Přejít na obsah

Klima ve Fábii


bubi

Doporučené příspěvky

chci dodelat klimu a mel jsem vzdycky dojem ze klima je poloautomat, teda ze klima umi hlidat teplotu kterou nastavim otocnym ovladacem, proste micha vzduch dany klimou se vzduchem z venku pomoci servem rizene klapky

clovek, ktery by mel provadet montaz tvrdi, ze origo klimy do fabii tohle neumi, ze je vse manualni, tudiz stupne na otocnem ovladaci jsou pro srandu...ze klima neumi hlidat teplotu a proste jen fuci studeny vzduch

prohledal jsem forum ale nenasel jsem presvedcivou odpoved na ktere strane je pravda

takze prosim ty, kteri klimu maji, at mi odpovi jak to vlastne je. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já budu co nevidět klimu taky montovat, už je koupená :) ale dle mě, to klima ve Fábii umí. Naco by tam pak byly různá čidla teploty. Jinak rozdíl v poloautomatu a climatroniku je asi ten, že na climatroniku se nastaví přesně 20°C a ona fouká 20°C. A poloautomat se otáčí kolečkem na přibližnou teplotu, ale taky si hlídá nastevou teplotu.

Toť můj názor, ale přesně ti to řekne Makov :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci dodelat klimu a mel jsem vzdycky dojem ze klima je poloautomat, teda ze klima umi hlidat teplotu kterou nastavim otocnym ovladacem, proste micha vzduch dany klimou se vzduchem z venku pomoci servem rizene klapky

clovek, ktery by mel provadet montaz tvrdi, ze origo klimy do fabii tohle neumi, ze je vse manualni, tudiz stupne na otocnem ovladaci jsou pro srandu...ze klima neumi hlidat teplotu a proste jen fuci studeny vzduch

prohledal jsem forum ale nenasel jsem presvedcivou odpoved na ktere strane je pravda

takze prosim ty, kteri klimu maji, at mi odpovi jak to vlastne je. diky

Neboj je poloautomatická, takže teplotu si hlídá při zapnuté i vypnuté klimatizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já budu co nevidět klimu taky montovat, už je koupená :) ale dle mě, to klima ve Fábii umí. Naco by tam pak byly různá čidla teploty. Jinak rozdíl v poloautomatu a climatroniku je asi ten, že na climatroniku se nastaví přesně 20°C a ona fouká 20°C. A poloautomat se otáčí kolečkem na přibližnou teplotu, ale taky si hlídá nastevou teplotu.

Toť můj názor, ale přesně ti to řekne Makov :)

Tak hlavní rozdíl je, že Climatronic si sám mění rychlost ventilátoru a směr proudění vzduchu do kabiny. Teplota nastavená na klimatizaci by měla být teplota vzduchu v interiéru vozu a ne proudícího do kabiny. U každé klimatizace musíš brát teplotu s rezervou, žádná není přesná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já budu co nevidět klimu taky montovat, už je koupená :) ale dle mě, to klima ve Fábii umí. Naco by tam pak byly různá čidla teploty. Jinak rozdíl v poloautomatu a climatroniku je asi ten, že na climatroniku se nastaví přesně 20°C a ona fouká 20°C. A poloautomat se otáčí kolečkem na přibližnou teplotu, ale taky si hlídá nastevou teplotu.

Toť můj názor, ale přesně ti to řekne Makov :)

Tak hlavní rozdíl je, že Climatronic si sám mění rychlost ventilátoru a směr proudění vzduchu do kabiny. Teplota nastavená na klimatizaci by měla být teplota vzduchu v interiéru vozu a ne proudícího do kabiny. U každé klimatizace musíš brát teplotu s rezervou, žádná není přesná.

přesně tohle jsem chtěl říct :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ještě přemýšlel nad rozdílem mezi automatem a poloautomatem a napadla mě ještě jedna věc. Automat i poloautomat drží, alespoň přibližně, nastavenou teplotu. Ale poloautomat fouká stejnou silou, tzn, že si dáte na 1. nebo 2. nebo 3. resp. 4. stupeň regulace foukání a fouká vám stále stejně. Kdežto automat, fouká dle potřeby. Když je auto rozpálené a vy do něj sedněte, začně to fučet jako blázen a po dosažení přibližné teploty se fučák zmírní automaticky, což poloautomat neumí. To je myslím jeden ze zásadních rozdílů mezi climatronikem a poloautomatem :)

na tohle jsem přišel při přesedání z otcového auta (climatronicu) do máminého(poloautomatu) :) :) :)

Ale nebylo by na škodu mít ve Fábce climatronic. Určitě by to nějak šlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ještě přemýšlel nad rozdílem mezi automatem a poloautomatem a napadla mě ještě jedna věc. Automat i poloautomat drží, alespoň přibližně, nastavenou teplotu. Ale poloautomat fouká stejnou silou, tzn, že si dáte na 1. nebo 2. nebo 3. resp. 4. stupeň regulace foukání a fouká vám stále stejně. Kdežto automat, fouká dle potřeby. Když je auto rozpálené a vy do něj sedněte, začně to fučet jako blázen a po dosažení přibližné teploty se fučák zmírní automaticky, což poloautomat neumí. To je myslím jeden ze zásadních rozdílů mezi climatronikem a poloautomatem :)

na tohle jsem přišel při přesedání z otcového auta (climatronicu) do máminého(poloautomatu) :) :) :)

Ale nebylo by na škodu mít ve Fábce climatronic. Určitě by to nějak šlo...

tak jedine tam dať toto z toho auta -_--_--_-

post-6-1171314665.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ještě přemýšlel  nad rozdílem mezi automatem a poloautomatem a napadla mě ještě jedna věc. Automat i poloautomat drží, alespoň přibližně, nastavenou teplotu. Ale poloautomat fouká stejnou silou, tzn, že si dáte na 1. nebo 2. nebo 3. resp. 4. stupeň regulace foukání a fouká vám stále stejně. Kdežto automat, fouká dle potřeby. Když je auto rozpálené a vy do něj sedněte, začně to fučet jako blázen a po dosažení přibližné teploty se fučák zmírní automaticky, což poloautomat neumí. To je myslím jeden ze zásadních rozdílů mezi climatronikem a poloautomatem :)

na tohle jsem přišel při přesedání z otcového auta (climatronicu) do máminého(poloautomatu) :) :) :)

Ale nebylo by na škodu mít ve Fábce climatronic. Určitě by to nějak šlo...

tak jedine tam dať toto z toho auta -_--_--_-

a to je co? :unsure:

z jakého je to auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak si myslím, že tvarově by se tam po menších úpravách dal i climatronic z O I. popř Superbu a dalších koncernových aut. Tuším, že je to stejné. Ale ono to asi není jenom vyměnit topení, chce to určitě i jinou komfortku a tak. Ale mi neříkejte, že to nejde.

Nám říkal jeden učitel v dílnách ještě na střední: řekni mi, že to nejde a pak něco uvidíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...