Přejít na obsah

Tlumení dveří


kasko

Doporučené příspěvky

Má někdo nějaké zkušenosti s tlumícím sprejem? Také se chystám vytlumit dveře, ale váhám mezi sprejem a Tecsound matrošem. Tak nevím co je lepší. Sprej vychází o něco levněji, ale jak je to z kvalitou vytlumení to netušim

....na sprej zapomeň.Po demontáži stahovačky polep vnější část dveří Dynamatem a plech stahovačky bitumenovými pláty.Nevím co tady mají pořád s tím Mirelonem :help: jak jste přišli na takový nesmysl?Koupíte si káru za třistovky a nechcete dát dvojku za tlumící materály?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

fancarhifi: Mirelon tady nema smysl resit. Hadal jsme se uz v nekolika tematech ale je to jak mluvit do dubu. Proste nekdo vymyslel, ze kdyz ho oboustrankou nalepis do dveri, tak je to super tlumeni za 160,- a vsichni okolo jsou blbci a chtej z lidi jen tahat penize. Ale je super, ze efekt Mirelonu neumi nikdo vysvetlit :-). Ptal jsme se na to nekolikrat a to vsichni priznivci mlci.

Bobby: sprej je fakt jen na nejaky nedostupny plochy ale vzdy jen jako doplnek. Neni to na to aby si s tim vystrikal cely dvere. Na to pouzil spise nejake platy. Vyrobcu je moooc. Napr. Dynamat, Tecsound, SinusLive, TBP, Stinger, Brax - kazdy ma neco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak uz to mam taky za sebou. Dal jsem tam Tecsound 2 mm bez folie. Rozdil pozoruju bohuzel hlavne kdyz auto stoji. Pri jizde se basy, stejne jako predtim, dost ztraceji. Polepil jsem hlavne vnitřni stranu dveri a vnitrni stranu plechu se stahovackou. Tapecirung jsem zatim nechal byt. I tak to vyslo asi 2,5 kg na dvere coz uz se mi zda dost.

Myslite ze stoji za to polepit i tapec ? Materiálu mi zbylo dost, ale mam obavu aby dvere uz pak nebyly moc tezky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak uz to mam taky za sebou. Dal jsem tam Tecsound 2 mm bez folie. Rozdil pozoruju bohuzel hlavne kdyz auto stoji. Pri jizde se basy, stejne jako predtim, dost ztraceji. Polepil jsem hlavne vnitřni stranu dveri a vnitrni stranu plechu se stahovackou. Tapecirung jsem zatim nechal byt. I tak to vyslo asi 2,5 kg na dvere coz uz se mi zda dost.

Myslite ze stoji za to polepit i tapec ? Materiálu mi zbylo dost, ale mam obavu aby dvere uz pak nebyly moc tezky.

Toto není materiál určený k tomuto účelu.Má dosti velkou specifickou hmotnost.Kdyby jsi použil Dynamat tak rozdíl poznáš jak na váze tak i na výsledném tlumení.

Polepit je nutné hlavně vnější stranu dveří a i plech stahovačky.Tapec pak jen preventivně.Za reproduktor bych ještě doporučil nalepit Dynamat Dynaxorb :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze te me jako absolutnimu laikovi vystvetlit co je zakladem vytlumeni? A kolik toho potrebuju, rozhodl jsem se pro Tecound 2mm s Alu folii. A kolik ho budu zhruba potrebovat? Jak to tak chapu tak ta "deska" 2x1m staci na jedny dvere?

Lepim tedy jakoby az za okno, a na plech na kterem je folie a tapecirunk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze te me jako absolutnimu laikovi vystvetlit co je zakladem vytlumeni? A kolik toho potrebuju, rozhodl jsem se pro Tecound 2mm s Alu folii. A kolik ho budu zhruba potrebovat? Jak to tak chapu tak ta "deska" 2x1m staci na jedny dvere?

