Přejít na obsah

Zimní gumy i v létě?


honza.cz

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapi. Kupoval jsem Octavii combi na začátku loňského roku. Byla obutá do MICHELIN/Pilot Alpin PA2 205/55 R16 na elekronech. K ceně jsem chtěl druhá kompletní kola, takže mám Dunlop Dunlop/Winter Sport 3D 195/65 R15 na plecháčích. Ty beru jako zimní a mám je na autě teď. Na těch Michelinách jsem ale jezdil celý rok až do letošní zimy. Nemají takový drastický vzorek, že by vypadaly přímo jako zimáky, takže to ani v létě tolik neprovokovalo. Jsou ještě tak 50 %, tak je chci jet ještě tento celý rok.

Jezdíte také někdo celoročně na zimních gumách? Já myslím, že v tom problém není, když mi je nevadí v létě sjíždět, protože mám na zimu jiné..?

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je od tebe hezké že je chceš sjet v létě,ale vzhledem k bezpečnosti bych to nedoporučoval!zimní a letní guma-každá se chová jinak,myslím že by to mohlo působit nějaké potíže za určitých okolností!jinak tedy pokud si myslel že by tě mohli policajti pokutovat tak ne!použití není v zákoně o prov.na poz.kom!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zalezi jen a jen na tobe...ale podle me by se melo jezdit v lete na letnich a v zime na zimnich...jde i o to,ze letni a zimni,nezalezi jaky mas vzorek,jsou delany tak aby vyhovovaly tem pominkam kere nastanou...odlisna prilnavost atak...je jedno jeslti mas taky a taky vzorek nemuzes tydle dva typy pneu srovnavat podle sjeteho vzorku.....ja osobne bych na zimacich v lete nejezdil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi. Kupoval jsem Octavii combi na začátku loňského roku. Byla obutá do MICHELIN/Pilot Alpin PA2 205/55 R16 na elekronech. K ceně jsem chtěl druhá kompletní kola, takže mám Dunlop Dunlop/Winter Sport 3D 195/65 R15 na plecháčích. Ty beru jako zimní a mám je na autě teď. Na těch Michelinách jsem ale jezdil celý rok až do letošní zimy. Nemají takový drastický vzorek, že by vypadaly přímo jako zimáky, takže to ani v létě tolik neprovokovalo. Jsou ještě tak 50 %, tak je chci jet ještě tento celý rok.

Jezdíte také někdo celoročně na zimních gumách? Já myslím, že v tom problém není, když mi je nevadí v létě sjíždět, protože mám na zimu jiné..?

Co vy na to?

Je snad logický že v létě letní a v zimě zimní,jak se mužeš zeptat na takovoudle kravinu. :blbec: To ostatní zde už bylo zmíněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nechápu, že si vlétě sjíždíš zimáky a ještě michelin docela škoda ne?. Ale myslím, že by to vadit nemělo vůbec, spousta lidí zase jezdí v zimě na letnákách což je mnohem horší protože letní guma v zimě strácí pružnoust a přilnavost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, si nejak nedokazu predstavit, jezdit v lete na zimnich. Pri mym stylu jizdy do zatacek uz pri +10C na zimnich jezdim po skarpach, pri vice stupnich uz si netroufam to nechat na aute.

Nemas pravdu. Spis to,ze jsi po skarpach ma za pricinu rozmer gumy,nebo spis umeni... Zimni guma je hodne mekka smes a tudis v lete lip sedi,ale daleko vic "mizi vzorek. Taky se ta guma da prehrat (ne normalni jizdou,ani sviznou jizdou...) a pak zacina ztracet adhezi. Jestli jezdis normalne,tak bych se toho nebal. Ale treba pojedes nekde do zatacky a gumy budou i v mensich rychlostech "piskat".. Jinak je to rozmer a guma ktera by nemela delat zadnou neplechu treba na dalnici pri delsi rychli jizde. Jsou treba gumy (makro apod. ....) ktery kdyz vjedou na dalnici,tak se ohrejou a bouchnou (jednoducha fyzka) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, subjektivně se mi zdá, že zimní nesnášejí teplo. Letošní zima je divná a zatáčky ve kterých jsem v teplých dnech těžce nedotáčivý tak k nule projíždím stejnou rychlostí s přehledem. A co taková brzdná dráha? Pokud někdo vyrábí zimní a letní pneu tak asi ví proč. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas pravdu. Spis to,ze jsi po skarpach ma za pricinu rozmer gumy,nebo spis umeni... Zimni guma je hodne mekka smes a tudis v lete lip sedi,ale daleko vic "mizi vzorek. Taky se ta guma da prehrat (ne normalni jizdou,ani sviznou jizdou...) a pak zacina ztracet adhezi. Jestli jezdis normalne,tak bych se toho nebal. Ale treba pojedes nekde do zatacky a gumy budou i v mensich rychlostech "piskat".. Jinak je to rozmer a guma ktera by nemela delat zadnou neplechu treba na dalnici pri delsi rychli jizde. Jsou treba gumy (makro apod. ....) ktery kdyz vjedou na dalnici,tak se ohrejou a bouchnou (jednoducha fyzka) ;)

