Přejít na obsah

Tlumení dveří


kasko

Doporučené příspěvky

amaterska vyroba bedny je urcite schudnejsi,tuba(valec ) je vsak daleko pevnejsi pri pouziti podstatne tencich materialu,zvukove jsou obe reseni srovnatelne !!!

Dovolím si s Tebou nesúhlasiť! Tubu nemôžeš porovnávať s boxom, nedosahuje takú pevnosť a hustotu materiálu ako box. Tuby sa vyrábajú z celulózového materiálu (papier) a zvukovo sú na tom vo väčšine prípadov ďaleko horšie ako boxy, samozrejme nájdu sa aj výnimky ako napr. JBL BTX 250 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave ze pevnost tuby je stejna jako daleko tlustsiho boxu.i pri pouziti materialu jak rikas z papiru,tlak se totiz siri vsemi smery a tim padem je tuba nejvyhodnejsi z hlediska rozneseni tlaku na obvod,zkus si to nekdy spocitat.

netvrdim ze muzes srovnavat levnou tubu s daleko drzsi bednou,mluvim o srovnatelnych provedenich a jejich zvuku.

osobne je mi vice po chuti bedna kvuli skladnosti,ale zvuk je srovnatelny ,za tim stojim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
na kolko korun to zatlmenie vyjde ?

Záleží jakou tloušťku Tappajomatu (Tecsoundu) použiješ..

Tecsound 2mm

Tecsound 3mm

Tecsound 4mm

Dělá se i s Alu folií a tlumí se s ním né jen Autohifi..

Hele, nas bejvalel fatak:D

Jinak je mozna skoda, ze jsi neobjednal tu verzi s ALU, je o neco drazsi, ale je jednoznacne lepsi. Ale ja to mel vylepeny taky tim bez ALU.

Jinak deska 1x2m staci v pohode na oboje dvere a za cenu 990 je to bez konkurence. Verze s ALU.

Co delal bracha nasi fabku, tak pouzil material naprosto shodnej s Dynamat Extreme (o 0,2mm tensi, ale to nehraje uz takovou roli myslim)

Jinak kdyby nekdo chtel ten matros v okoli Brna nebo i na dobirku, muze kontaktovat brachu fbs@centrum.cz

tady je pouzitej material SikaDamp:

post-22-1151551319.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám MR2005 a tam pokud se nemílím je boční plech přichycen nýty. Chci se zeptat, když je odvrtám jak tam ten plech pak zpětně přichytit. Šroubky do plechu? (jakou velikost) Ještě jsem to nedělal. Dík za odpovědi.

Je to odvrtany a tusim, ze znovuprinytovany, ale jsou tam ty nejvetsi nejty, tusim 6,4mm

Zeptam se brachy. Jinak zlaty srouby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak je to tlumení odolné proti vodě?Nemůže se mi stát,že by se mi to tlumení odlepovalo?

Uvnitr dveri je voskovano, chce to seskrabnout, umyt technickym benzinem a pred nalepenim jeste prejet acetonem treba, poradne pritlacit(staci tapetarskej valecek za 35Kc z OBI) a drzi to. Tyhle materialy jsou nenasakavy a jestlize jsou prilepeny poradne, neni sila, co by je odlepila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na felicii jsem menil po 2 letech tapecaky, mel jsem je upraveny a vymenil jsem je s kamosem, kdyz jsem vracel sluzebni auto. Drzelo to dobre.

Na fabii, mi to jeden plat sjel dolu, protoze jsem byl linej to poradne odmastit a nalepil jsem to na vrstvu vosku (vymejval jsem dvere, ale ne poradne)

Takze pokud o pri lepeni neosidis, tak to bude drzet jak prase...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dneska a vcera jsem tlumil predni dvere, materila tecsound 4mm, vsecko jsem nasadil tak jak bylo nic jsme neulomil proste uplne jak by to melo byt, vibrace pominuly, ale nevim cim to pres spolujezdcovo madlo a kolem spar tapecirunku mu silene fouka, moje strana je ok, pritom je to pevne usazeno a nechodi to....nevim nekdo co jsem udelal blbe :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave ze pevnost tuby je stejna jako daleko tlustsiho boxu.i pri pouziti materialu jak rikas z papiru,tlak se totiz siri vsemi smery a tim padem je tuba nejvyhodnejsi z hlediska rozneseni tlaku na obvod,zkus si to nekdy spocitat.