Lepim tedy jakoby az za okno, a na plech na kterem je folie a tapecirunk?

Ta deska mi stačila na oboje přední dveře. Lepil jsem vnitřní stranu dveří a pod tapecirunkem, kde jsem podlepil otvory lepící páskou a přelepil jsem to tím tecsoundem celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze te me jako absolutnimu laikovi vystvetlit co je zakladem vytlumeni? A kolik toho potrebuju, rozhodl jsem se pro Tecound 2mm s Alu folii. A kolik ho budu zhruba potrebovat? Jak to tak chapu tak ta "deska" 2x1m staci na jedny dvere?

Lepim tedy jakoby az za okno, a na plech na kterem je folie a tapecirunk?

Ta deska mi stačila na oboje přední dveře. Lepil jsem vnitřní stranu dveří a pod tapecirunkem, kde jsem podlepil otvory lepící páskou a přelepil jsem to tím tecsoundem celé.

A nebyla by nejaka fotka, to bych docela cekal za ta deska bude stacit tak na jedny dvere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze te me jako absolutnimu laikovi vystvetlit co je zakladem vytlumeni? A kolik toho potrebuju, rozhodl jsem se pro Tecound 2mm s Alu folii. A kolik ho budu zhruba potrebovat? Jak to tak chapu tak ta "deska" 2x1m staci na jedny dvere?

Lepim tedy jakoby az za okno, a na plech na kterem je folie a tapecirunk?

Ta deska mi stačila na oboje přední dveře. Lepil jsem vnitřní stranu dveří a pod tapecirunkem, kde jsem podlepil otvory lepící páskou a přelepil jsem to tím tecsoundem celé.

A nebyla by nejaka fotka, to bych docela cekal za ta deska bude stacit tak na jedny dvere...

Foto nemám, ale vypadá to takhle: http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/DemontazTapecu.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze te me jako absolutnimu laikovi vystvetlit co je zakladem vytlumeni? A kolik toho potrebuju, rozhodl jsem se pro Tecound 2mm s Alu folii. A kolik ho budu zhruba potrebovat? Jak to tak chapu tak ta "deska" 2x1m staci na jedny dvere?

Lepim tedy jakoby az za okno, a na plech na kterem je folie a tapecirunk?

Ta deska mi stačila na oboje přední dveře. Lepil jsem vnitřní stranu dveří a pod tapecirunkem, kde jsem podlepil otvory lepící páskou a přelepil jsem to tím tecsoundem celé.

A nebyla by nejaka fotka, to bych docela cekal za ta deska bude stacit tak na jedny dvere...

Foto nemám, ale vypadá to takhle: http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/DemontazTapecu.htm

Ted sem si to jeste procital, ty si lepil vzdy na dverich jen ten plech pod tapecem???

Ja myslel ze se musi i ten plech jakoby vnejsi, co je az za oknem???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak pro Octavius84: pokud chceš tlumit a chceš, aby to mělo smysl, musí se polepit vnitřní strana dveří, tzn. za oknem. Musíš rozebrat dveře, tak jak to je na záčátku tohoto tématu u mě. Pak se tlumí plech, tzn. stahovačka. Není nutné to tlumit z obou stran, ale já to tlumil. Další důležitá část tlumení, je tlumení stahovačky, kde je umístěn reprák. Musí se to polepit tak, aby tam nebyly díry, aby nedošlo k akustickému zkratu. Pak jsem ještě lepil tapec, ale to taky není nutné.

Když to shrnu: 2. nejdůležitější věci pro tlumení je vnitřní strana dveří a plech(stahovačka) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak pro Octavius84: pokud chceš tlumit a chceš, aby to mělo smysl, musí se polepit vnitřní strana dveří, tzn. za oknem. Musíš rozebrat dveře, tak jak to je na záčátku tohoto tématu u mě. Pak se tlumí plech, tzn. stahovačka. Není nutné to tlumit z obou stran, ale já to tlumil. Další důležitá část tlumení, je tlumení stahovačky, kde je umístěn reprák. Musí se to polepit tak, aby tam nebyly díry, aby nedošlo k akustickému zkratu. Pak jsem ještě lepil tapec, ale to taky není nutné.