No, zimni guma je v lete nehorazne mekka, takze pokud jezdis jako strejc, pak budiz, ale zvlastni je, ze je moje umeni v zatackach zavisly na teplote lol Zimni guma v lete daleko lip sedi? To si delas prdel :smich: Podle Tebe teda guma zmekne, tim padem se prilepi k silnici, no, jako myslenka to neni spatny lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krysarr: Nevim jestli na to mam vubec reagovat.. Ta guma je mekka i v zime,nejen v lete. Kdyz budes mit zimak,kterej bude tvredej jako puk,tak je ti uplne k nicemu. Treba kdyz mas stary zimaky,tak taky ztvrdnou a ztraci svuj ucel a muzou mit drapak treba jak na traktoru. A mekka guma samozrejme lip sedi. Treba v automobilovym slalomu par lidi tyhle gumy jezdi a rika se jim "levnejsi alternativa slicku".. Samozrejme ze to nemuze byt guma 165/70 13 apod,ale nizkoprofilova. treba 195/45-50 15 apod..

Editováno: , autor: davon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krysarr: Nevim jestli na to mam vubec reagovat.. Ta guma je mekka i v zime,nejen v lete. Kdyz budes mit zimak,kterej bude tvredej jako puk,tak je ti uplne k nicemu. Treba kdyz mas stary zimaky,tak taky ztvrdnou a ztraci svuj ucel a muzou mit drapak treba jak na traktoru. A mekka guma samozrejme lip sedi. Treba v automobilovym slalomu par lidi tyhle gumy jezdi a rika se jim "levnejsi alternativa slicku".. Samozrejme ze to nemuze byt guma 165/70 13 apod,ale nizkoprofilova. treba 195/45-50 15 apod..

Jsem na foru novej,ale cetl jsme tvoje prispevky,tak o tob mam obrazek (velice jsem se pobavil v tematu "rozperna tyc..") Tvoje odpoved bude zase stejne obsahovat tohle: :smich: a tvoji "pravdu.. Ale jsou tady i rozumni lide,kteri pochopi. ;)

Jejda, koukam, ze tu mame dalsiho rejpala, by mozna chtelo porovnat IP :) Prozrad mi, kolik lidi na normalni jizdu v zime ma nizkoprofilovy zimni gumy, to me docela zajima. Samozrejme, ze ta guma je mekka furt, akorat v lete na tekutym asfaltu se to prekvapive chova jinak, nemyslis? V lete obvykle taky nebejva moc snehu a ledu, kde je potreba ten drapak. Pokud budu mit v zime tvrdou 5 let starou gumu, bude mi to asi stejne na kulovy jako letni. Pokud budu mit v lete mekkou normalni zimni, tzn. ne nizkoprofilovou nebo pripadne nenafouklou na 3 atm., tak to bude plavat a hrnout se, kor u uzsich rozmeru. No ale jinak kluci a holky, hura nakoupit nizkoprofilovy zimaky a hura na jadranskou magistralu :)

Jojo, taky uz jsem se tu parkrat pobavil, obzvlast rozumbradove a mistri sveta, s tema je nejlepsi sranda :) Jo, a abych nezapomnel, to maj Lukove radi :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

195/45-50 15 a to tam chceš jak dát?

Rikam to obrazne,nemluvim ted konkretne o octavii a rozhodne jsme tady taky neradil at si kupujete ziaky na leto.. Jasne ze to ma samy zapory,ale jsou tam i klady,ale ty beznej clovek nepozna a neoceni..

A vo tom to je, ze prave naprosta vetsina lidi tady spada do kategorie "bezny clovek", takze neni treba krmit vecma, ze se muze v klidu jezdit v lete na zimnich, ze je to "stejny"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží na tom jak jezdíš jestli nejseš závodník jako krysarr tak si myslím že je to asi fuk jinak mě zajímá co má krysarr proti oktávce v kombíku tdi

Ja sem nikde nepsal, ze jezdim jako zavodnik :) Jinak krysarr nema proti octavce v tdi nic :doh To jen d-fens obcas pouziva a ono na tom neco je :)

Jeste k tem gumam, budu stejne nasranej, kdyz to do me nakouri dobrak v zime na letnich nebo jinej dobrak v lete na zimnich, opet dalsi krasna ceska vlastnost mimo silici namistrovanosti, jak vsechno osulit :disgust::(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží na tom jak jezdíš jestli nejseš závodník jako krysarr tak si myslím že je to asi fuk    jinak mě zajímá co má krysarr proti oktávce v kombíku tdi

