Přejít na obsah

Propadá brzdový pedál - poraďte!?


kantorm

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám problém s brzdama u mé octy 1,9 TDI 81kW, je to combík L&K a je z roku 2001, má najeto 150tis km. Majitelem jsem půl roku.

Pedál při spuštěném motoru jde na podlahu do 10 sec. Při vypnutém motoru je tvrdý.

Na válcích vše v pořádku- ABS zapne. Nikde nic neteče.

Problém již byl popisován, ale nedočetl jsem se rady.

U mé octy byly měněny kotouče, destičky, hl. brzdový válec, 2x v sevisu, diagnostika... a nic.

Octa je upravena

- čip na 103kW

- 6kv. převodovka s kterou souvisí jiné zadní nápravy

- př. kotouče ze superba 1.8

...můžou mít tyto úpravy na daný problém nějaký vliv?

Prosím poraďte co mám dělat, aby brzda byla OK. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové věci na brzdách- vše volné . To znemená větší krok a měkší pedál až to sedne tak se to spraví, ale v žádném případě nemůže jít pedál na podlahu. To, že bez posilovače máš tvrdý pedál a s posilovačem změkne je v pořádku , ale nesmí jít až na podlahu. Pracovní válec pod pedálem vytlačí určíté množství kapaliny a to musí být dostatečné tak aby zaplnilo válečky a ty stiskly brdové destičky na všech kolech. Pokud to tak není a zcela jistě tam nemáš vzduch (pro dokonalé odvszdušnění prázdné soustavy je vhodné dělat první odvzdušnění pomocí VAGu) tak je zřejmé že objem, který vytlačí pracovní válec pod pedálem je nedostatečný. Může to být způsobeno např nafukujícími se brzdovými hadičkami. Nebo vyměněné přední brzdy ze supa mají větší potřebu kapaliny pro zdvih . Zjisti si jaký průměr a zdvih paracovního válce pod pedálem má sup a Octa.

U veterána mě s tímto problémem potrápily nafukuhjící se hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo007, dík to mě nenapadlo s těma hadičkama, ale po opětovném napumpování jde pedál zase dolů.

Kotouče i destičky jsou sednuté, cca 2000 km.

Bylo to v autorizovaném servisu, takže odvzdušnění by snad mělo být také OK.

Prostě si už nevím rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo007, dík to mě nenapadlo s těma hadičkama, ale po opětovném napumpování jde pedál zase dolů.

Kotouče i destičky jsou sednuté, cca 2000 km.

Bylo to v autorizovaném servisu, takže odvzdušnění by snad mělo být také OK.

Prostě si už nevím rady

Tak po několikerém šlápnutí by to mělo držet, pokud ne tak propouští hlavní brzdový válec pod pedálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo007, dík to mě nenapadlo s těma hadičkama, ale po opětovném napumpování jde pedál zase dolů.

Kotouče i destičky jsou sednuté, cca 2000 km.

Bylo to v autorizovaném servisu, takže  odvzdušnění by snad mělo být také OK.

Prostě si už nevím rady

Tak po několikerém šlápnutí by to mělo držet, pokud ne tak propouští hlavní brzdový válec pod pedálem.

Několikeré sešlápnutí nepomáhá, jde to pořád dolů.

Hl. brzdový válec byl vyměněn 2x.

Nemůže to mít souvislost s posilovačem, nějaký úbytek tlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo007, dík to mě nenapadlo s těma hadičkama, ale po opětovném napumpování jde pedál zase dolů.

Kotouče i destičky jsou sednuté, cca 2000 km.

Bylo to v autorizovaném servisu, takže  odvzdušnění by snad mělo být také OK.

Prostě si už nevím rady

Tak po několikerém šlápnutí by to mělo držet, pokud ne tak propouští hlavní brzdový válec pod pedálem.

Několikeré sešlápnutí nepomáhá, jde to pořád dolů.

Hl. brzdový válec byl vyměněn 2x.

Nemůže to mít souvislost s posilovačem, nějaký úbytek tlaku.

Posilovačem ne . Pokud by neposiloval tak ti bude tvrdnout pedál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono, já když jsem měnil, tak to taky docela sjížděl pedál dolů a docela dlouho trvalo, než přestal. Jsem z toho byl docela vykulenej, ale usadilo se to a je to O.K. Třeba jen blázníš. A nebo máš někde netěsnost. Zkus se teda zaměřit na místa, která jsi případně na systému povoloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty přední kotouče ze supa už tam byly, nebo teprve s jejich výměnou nastal problém?

Koupil jsem už to s tou úpravou, já dával měnit kotouče v zadu a v předu jen destičky protože se mi brzdy nezdály, byly měké a v té době jsem na závadu nepřišel. Pak jsem teprve zjistil, že pedál jde až na podlahu a začal kolotoč - výměna kapaliny, výměna hl. brz. válce, dokonce dvakrát (v jiném servisu), pročištění celé brzdové soustavy, odvzdušnění v aut. servise.

V běžném provozu mi to nevadí, když brzdím lehce, tak pedál drží, ale když přitlačím na pedál silou a držím, tak jde dolů.

Při pokusu, že na pedál brzdy tlačím silou a zvýším otáčky motoru, tak pedál propadává rychleji.

Možná, že blázním, ale v práci jezdí s jinýma Octama a vím jak se chová pedál jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono, já když jsem měnil, tak to taky docela sjížděl pedál dolů a docela dlouho trvalo, než přestal. Jsem z toho byl docela vykulenej, ale usadilo se to a je to O.K. Třeba jen blázníš. A nebo máš někde netěsnost. Zkus se teda zaměřit na místa, která jsi případně na systému povoloval.

Veškerá manipulace probíhala v aut. sevise a ti si s tím problémem naví rady.

Proto hledám jiné možnosti jak z toho ven.

Píšu i do auto škoda MB, tak uvidím.

Nemáte někdo schéma zapojení komlpetního brzdového systému včetně posilovače a hadiček.

Snad to mám propojené vše dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau kazde auto s ABS se propada pokud nejedes a stojis na brzde s nastartovanym motorem. Za jizdy je vse urcite v poradku. Nedavno jsem se s tym trapil u Galaxy(to je to samy) myslel jsem ze jeto zavada ale neni . taky jsem to nevedel protoze za normalnich jizdnich podminek si toho nevsimnes. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...