Když to shrnu: 2. nejdůležitější věci pro tlumení je vnitřní strana dveří a plech(stahovačka) :)

ty to mas teda vytlumeny paradne, ale kazde dvere mas ted minimalne o 5 kilo tezsi, nebojis se ze je to moc ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky :palec2: , ne nebojím se toho, 5 kilo to není, možná tak 2 kila, ale i to bude možná moc. Nikdy jsem ten plát nevážil, tak nevím. A jinak se není čeho bát? Pokud jsi myslel, že by to mohlo vadit pantům, tak to jsem v klidu, ty jsou hezky předimenzované, takže žádný problém nevidím, zatím jen samá pozitiva. Ale pokud by někdo chtěl tlumit, doporučuji materiál s ALU fólií, parádně se s ní dělá a ten minulý matroš se trochu lepil. Takže když se dveře rozžhavily od slunce, byl takový lepkavý. Ale teď je vše :specool::kol-75:

a konečně je to ten pravý požitek z hudby :dj: , a vůbec to nemusí být na plné koule, prostě to zahraje co chci. :band

Teda v rámci možností s ohledem na použité komponenty :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky :palec2: , ne nebojím se toho, 5 kilo to není, možná tak 2 kila, ale i to bude možná moc. Nikdy jsem ten plát nevážil, tak nevím. A jinak se není čeho bát? Pokud jsi myslel, že by to mohlo vadit pantům, tak to jsem v klidu, ty jsou hezky předimenzované, takže žádný problém nevidím, zatím jen samá pozitiva. Ale pokud by někdo chtěl tlumit, doporučuji materiál s ALU fólií, parádně se s ní dělá a ten minulý matroš se trochu lepil. Takže když se dveře rozžhavily od slunce, byl takový lepkavý. Ale teď je vše :specool::kol-75:

a konečně je to ten pravý požitek z hudby :dj: , a vůbec to nemusí být na plné koule, prostě to zahraje co chci. :band

Teda v rámci možností s ohledem na použité komponenty :p

já vážil roli 2 mm Tecsoundu bez folie a mela skoro 10 kilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky :palec2: , ne nebojím se toho, 5 kilo to není, možná tak 2 kila, ale i to bude možná moc. Nikdy jsem ten plát nevážil, tak nevím. A jinak se není čeho bát? Pokud jsi myslel, že by to mohlo vadit pantům, tak to jsem v klidu, ty jsou hezky předimenzované, takže žádný problém nevidím, zatím jen samá pozitiva. Ale pokud by někdo chtěl tlumit, doporučuji materiál s ALU fólií, parádně se s ní dělá a ten minulý matroš se trochu lepil. Takže když se dveře rozžhavily od slunce, byl takový lepkavý. Ale teď je vše :specool::kol-75:

a konečně je to ten pravý požitek z hudby :dj: , a vůbec to nemusí být na plné koule, prostě to zahraje co chci. :band

