jpgpost-23349-1262529010_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...