netvrdim ze muzes srovnavat levnou tubu s daleko drzsi bednou,mluvim o srovnatelnych provedenich a jejich zvuku.

osobne je mi vice po chuti bedna kvuli skladnosti,ale zvuk je srovnatelny ,za tim stojim :-)

Úplně nejlepší-ba přímo ideální je proti zvuk.odrazům KOULE kol117 ,ale kdo by si dával do auta kulatou reprobednu,že jo B) .

Jinak ty dveře,to je pěkná prácička :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna otazecka ohledne tlumeni dveri. Jakej Tecsound je nejlepsi? Je to cim tlustsi, tim lepsi nebo to neplati? Ja jen aby ty dvere nebyly pak tak tezke, ze nevydrzi panty ;)

Pouzil jsem 4mm tecsound a pokud budes lepit s mirou a vsechny dulezita mista tak o vahu mit starost nemusis , jedno baleni ma 2x1 metr melo cca. 12 kg, a ja jsem vypouzil na dvoje dvere zhruba 70 % tohodle baleni, a nic nerezonuje . takze takze cca nova zatez 4,5 kg na dvere, snad to snesou -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po prostudování Octavia -fora a dalších příspěvků zde na foru jsem začal experimentovat s vytlumením a přišel jsem na toto:

Za takřka pár korun lze docela dobře vytlumit auto i pouhým Mirelonem který se dává pod plovoucí podlahy a koberce (kdysi tu o něm mluvil Cosby). Lepí se chemoprenem nebo oboustrannou lepící páskou. velmi dobře potlačí vysoké a střední kmitočty. Dunivé zvuky jsou slabší ale zůstanou. Na potlačení vybrujících plechů je neúčinný.

Za trochu víc peněz lze pořídit na tlumení velmi dobrý Tecsound 2mm (Tapájomat :) ). Ať s folií nebo bez ní. Ten je pak ale trochu lepivý na lícové straně. To ale nemusí vadit. Tento materiál je bezva ne utlumení středů a hloubek. Taky je perfektní na drnčící plechy podlahy, podběhy, dveře a pod.

Na plastové podběhy a plasty celkově se mi velmi dobře a za levný peníz vyplatilo použití gumoasfaltu BODY 930 (Body 950 je přetíratelný a celkově je s ním čistší práce, ale tak dobře netlumí).

Z použití akustického molitanu (šedý s pyramidami) jsem byl poněkud zklamaný a nedoporučuji ho na autě. Nepoznal jsem prakticky žádný přínos.

Zajímalo by mě, zda máte někdo podobné zkušenosti, můžete mi je potvrdit, doplnit další poznatky, nebo vyvrátit. :palec2:

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám MR2005 a tam pokud se nemílím je boční plech přichycen nýty. Chci se zeptat, když je odvrtám jak tam ten plech pak zpětně přichytit. Šroubky do plechu? (jakou velikost) Ještě jsem to nedělal. Dík za odpovědi.

Kup si maticky ktere jsou na zpusob nytu a mas to vyreseno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GRYGY: OK, maticové nýty jsem si mezitím i s kleštěmi opatřil. Ale dík za radu.

IGOR: Dobrý poznatek. budu si pamatovat

Ještě jsem chtěl dodat k tlumení. Jako nejoptimálnější se mi jeví kombinace Tecsoundu a Mirelonu. Jak kvůli tlozšťce, tak kvůli tlumícím vlastnostem.

POUŽÍVÁ NĚKDO JINOU KOMBINACI, se zaručenou kvalitou útlumu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Má někdo nějaké zkušenosti s tlumícím sprejem? Také se chystám vytlumit dveře, ale váhám mezi sprejem a Tecsound matrošem. Tak nevím co je lepší. Sprej vychází o něco levněji, ale jak je to z kvalitou vytlumení to netušim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...