Teda v rámci možností s ohledem na použité komponenty :p

já vážil roli 2 mm Tecsoundu bez folie a mela skoro 10 kilo

... ;) tak si zvaž to co je na tlumení určený... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Mel bych jeden dotaz, ktery se sice netyka tlumeni dveri, ale tyka se vnitrku dveri. Rozbila se mi stahovacka a chtel jsem ji vymenit. Prekvapilo me, ze venkovni strana repraku neni nejak ochranena proti vode. Kdyz prisi a voda staka po okne dolu a nasledne vyteka dolnimi otvory ve dverich, kape tez pravdepodobne na zadni stranu repraku. Nemelo by se to nejak ochranit (oblepit necim)? To same vlastne plati o kabelovem svazku, ktery vede k zamku. Ten je take pouze oblepen izolackou. Dik za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mel bych jeden dotaz, ktery se sice netyka tlumeni dveri, ale tyka se vnitrku dveri. Rozbila se mi stahovacka a chtel jsem ji vymenit. Prekvapilo me, ze venkovni strana repraku neni nejak ochranena proti vode. Kdyz prisi a voda staka po okne dolu a nasledne vyteka dolnimi otvory ve dverich, kape tez pravdepodobne na zadni stranu repraku. Nemelo by se to nejak ochranit (oblepit necim)? To same vlastne plati o kabelovem svazku, ktery vede k zamku. Ten je take pouze oblepen izolackou. Dik za odpoved.

Já jsem zatím nic nespozoroval. Voda se teoreticky nemá repra jak dotknout. Dveřmi proteče jen minimum vody a do přímého kontaktu s repro nepříjde. Taky jsem to studoval, ale tohle ING ze Škodovky vyřešili. No a voda na kabelu??? Taky to neřeš, kabel je přece odizolován a ta páska tam je jen jako další chránička a vodou se nenapije. Tohle je zbytečné řešit, protože té vody tam steče fakt minimum, spíš bych řekl, že skoro nic :)

Tohle je můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpoved, asi to bude v pohode. Ale te vody je tam mnohem vic,nez si myslis. Stahovacku jsem vymenil, ale bylo uz pozde a nestihl jsem nasadit tapec. Druhy den zacalo hoodne prset ( fakt hroznej slejvak) a sel jsem se podivat do auta, jak to vypada. Koukal jsem se tou velkou dirou nahore na stahovacce ( skrz ni se utahuje sroub na okne) dovnitr a voda tam dost kapala - asi tak kapka za dve vteriny. Tou dirou jsem samozrejme videl pouze cast vnitrku, nevim, jestli to kape i jinde. Sahal jsem prstem smerem k repraku a kolem nej to bylo mokre ( az na nej jsem nedosahl). Napr. v te druhe dire (ktera je blize zamku), to bylo snad uplne suche. Jasne ze take zalezi, jak auto stoji. Moje stalo docela dost nasikmo, proto tam asi prselo vice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ketar. Delal jsem to minuly tyden poprve. Tady na foru jsem nasel navod (myslim od Cosbyho) a dela jsem to podle neho. Slo to pekne. Trosku jsem mel problem se stahovackou - nesel mi rozpojit konektor u kabelaze k zamku ( je tam malo mista a byl nejaky zatvrdly) a potom novou stahovacku nasadit mi take trvalo nejakou dobu ( hlavne kvuli tahlu k zamku). Asi je na to potreba nejaky figl. Ja jsem to proste chvilku nejak zkousel a pak tam sedla. Spodek stahovacky jsem jeste prejel silikonem, protoze mi po desti kapala voda ze dveri na gumove tesne v prahu. Protoze sel ten tapec tak rychle dolu, udelal jsem to i u druhych dveri ( myslim ten silikon). Preji hodne stesti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ketar. Delal jsem to minuly tyden poprve. Tady na foru jsem nasel navod (myslim od Cosbyho) a dela jsem to podle neho. Slo to pekne. Trosku jsem mel problem se stahovackou - nesel mi rozpojit konektor u kabelaze k zamku ( je tam malo mista a byl nejaky zatvrdly) a potom novou stahovacku nasadit mi take trvalo nejakou dobu ( hlavne kvuli tahlu k zamku). Asi je na to potreba nejaky figl. Ja jsem to proste chvilku nejak zkousel a pak tam sedla. Spodek stahovacky jsem jeste prejel silikonem, protoze mi po desti kapala voda ze dveri na gumove tesne v prahu. Protoze sel ten tapec tak rychle dolu, udelal jsem to i u druhych dveri ( myslim ten silikon). Preji hodne stesti.

Díky za radu, vyskouším to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...