Ja sem nikde nepsal, ze jezdim jako zavodnik :) Jinak krysarr nema proti octavce v tdi nic :doh To jen d-fens obcas pouziva a ono na tom neco je :)

Jeste k tem gumam, budu stejne nasranej, kdyz to do me nakouri dobrak v zime na letnich nebo jinej dobrak v lete na zimnich, opet dalsi krasna ceska vlastnost mimo silici namistrovanosti, jak vsechno osulit :disgust::(

to jsem rád nemůžu na to nechat dopustit ,jinak jen že si psal o stylu jízdy jak řežeš zatáčky ale to je fuk ale spíš do tebe načoudí trotl kterej nečumí a nesleduje provoz než člověk co má zimáky v létě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi. Kupoval jsem Octavii combi na začátku loňského roku. Byla obutá do MICHELIN/Pilot Alpin PA2 205/55 R16 na elekronech. K ceně jsem chtěl druhá kompletní kola, takže mám Dunlop Dunlop/Winter Sport 3D 195/65 R15 na plecháčích. Ty beru jako zimní a mám je na autě teď. Na těch Michelinách jsem ale jezdil celý rok až do letošní zimy. Nemají takový drastický vzorek, že by vypadaly přímo jako zimáky, takže to ani v létě tolik neprovokovalo. Jsou ještě tak 50 %, tak je chci jet ještě tento celý rok.

Jezdíte také někdo celoročně na zimních gumách? Já myslím, že v tom problém není, když mi je nevadí v létě sjíždět, protože mám na zimu jiné..?

Co vy na to?

Varianta 1: Plecháče s 195/65 R15 nech na zimu a hliníkáče s 205/55 R16 nech na léto. Ty MICHELIN/Pilot Alpin PA2 R16 zavčasu někomu střel a na léto kup na ty 16"ky nové gumy. Když se ti ty Micheliny nepodaří prodat, tak je s klidem dojezdi a pak si kup nové letní gumy.

Varianta 2: Plecháče 15" komplet prodej, 16" AL kola nechej na zimu a na léto kup 17" disky i s novýma gumama. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem rád nemůžu na to nechat dopustit ,jinak jen že si psal o stylu jízdy jak řežeš zatáčky ale to je fuk ale spíš do tebe načoudí trotl kterej nečumí a nesleduje provoz než člověk co má zimáky v létě

Jj, taky mame jednu TDi doma, neda se na to rict nic spatnyho. Mna ja, s tema zatackama to je pravda :) S tim trotlem taky, obzvlast tady v Praze je takova vetsina bouracek, ze lidi cumej kam nemaj :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vy na to?

Je snad logický že v létě letní a v zimě zimní,jak se mužeš zeptat na takovoudle kravinu. :blbec: To ostatní zde už bylo zmíněno.

Ty jsi nějakej chytrák!! Na to, jestli zimní gumy můžu nebo nemůžu sjíždět, na to se tady nikoho nemusím ptát! Jak to bylo řečeno, letní gumy v zimě je průser, ale zimní v létě? Žádné problémy s tím nemůžou být. Je to jen měkčí směs a více se sjíždí. O stabilitě by se dalo spekulovat. Ale rozdodně nesedí hůře než letní. Ba naopak, pokud je průtrž mračen a dokonce se prudce ochladí, tak si myslím, že zimní mají i navrch. Co třeba když v létě bláznivě nasněží, nebo vyjedu někam vysoko, kde je i v létě sníh? Jsem na tebe zvědavý co budeš dělat na letňákách! Nebo v Chorvatsku, když u moře zaprší, ten sliz asi také lépe zvládají zimní. Tkaže se nad tím, proč ze mě děláš blbce zamysli! Jinak mám Octavii Combi 4x4, takže žádné hrabačky nehrozí.. Například jsem byl v létě v jeseníkách a jel jsem až do nějakých kopců po polní k chatě. Byl jsem zaparkovaný na svahu, že kdyby do mě někdo strčil, asi by dělalo autíčko kotrmelce. A zkus se za takových podmínek ráno, nebo večer, když je mokro, na takové louce rozjet. Moje zimní gumy + 4x4 to vyřeší.

A neměj fóbii ze slova zimní. Ty gumy, jak jsem psal, nevypadají jako zimní na 1. pohled. Mají vcelkou jemnější vzorek, ne žádný drapák. O estetické hledisko tedy nejde.

V žádném případě netvrdím, že je výhra jezdit v létě na zimních!!!! Jen říkám, že je dojíždím a ptám se, jstli s tím měl někdo problém. Byl jsem i u moře a najel cca 20 000, ale nezaznamenal jsem v létě jakýkoliv problém, nebo rozdíl oproti letním. A kdo nějaký rozdíl zažil, tak ať se svěří. Je fakt, že jsem se do žádných kritických situací nedostal - ale tím nechci nahrávat spekulantům.

Editováno: , autor: honza.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...